A BlitzWolf BW-V10 projektor FHD felbontást és nagy fényerőt ígér 35 ezer forint alatt.
Nézd meg a BlitzWolf BW-V10 projektorról szóló videós tesztemet is, ha tetszett iratkozz is fel csatornámra!
BlitzWolf V10 projektor – Miről szól a cikk?
A hordozható projektorok forradalmasították az otthoni szórakoztatást, hiszen bárhol és bármikor varázsolhatunk mozitermet a nappalinkból, vagy akár a kertünkből. A BlitzWolf legújabb V10 modellje éppen ezt a trendet lovagolta meg, amikor 2024 októberében bemutatta belépőszintű, mégis (mérsékelten) modern funkciókkal felszerelt projektorát.
A projektorok világában régóta ismert tény, hogy a minőségi házimozi élményhez nem feltétlenül kell milliós nagyságrendű befektetés. A technológia fejlődésével a megfizethető kategóriában is egyre jobb képminőséget és funkcionalitást kapunk. A BlitzWolf, amely elsősorban kedvező árú, de megbízható elektronikai eszközeiről ismert, ezt a piaci rést célozta meg V10 modelljével.
Az otthoni vetítés népszerűsége a pandémia alatt ugrásszerűen megnőtt, és azóta is töretlen a növekedés. Nem csoda, hiszen egy projektor segítségével nem csak filmeket nézhetünk nagyképernyőn, de játékkonzoljainkkal is élvezhetjük a szinte mozivászon méretű játékélményt. A BlitzWolf V10 éppen ezeket az igényeket próbálja kiszolgálni, amikor Full HD felbontást, vezeték nélküli kapcsolódási lehetőségeket és játékkonzol-kompatibilitást kínál megfizethető áron.
A gyártó különös figyelmet fordított a hordozhatóságra: a mindössze 1 kilogrammos súly és kompakt méret lehetővé teszi, hogy a projektort könnyedén magunkkal vigyük akár egy kerti mozizásra vagy baráti összejövetelre is. A készülék 40-től egészen 150 hüvelykes képméretig skálázható, így gyakorlatilag bármilyen helyzetben megfelelő méretű képet vetíthetünk.
A modern funkciók között megtaláljuk a vezeték nélküli képtovábbítást, ami lehetővé teszi, hogy okostelefonunkról vagy tabletünkről azonnal megoszthassuk a tartalmakat. Az 5G WiFi támogatás és a Bluetooth 5.1 kapcsolat pedig biztosítja, hogy a vezeték nélküli adatátvitel gyors és stabil legyen.
Bár a gyártó által ígért 7000 lumenes fényerő első hallásra impozáns, fontos tisztázni, hogy ez LED lumen érték, ami a gyakorlatban körülbelül 400 ANSI lumennek felel meg. Ez azt jelenti, hogy a projektort elsősorban sötétített környezetben érdemes használni a legjobb képélmény érdekében.
A BlitzWolf BW-V10 projektor tehát a papírforma szerint egy olyan belépőszintű projektor, amely modern funkciókkal és elfogadható képminőséggel próbál hidat képezni az olcsó mini projektorok és a drágább házimozi rendszerek között. Meglátjuk milyen a valóságban!
BlitzWolf BW-V10 projektor – Külső megjelenés és csatlakozási lehetőségek
A BlitzWolf V10 projektor kompakt méretekkel büszkélkedhet: mindössze 180 × 180 × 75 milliméteres kiterjedésével és 1 kilogrammos tömegével valóban hordozható eszköznek tekinthető. A készülék letisztult, modern dizájnt kapott, matt fekete színű házzal és elegáns, lekerekített sarkokkal.
A projektor elülső részén található a háromrészes LED optikai rendszer, amely egy F95-ös, egyedi fejlesztésű aszférikus lencsét tartalmaz. Ez a speciális optikai megoldás nem csak a képminőség javítását szolgálja, de segít a megfelelő képélesség megtartásában még szélsőségesebb vetítési szögeknél is. Az objektív körül elhelyezett bordázott szellőzőnyílások gondoskodnak a megfelelő hűtésről.
