Ahogy a csomagolás kapcsán már említettem, az MSI sok extrával szereli fel a G45 jelű lapjait is. Így van ez most is, olyan hívószavakat találunk a dobozon, mint például a 1 másodperc alatt beállítható túlhajtást vagy a katonai szabványú alkatrészekből történő alaplapépítést. Kezdjük is elsőkét a doboz előlapjának nagyobb részét elfoglaló Military Class III emblémával!

militaryclassiii

A Military Class III-at nevezhetjük szabványnak, de még inkább technológiának, hiszen a szabványosítás egy más témakör. Az elnevezéssel kizárólag az MSI termékeinél találkozhatunk. Nem azért, mert más gyártó nem használhat katonai szabványoknak is megfelelő alkatrészeket, hanem azért, mert a Military Class az MSI által bejegyzett név. Ez a név jelenti azt, hogy a jelölt terméken az Amerikai Egyesült Államok Védelmi Minisztériuma MIL-STD-810G szabványa szerint minősített elemek találhatók. Ezek az alkatrészek komoly tesztelésen mennek át, hő, pára, rázkódás és egyéb hasonló teszteket kell kibírniuk.

A felhasznált alkatrészeket négy alcsoportra bonthatjuk. Ezek a következők:

DrMOS II

3

A 3 az 1-ben MOSFET-ek már nem újak az MSI lapjain, és kétség kívül ők voltak az elsők, akik ezt a technológiát használták a hagyományos tápellátással szemben. Ezek az alkatrészek a hagyományos megoldásokhoz képest 30 százalékkal magasabb hatásfokkal üzemelnek, alacsonyabb a hőmérsékletük, jobb a jel/zaj viszony, gyorsabbak, ráadásul biztonságosabbak.

Hi-c CAP

14

A Military Class jelölésű termékeken HI-C kondenzátorokat találunk, amik alacsony szivárgásúak, kisméretűek, ráadásul magasabb hőmérséklet esetén is biztonságos és stabil működést várhatunk el tőlük.

Solid CAP

15

A Solid kondenzátorok rendkívül hosszú, akár 12 éves élettartammal bírnak. Alacsony belső ellenállásuk miatt hatékony a működésük, kevésbé melegszenek, és a gyártó szerint nem hajlamosak a robbanásra sem.

Super Ferrit fojtótekercsek

16

Az MSI által használt vasmagos tekercsek a hagyományos megoldásokhoz képest 10 százalékkal takarékosabbak, 30 százalékkal magasabb a kapacitásuk, és rendkívül jó alapot jelentenek a tuningoláshoz.

Click BIOS II

7Ez az a téma, aminek egy külön oldalt szenteltem, így aki erre a képességre kíváncsi, azaz utolsó előtti oldalon képekkel együtt találja a BIOS bemutatását.

OC Genie II

11Igen, igaza van annak, aki most azt mondja, pontosabban kérdezi, hogy miért csak 2-es jelölés van a technológia mögött. Hát bizony, ez is spórolós megoldás kicsit, hiszen létezik az OC Genie IV is, ahol az alaplapra elhelyezett nyomógomb benyomásával indíthatjuk a tuningot. Azt mondom, hogy jelen esetben emiatt nem sírnék, hiszen egyrészről a gomb azoknak jelent nagy hasznot, akik sűrűn turkálnak a gépükben, másrészről a Click BIOS-ban bekapcsolható OC Genie funkció épp elég plusz kakaót ad fizikai gomb nyomkodása nélkül is.

4

Mondhatjuk, hogy a gomb egy kicsit felesleges extra, mert aki komolyabb tuningot akar nem egy gombot fog nyomkodni, aki meg nem ért hozzá, az napjaink egérrel vezérelhető, sőt Windows alól elérhető BIOS beállításaival könnyedén elboldogul. Szóval a lényeg, az OC Genie segítségével valóban képesek vagyunk 1 másodperc alatt is többlet teljesítményt kihozni a gépünkből, ráadásul úgy, hogy nem tesszük ki a hardvert különösebb veszélynek, és nem kell heteken, hónapokon, esetleg éveken keresztül tanulnunk ahhoz, hogy tuningolni tudjunk.

19

Lássuk mi maradt még az extrák között:


1-1THX
– A THX jelzéssel ellátott termékek jobb élményt kínálnak játék, filmnézés vagy zenehallgatás közben
 


6Gaming Device Port
– Aranyozott PS/2 és USB csatlakozók a professzionális játékosoknak



8Live Update 5
– Könnyű és egyszerű BIOS és meghajtó frissítés a Live Update 5 alkalmazáson keresztül

 



13USB SafeGuard
– Az alaplapra épített Anti-ESD lapka segítségével védelmet kapunk az elektrosztatikus kisülések káros hatásai ellen


12M-Flash
– USB flash meghajtón keresztüli BIOS mentés és helyreállítás


9Winki 3
– Linux magra épülő operációs rendszer, ami alap feladatokra használható, úgy, mint internet böngészés, levelezés, képnézegetés. Rendkívül gyorsan, a bekapcsolástól számított, 25 másodpercen belül használható rendszer Az extrákon túl vagyunk, nézzük az alaplapot!