Az előző oldalból már levonhattátok a következtetést, amúgy tévesen, hogy a képminőség kapcsán nem sokat fogunk okosodni, hiszen a digitális adás vételének hiányában teljesen felesleges ezzel foglalkozni. Szerencsére, mivel notebookkal rendelkezünk, meg tudtuk tenni, hogy egy alkalmas helyet keresve az utcán tévézzünk. Bár a vevők hibridek, vagyis képesek analóg adások vételére is, azok, legalábbis a mellékelt apró antennával lényegében használhatatlanok, ide bizony elkél egy kábel TV!
A nálunk járt eszközök közül elsőként az USB-s darabot mutatjuk be.
Items ITV723
Az Items ITV723 egy pendrive-hoz hasonlító eszköz. A hasonlóság a formában véget is ér, hiszen nem csak a szerepe más, de két csatlakozót is találunk rajta. A végén egy nagyméretű antenna aljzat, az oldalán egy kicsi, MVI Cabel Input nevű csatlakozó lelhető fel.
Az antenna csatiba dugható a digitális vételhez adott apró botantenna, de csatlakoztathatjuk ide akár kábel TV kábelét is.
Az MVI Cabel Input, ahogy a neve is mutatja egy bemenet, ahol külső kép- vagy hangeszközök csatlakoztathatók. A kép S-Video vagy kompozit, míg a hang RCA csatlakozón, sztereó formában juthat a gépbe. Ezen a csatlakozón keresztül a monitorra tehetjük külső eszközök képét, de digitalizálhatunk is, vagyis felvehetjük ezen eszközökről érkező képfolyamot.
Lássuk a részletes adatokat az eszközről!
- Csatlakozás: USB 2.0
- DVB-T MPEG-4: igen
- Analóg adások: igen
- Rádió: FM
- Csatlakozások: AV (átalakítóval kompozit, S-video és sztereó RCA audió) és antenna (koax)
- Tartozékok: antenna, távirányító, AV-kábel, rövid telepítési útmutató, CD
- Méret: 89,96 × 25,96 × 16,57 (mm)
- Tömeg: 31,8 g
- Támogatott operációs rendszerek: Windows XP (SP2) és Vista
Items ITV320
A másodikként sorra kerülő PCI-os kártya nem a cikkíró kedvence, hiszen túl sok érdekeset nem tudunk írni róla. Képességeiben lényegében megegyezik az USB-s eszközével, hiszen az analóg és a digitális televíziós adások vételére, valamint digitalizálásra, képlopásra használhatjuk.
Két apró különbséget találhatunk, természetesen a hardveres kiépítésen kívül. AZ egyik, hogy a digitalizáláshoz használt kábel csatlakozója más, a másik, hogy a mellékelt távirányítóhoz egy infravörös érzékelőt is kapunk, hiszen a távirányítás a kártya beépítése után erre más lehetőség nem lenne.
Távirányító
A két eszközhöz ugyan azt a típusú távirányítót kapjuk. Ez egy meglehetősen kompakt méretű darab, ugyan akkor teljes értékűnek mondhatjuk, hiszen minden lényeges funkció irányítása lehetséges a segítségével. A kezelése egyszerű, a gombokon látható piktogramok felismerése, azonosítása nem jelent problémát.