A készülék tetején, a megszokottól eltérően nem találhatók meg az alapvető kezelőszervek, amelyek segítségével a projektor az infravörös távirányító nélkül is működtethető lenne, ez pedig elég nagy hiányosság. Szerencsére a vezérlés egyik fontos eleme az elektronikus fókuszállítás, amely jelentősen megkönnyíti a képélesség beállítását a hagyományos, manuális rendszerekhez képest, igaz, ezt is csak a távirányítót használva érhetjük el. A trapéztorzítás korrekciója ugyanakkor manuálisan és elektronikusan is történhet, ami jó, viszont a beállítás csak a vertikális irányban lehetséges, ez pedig némi kompromisszumot jelent a kényelmi funkciók terén.
A csatlakozók a projektor hátulján kaptak helyet. Itt található egy HDMI bemenet, amely lehetővé teszi különböző lejátszóeszközök, számítógépek vagy játékkonzolok csatlakoztatását. Az USB port elsősorban médialejátszásra szolgál, míg a 3,5 milliméteres audiokimenet lehetővé teszi külső hangrendszer vagy fejhallgató csatlakoztatását. A tápcsatlakozó szintén a hátlapon helyezkedik el, a készülék 110-240 voltos hálózati feszültséggel működtethető.
A vezeték nélküli kapcsolódást két különböző technológia szolgálja. A beépített kétcsatornás WiFi modul támogatja mind a 2,4 GHz-es, mind az 5 GHz-es hálózatokat, így rugalmasan alkalmazkodik a különböző hálózati környezetekhez. A Bluetooth 5.1 kapcsolat pedig kettős funkcionalitást kínál: egyrészt csatlakoztathatunk vele külső hangszórókat vagy fejhallgatót, másrészt a projektor maga is működhet Bluetooth hangszóróként (bár ennek sok értelme nincs).
A készülékház kialakítása során különös figyelmet fordítottak a hűtésre, hiszen a 70 wattos maximális teljesítményfelvétel mellett elengedhetetlen a megfelelő hőelvezetés. A gyártó szerint a működési zajszint nem haladja meg a 40 decibelt, ami elfogadható érték ebben a kategóriában, bár csendes jelenetekben már észrevehető lehet a ventilátor hangja.
A csomagban a BlitzWolf BW-V10 projektor mellett megtaláljuk a távirányítót, a tápkábelt, valamint egy HDMI kábelt is, így a készülék gyakorlatilag azonnal használatba vehető. A távirányító hatótávolsága 10 méter, és 45 fokos szögben képes kommunikálni a projektorral, ami a legtöbb felhasználási helyzetben elegendő mozgásteret biztosít.
BlitzWolf BW-V10 projektor – Műszaki jellemzők és képességek
A BlitzWolf V10 projektor lelkét egy Haiqi D3000 chip alkotja, amely a Linux operációs rendszeren futtatja a készülék szoftverét. Ez a hardver-szoftver kombináció biztosítja a különböző modern funkciók, mint például a vezeték nélküli képtovábbítás vagy a Bluetooth kapcsolat zökkenőmentes működését.
A kijelzési technológiát tekintve a projektor LCD panelt használ, natív 1920 × 1080 pixeles, azaz Full HD felbontással. A képarány a szabványos 16:9, ami ideális filmek és játékok megjelenítéséhez. A kontrasztarány 1500:1, míg a színhőmérséklet 6300K értékre van kalibrálva, ami természetes színmegjelenítést eredményez. A készülék színtere a teljes színtér 40%-át fedi le, ez nem túl combos érték.
A fényforrásként szolgáló LED egység névleges fényereje 7000 lumen, azonban fontos megjegyezni, hogy ez LED lumen érték, ami nagyjából 400 ANSI lumennek felel meg a gyakorlatban. A LED élettartama a gyártó szerint eléri az 50 000 üzemórát, ami átlagos használat mellett több mint egy évtizednyi működést jelenthet (csak a pontosság kedvéért, az 50 000 óra 5,7 évnyi folyamatos működést jelent). A vetítési távolság 1,2-4,5 méter között állítható, ami 40-150 hüvelyk közötti képátlót eredményez.
