Bemutatjuk – Hoplite, egy harcias ház az Enermaxtól
Először is a cikk címe miatt vagyunk adósok felétek. Szeretünk utána nézni, hogy egy-egy termék neve honnan származhat. Ez egyrészt érdekesebbé teszi a munkánkat és az írást, másrészről segíthet abban is, hogy a terméket hova is pozícionálja a gyártója, milyen feladatra szánja.
Nos, a Hoplite, bár elsőre egy érdekes angol szóösszetételnek tűnik még sem az. A név az ókori görög városállamokban szolgáló katonákat idézi. A ház viszont, bár elég harcias, inkább a Csillagok Háborúja című örökbecsű filmet juttathatja eszünkbe. Gondoljunk csak a birodalmi lépegetőkre, ahogy egy domb mögött vonulnak, és csak a hátuk látszik ki. Persze egyes ábrázolásokon a Trójai faló is hasonló háttal bír, így lehet, hogy a névadás inkább innen eredeztethető. Oké, ezt ne is boncolgassuk tovább, lássuk magát a házat. A dobozból kiemelve elsőre a tömege tűnik fel. Igazi súlyos egyéniség, ami egy számítógépház esetén jó jel. A mérete kapcsán sem lehet panaszunk, hiszen az 493 × 200 × 490 milliméteres dobozba sok mindent el tudunk helyezni.
Mielőtt azonban a belsőt vennénk szemügyre, lássuk mit kapunk a külsőtől!
Összességében minden porcikája erőt sugároz a kasztninak. Lekerekített vonalakkal nem találkozunk, igazi macsós szerkezet. Az előlap végig rácsozott. A felső részen kivehető előlapokat találunk, melyek az 5,25 colos meghajtók helyét rejtik. Ezekből négy darab van. Ez alatt egy nagyobb kinyitható ajtó van, mely mögött egy ventilátort találunk. A legalsó régióban ismét egy ajtó helyezkedik el, mögötte két 3,5 colos merevlemeznek készült hely. Erről később még szólni fogok.
Ide jöhet az optikai meghajtó
Az alaplap tálcája felőli oldal sok érdekességet nem kínál. A szemben lévő felület is visszafogott, ennél a háznál nem találunk plexi oldalfalat, ami nem is baj, a plexi már nem divat. Találunk viszont egy rácsozott felületet, amin keresztül a levegő szabadon tud áramlani. A rácsozást különböző helyekre mélyített furatok „díszítik”, ezek a különféle méretű ventilátorok felfogatását segítik elő.
Ide pedig merevlemezt szerelhetünk
A hátlap már több érdekességet is tartogat számunkra. Kezdjük felül! Egy gumírozott nyílást találunk legfelül, ez kábelek, jelesül a gépen található USB 3.0-ás kábelek kivezetésére szolgálhat. Az a faramuci helyzet állt elő ugyanis, hogy bár a házon már a legújabb USB szabvány szerinti csatlakozók vannak, ám a jelenleg forgalomban lévő alaplapokon csak a hátlapon találunk ilyen kivezetést. Ez alatt egy 12 centiméteres ventilátor rácsa, majd két furat következik. Ezek pereme ismét gumírozott. Szerepük szerint arra szolgálnak, hogy az esetlegesen használt folyadékhűtés szilikon csövei a külső hőcserélőhöz vezessék a meleg, illetve onnan a gépbe jutassák a lehűtött vizet. Ezalatt jönnek a bővítőkártyák kivezetései, legalul pedig a tápegység helye.
Miután a házat körbejártuk nézzük meg a tetejét! Ezt a műveletet azért hagytam a végére, mert az első igazán érdekes képességre itt találhatunk rá, ez pedig nem más, mint egy merevlemez dokkoló. A dokkolót itt szó szerint kell érteni, vagyis elég egyszerűen a nyílásba csúsztatni a meghajtót, és kis erőt kifejtve a SATA csatlakozó sínjébe tolni, aztán már keresgélhetünk is rajta.
A fedlapon, pontosabban annak az előlap felé lejtő részén találjuk a kezelőszerveket és a szokásos csatlakozókat. Ahogy a képen látszik az USB csatikban a műanyag kék színű, vagyis itt találkozhatunk az USB 3.0 kábelek másik végével. A gyártó nem spórolta le az eSATA aljzatot sem, amiért adhatunk egy nagy piros pontot!
Oldalak: 1 2