Bemutatjuk: Gigabyte Aivia M8600 – egér a csúcsról
A Gigabyte Aivia M8600 beüzemelése gyerekjáték. Egy dolgot nem szabad elfelejtenünk, hogy a programozásához szükség lesz a kábeles kapcsolatra, másképp nem boldogulunk. A beállításokkal eltöltött idő nehezen mérhető, az biztos, hogy több játékra is szeretnénk normálisan belőni, akkor néhány órát elszüttyöghetünk a makrókkal és az egyéb finomhangolással.
Ahogy írtam az egér kétkezes jószág. Ha kiválasztottuk, hogy jobb vagy balkézzel használjuk, beállítottunk minden gombot és egyebet, akkor indulhat a játék! Elsőre furcsa volt a hát közepén végigfutó él, kicsit nyomta a tenyeremet. Egész addig volt ez így, amíg rá nem jöttem, hogy egy picit ferdén kell fogni, úgy érem el a hüvelykujjammal rendesen az oldalsó gombokat, és úgy az él pont befekszik a hüvelykujj alatti párna és a tenyér közé, így pedig nagyon biztossá válik a fogás.
Használat közben feltűnt, hogy a 148 grammos tömeg elég sok, ráadásul az akku miatt nagyon farnehéz az M8600. Ezeket a problémákat könnyen orvosolhatjuk az USB kábel csatlakoztatásával és az akku kivételével. Kőkemény játékosok amúgy sem fognak vezeték nélküli egeret használni. Ennek az egér érzékenységén kívül még egy oka van, akku, ami bizony néha lemerül. A Gigabytenál pont ezért két hasznos segítséget adtak. Az egyik, hogy az akkumulátoros üzemidőt 50 órára emelték, a másik, hogy a leírás szerint az akksi cseréjéhez elegendő két másodperc. Ez minden bizonnyal így van, ám ez az adat hasonlít az autók gyárban megadott átlagfogyasztásához, amit igen nehéz elérni. Nem mértem az időt, de 5 másodperc alá nem nagyon tudtam bemenni ez tuti. Persze kit zavar ez, ha 50 óráig játszhatok a csere előtt?
Összegzés
Az elején ömlengős cikket ígértem, de most visszaolvasva, amit írtam sehol sem találom az ömlengést. Pedig megtehettem volna, hogy folyamatosan lelkendezek, de erre semmi szükség. Ha valaki végig olvassa, amit írtam, akkor rájöhet, hogy egy igazán jó egeret próbáltam ki, ami ráadásul érdekes ötletekkel van tele.
Nagyon tetszik, hogy két akku jár hozzá, hogy a vevő egyben, de nem egyszerre lehet dokkoló az egérnek, és töltő a második akkunak, ahogy az is, hogy az egeret egy könnyed mozdulattal tudjuk vezetékessé varázsolni.
Érdekes, de kényelmesen használható forma. Érzésre is nagyon jó minőségű anyagok. Megfelelő érzékenység, és a két akkuval összesen 100 órányi vezetékmentes élvezet. Ez, ha nem akarunk kábelt használni, több mint négynapnyi folyamatos játékot jelent, ha pedig a dokkolót is használjuk az akksi töltésére, akkor végtelen mennyiségű szórakozást ígér.
Az egyetlen dolog, amibe beleköthetünk az ár. Itthon 23 és 25 ezer forint közötti bruttó árakat találtam, ami nem kevés pénz. Ezért az árért már a nevesebb gamer termékek gyártói is kínálnak egereket, ami kérdésessé tesz, hogy a Gigabyte terméke megéri-e az árát. Az biztos, hogy mutatós és nagyon jó funkciókkal felvértezett cuccot kap, aki erre adja ki a pénzét. A minőség és a szolgáltatások miatt csak ajánlani tudom!