A BlitzWolf BW-V10 projektor széleskörű formátumtámogatással rendelkezik. A videó formátumok közül kezeli a MPEG1, MPEG2, MPEG4, H.263, H.264, AVS, VC6, MJPEG, RV30, RV40 és HEVC kodekeket. A hangformátumok tekintetében támogatja a MPEG1, MPEG2, LPCM, MP3, WMA2, AAC és WAV szabványokat. Képmegjelenítés szempontjából a JPEG, PNG és BMP formátumokat ismeri.
A vezeték nélküli kapcsolódás terén kettős WiFi rendszert találunk, ami mind a 2,4 GHz-es, mind az 5 GHz-es hálózatokat támogatja. A Bluetooth 5.1 modul kétirányú kommunikációra képes, így a projektor nem csak küldhet, de fogadhat is hangot ezen a csatornán. A vezeték nélküli képtovábbítás kompatibilis az Android és iOS rendszerekkel egyaránt, valamint támogatja a képernyőtükrözést.
Az energiafogyasztás tekintetében a BlitzWolf BW-V10 projektor kellemes meglepetés volt, maximum 70 watt teljesítményt vesz fel működés közben, míg készenléti állapotban ez mindössze 1 wattra csökken. A univerzális tápegység 110-240 volt közötti hálózati feszültséggel működik, így gyakorlatilag bárhol a világon használható.
A vetítési paraméterek közül kiemelendő az 1,25:1 vetítési arány, ami meghatározza a szükséges távolságot adott képméret eléréséhez. Az elektronikus fókuszálás mellett a manuális (a menüből távirányítóval végezhető) trapézkorrekció segít a torzításmentes kép beállításában még akkor is, ha a projektor nem teljesen merőlegesen vetít a felületre.
BlitzWolf BW-V10 projektor – Használati tapasztalatok
A készülék első üzembe helyezése egyszerű volt, a dobozban található HDMI kábel és a részletes használati útmutató segítségével percek alatt működésre bírtam a rendszert.
Érdekesség, hogy a gép mellé adott leírás elérhető magyarul, ugyanakkor a vetítő szoftverében nem választható ki a magyar nyelv. Megjegyzem semmit nem vesztünk ezzel, mert a szoftver baromi egyszerű.
A vetített kép minősége megfelelő volt olyan esetekben, amikor sikerült optimális körülményeket teremteni. A Full HD felbontás még nagyobb képméret esetén is éles megjelenítést biztosított, bár a 400 ANSI lumennek megfelelő tényleges fényerő erősen korlátozta a használhatóságot. Nappali fényviszonyok között, még behúzott függönyök mellett is halvány volt a kép, este vagy teljesen besötétített szobában viszont kifejezetten, sőt kiemelkedően élvezhető minőséget tapasztaltam.
Ez a kifejezetten élvezhető azt jelenti, hogy bár a projektor, mint minden más LCD projektor szenved egy kicsit attól, hogy nem egyenletes a fényerő, illetve a sarkok felé egy kicsit kisebb a részletesség is, főleg, ha a trapézkorrekciót teljesen kihasználjuk. A legjobb minőség nem meglepő módon akkor érhető el, ha a vetítő pont szembe néz a vászonnal, és pont a vászon közepét “nézi”.
Mindenképpen szeretném kiemelni, hogy a proketort kipróbáltam több formátummal is. Az MP4 és a WMV és a H.264-es MKV fájlokkal nem tapasztaltam problémát. A H.265 nincs felsorolva a támogatott formátumok között, nem is indult el, szóval ez nem volt meglepő. Ezzel együtt jó tudni, hogy az MKV egy konténer formátum, vagyis bele lehet csomagolni sokféle kódolású hangot és képet. Ha az egyik MKV megy, az nem jelenti azt, hogy mind menni fog, és ez fordítva is igaz, ha valamelyik nem indul el nem jelenti azt, hogy egyik sem fog elindulni. Sőt, bőven előfordulhat az is, hogy a kép megy, de nincs hang, vagy a fordítottja is, vagyis van hang, de nincs kép.
