Meg is érkeztünk a második, egyben utolsó oldalra. Itt két méréssel találkozhattok, ezek szokás szerint az Aida64, valamint a HDTach programokkal készültek. Íme!

Bemutatjuk – Silicon Power Stream S10 1

Bemutatjuk – Silicon Power Stream S10 2

A mérésekből jól látszik, hogy a sebességgel nem lesz probléma. Olyannyira nem, hogy a régebbi Silicon Power cikkeket böngészve kiderül, hogy bizony ez az USB 3.0-ás meghajtó ugyan olyan elméleti sávszélesség mellett a gyakorlatban némileg gyorsabb lett, mint az előző sorozat. Ez jó!

Két dologról nem szóltunk még. Az egyik, hogy a Silicon Power külső meghajtója, bár jól néz ki, a fényes felület kényes lehet a karcokra. Ezen az állapoton segít a gyártó a drive mellé csomagolt rendkívül jó minőségű tokkal. Ez az alábbi képen látható.

Bemutatjuk – Silicon Power Stream S10 3

A második dolog amiről szólnunk kell, az a meghajtó mellé adott szoftver, melynek neve SP Widget. Ezzel a programmal asztali gépünk nekünk fontos állományairól készíthetünk mentést. Szinkronizálhatjuk a dokumentumok mappát, a böngészőbeli kedvenceinket, az Outlook vagy Outlook Express állományait, illetve megadhatunk tetszőleges könyvtárakat is. A meghajtón ezáltal nem csak a hordozni kívánt adatainkat találjuk majd meg, hanem egy mentést is, ami nagyon jól jöhet egy rendszer összeomlás esetén.

Bemutatjuk – Silicon Power Stream S10 4

A cikk végére maradtak a száraz technikai adatok. A meghajtó mérete 134,1 × 78,8 × 17,7 milliméter, tömege 145 gramm. USB 3.0 és USB 2.0 módban is tud működni, előbbiben az elérhető elméleti sávszélesség 5 Gbps, utóbbiban 480 Mbps. A számítógéphez USB 3.0-ás kábellel csatlakozik, külső áramforrást nem igényel. A gyártó négy féle kapacitással kínálja, ezek 320-, 500-, 640- és 750 GB.

Ha megtetszett a drive nincs más dolgod, mint az alábbi képre kattintani, és bepakolni a virtuális kosárba!

Bemutatjuk – Silicon Power Stream S10 5