A Blu-ray-lemezek tartalomvédelme a BD+ technológia megjelenésével tovább fokozódhat.

Mint az ismert, a kéklézeres korongoknál, tehát a Blu-ray és HD DVD esetében is alkalmazott AACS (Advanced Access Content System) másolásvédelem több ízben is csődöt mondott, így a fejlesztés a háttérben nem állt meg. Ennek eredménye az úgynevezett BD Plus, mely az érintett Hollywood-i stúdiók számára a komplett tesztkörnyezettel — rendszerspecifikációk, kulcsmenedzselési szabályok stb. — együtt már elérhető, sőt létrehoztak egy kulcstesztelő központot is, ahol a Blu-ray-lejátszókat, illetve a BD+-szal felvértezett lemezek kompatibilitási vizsgálata folyik.

Mivel a BD+ a HD DVD-khez nem, csupán a Blu-ray-korongokhoz érhető el, így ez a formátum jelentős lépéselőnybe kerülhet a Toshiba által kifejlesztett szabvánnyal szemben, ugyanis ha ez a védelmi technológia tartósnak és hatékonynak bizonyul, akkor több mint valószínű, hogy a legtöbb filmstúdió a Blu-ray mellett teszi le a voksát. Itt érdemes megemlíteni, hogy AACS gyengélkedésének eredményeként több filmstúdió, köztük a Star Wars-okért felelős Fox és a James Bond filmeket jegyző MGM sem adott ki új Blu-ray filmet április óta.

A BD Plus az AACS-hez hasonlóan egy címspecifikus kóddal védi a lemez tartalmát, viszont igen komoly előrelépést jelent az, hogy ez a számsor minden egyes lemez esetében eltérő lehet akár, így nem elég mondjuk egy adott film kódját visszafejteni és közzétenni, mivel az már nem lesz minden ugyanezen alkotás esetében használható. További újjítás, hogy a BD+ akár a lejátszó eredetiségét is ellenőrízheti: amint valamilyen hardveres módosítást érzékel, akár meg is tagadhatja a korong tartalmának megtekintését.

Blu-ray folytatódik a harc a hackerek ellen!