A drasztikus lépésre a fokozódó mértékű kalózkodás miatt került sor.
Ahogyan arról korábban már többször is beszámoltunk, egyre többen próbálkoznak a Mac OS X operációs rendszer használatával egyszerű, “mezei” számítógépeken; mint az ismeretes, ez a szoftver kizárólag eredeti Apple gépeken futtatható legálisan, azonban az 5 évvel ezelőtti architektúra váltásnak, valamint néhány lelkes programozónak köszönhetően a rendszer ma már gyakorlatilag bármilyen PC-n használható, kisebb-nagyobb megkötések mellett. Mindez természetesen szöges ellentéte annak az állásfoglalásnak, amelyet az Apple a Mac OS X felhasználói licenszerződésében rögzített, így a vállalat tűzzel-vassal igyekszik megakadályozni a legendás szoftver illetéktelen használatát.
Ezen törekvés legújabb állomásaként a Mac OS X Snow Leopard operációs rendszerének legújabb, 10.6.2-es változata már nem támogatja az Intel Atom központi egységet, lévén, egyetlen olyan Mac modell sem került forgalomba, amely gyárilag ezt a központi egységet tartalmazta volna. A lépés egyértelműen azon felhasználók ellen irányul, akik a méregdrága MacBook számítógépek helyett egy tetszőleges típusú, Intel Atom platformra épülő netbookon futtatják a nagymacskás rendszert, hiszen azok többsége (különös tekintettel a Dell Mini termékcsaládjára) némi finomhangolást követően kiválóan alkalmas a feladatra.
Habár jogi szempontból a lépés mindenképpen indokoltnak tekinthető, az erősen kérdéses, hogy gyakorlati jelentőséggel bír-e mindez, hiszen a hackintosh rendszerek programozói eddig sem arról voltak híresek, hogy feladták volna a küzdelmet, csak mert az Apple egy új védelmi eljárást épített a rendszerébe. Különösen igaz ez annak fényében, hogy ez a változtatás kizárólag az Intel Atom processzort tartalmazó rendszereken lehetetleníti el az OS X használatát, a Mac modellek hardveres összetételét “hűen” másoló számítógépek “kiszűrésére” továbbra sem alkalmas.