Szóval a lényeg: Az MKV nem egy tömörítési formátum. Nálam volt netről letöltött MKV, amin volt kép, de nem volt hang. Volt olyan is, amin minden jó volt, amit meg magamnak készítettem a teszthez MKV-t, MP4-et, WMV-t azokkal minden oké volt.
Szerencsére ebben segítségünkre lesz a BlitzWolf BW-V10 projektor alján található szabvány menet, amivel egy sima fotós tripodra is fel lehet helyezni. A vetítő 1 kilós tömege ebben nem lesz akadály.
A vezeték nélküli képtovábbítás terén némi hiányosságot fedeztem fel. Míg az egyik tesztelt telefonom problémamentesen kapcsolódott a projektorhoz, a másikkal többszöri próbálkozás kellett a kapcsolat létrehozásához, pedig mindkét esetben erős WiFi jel állt rendelkezésre. A Bluetooth hangátvitel hasonló kettősséget mutatott: a fejhallgatókkal tökéletesen működött, azonban a hangszóróm Bluetooth 5.3-as adó-vevőjével nem sikerült párosítani a készüléket.
Az elektronikus fókuszálás jelentősen megkönnyítette a beállítást, viszont a manuális, távirányítón át vezérelt trapézkorrekció már több odafigyelést igényelt. A 40 decibeles zajszint valóban reális érték (lemértem), a ventilátor hangja csendes jelenetekben hallható volt, de nem zavaró mértékben.
A BlitzWolf BW-V10 projektor három részből álló optikai rendszere jól vizsgázott: még szélsőségesebb vetítési szögeknél is sikerült elfogadható képminőséget elérni. A LED fényforrás az árhoz és kategóriához mérten kimondottan egyenletes megvilágítást biztosított a teljes vetített felületen, bár a kb. 60%-os fényerő-egyenletesség a világosabb jeleneteknél már észrevehető volt.
A BlitzWolf BW-V10 projektor hordozhatósága kifejezetten előnyös tulajdonságnak bizonyult. Az egy kilogrammos tömeg és a kompakt méret lehetővé tette, hogy problémamentesen szállítsam különböző helyszínekre. A 70 wattos maximális fogyasztás pedig nem jelentett különösebb terhelést még az esetleges hosszabb kempingezések során sem, amikor inverterről üzemelhet a projektort.
Még néhány szó a szoftverről, de tényleg nem sok, mert sok szót nem érdemes rá vesztegetni. Ahogy jeleztem magyarul nem tud, de ez szerencsére nem okoz gondot, mert a felület faék egyszerűségű. Néhány beállítás, élesség, trapéz, aztán mehet is a vetítés. Sok funkció nincs, lehet képeket nézegetni, zenét hallgatni és persze filmet nézni.
Az utolsó mondatból a zenét emelném ki, mert erre ez a projektor több, mint alkalmatlan. Ha ki kell emelnem valamit, ami nagyon rossz benne az a hang. A beszédhang szépen, érthetően szól, de abban a pillanatban, ahogy megszólal a zene vagy megjelenik valami effekt, robbanás vagy akármi legszívesebben kimenekülnék a szobából. Ennél a projektornál a kép tényleg kifogástalan ( nem csak a saját kategóriájában), de a hang egészen szörnyű, kíván valami Bluetooth-os külső hangsugárzót!
Összességében a tesztek során azt tapasztaltam, hogy a BlitzWolf V10 jól teljesít az alapvető feladatokban, különösen ha figyelembe vesszük az árát. A vezeték nélküli funkciók esetenkénti bizonytalansága, a borzasztó hang és a korlátozott fényerő azonban egyértelművé teszi, hogy ez egy belépőszintű eszköz, amelytől nem várhatunk professzionális házimozi élményt.
BlitzWolf BW-V10 projektor – Konklúzió
A BlitzWolf V10 projektor egyértelműen a belépőszintű kategóriában pozicionálja magát, és ebben a szegmensben kifejezetten jó ár-érték arányt képvisel. A készülék legfőbb erőssége a sokoldalúság: a kompakt méret, a modern csatlakozási lehetőségek és a jó képminőség (1080p felbontás!) olyan kombinációt alkotnak, ami vonzó lehet azok számára, akik most ismerkednek a projektoros vetítés világával.
Ugyanakkor fontos tisztában lenni a korlátokkal is. A 400 ANSI lumennek megfelelő tényleges fényerő gyakorlatilag megköveteli a sötétített környezetet, így nappali használatra vagy erősen megvilágított helyiségekben kevésbé alkalmas a BlitzWolf BW-V10 projektor. A vezeték nélküli kapcsolatok esetenkénti bizonytalansága pedig némi türelmet igényelhet a felhasználótól.
A gyártó által kínált három év élettartam-garancia és az 50000 órás LED élettartam bizalomra ad okot a hosszú távú használhatóság tekintetében. Az elektronikus fókusz és a megfelelő képminőség pedig olyan tulajdonságok, amelyek ebben az árkategóriában nem feltétlenül alapértelmezettek.
A BlitzWolf V10 projektort elsősorban azoknak ajánlom, akik alkalmanként szeretnének filmet nézni vagy játszani nagyképernyőn, esetleg kerti mozizáshoz vagy kempingezéshez keresnek megfizethető megoldást. Aki azonban mindennapos használatra vagy világos környezetben történő vetítésre keres projektort, annak érdemes lehet a magasabb kategóriában keresgélnie.
Ha megtetszett a vetítő, akkor nagyon kedvező áron, 35 ezer forint alatt veheted meg EU raktárból. A vásárláshoz használd a BG3ea852 kuponkódot az alábbi hivatkozásra kattintva:
BlitzWolf BW-V10 projektor
Gyakori kérdések és válaszok
K: Milyen felbontású képet tud vetíteni a BlitzWolf BW-V10 projektor?
V: A projektor natív 1920×1080 pixeles (Full HD) felbontással rendelkezik.
K: Mekkora maximális képméretre képes vetíteni a BlitzWolf BW-V10 projektor?
V: A projektor 40 és 150 hüvelyk közötti képméretre képes vetíteni, 1,2-4,5 méter vetítési távolságból.
K: Használható-e nappal a BlitzWolf BW-V10 projektor?
V: Bár technikailag működik, a 400 ANSI lumennek megfelelő tényleges fényerő miatt elsősorban sötétített helyiségben vagy este ajánlott használni.
K: Milyen vezeték nélküli kapcsolatokat támogat a BlitzWolf BW-V10 projektor?
V: Dual-band (2,4/5G) WiFi kapcsolatot és kétirányú Bluetooth 5.1 technológiát tartalmaz.
K: Mekkora a BlitzWolf BW-V10 projektor energiafogyasztása?
V: Maximális teljesítményfelvétele 70W, készenléti állapotban pedig mindössze 1W.
K: Milyen csatlakozókkal rendelkezika BlitzWolf BW-V10 projektor?
V: HDMI bemenet, USB port és 3,5 mm-es fejhallgató kimenet található rajta.
K: Mennyi a LED fényforrás várható élettartama?
V: A gyártó 50000 üzemórás élettartamot ígér a LED egységre.
K: Kompatibilis-e játékkonzolokkal a BlitzWolf BW-V10 projektor?
V: Igen, HDMI csatlakozón keresztül használható PlayStation, Xbox és Nintendo Switch konzolokkal.
K: Van-e beépített hangszórója?
V: Igen, rendelkezik beépített hangszóróval, de külső hangrendszer is csatlakoztatható hozzá.
K: Milyen tápfeszültséggel működik a BlitzWolf BW-V10 projektor?
V: Univerzális tápegysége 110-240V között működik, így világszerte használható.