A Gigabyte Aivia M8600 egy túlméretes Vimes dobozban érkezik hozzánk. A csomagolás elég meghökkentő, szimpla dobozokhoz szokott kezünk bizonytalanul tekergeti a három részből álló csomagolást, nem tudva honnan bukkan elő valami meglepetés. Szerencsénkre minden rekesz tartalma valami érdekes dolgot!
A felső részben lakik az egér, az alsóban a tartozékok. Ez utóbbiak egy kis táskában lapulnak, ami jó, hiszen könnyen tudjuk magunkkal cipelni, ha LAN partira megyünk. Ezzel az egérrel amúgy is érdemes ilyen közösségi elfoglaltságokat találni, mert garantáltan villoghatunk vele.
A szütyő amúgy egy USB kábelt, egy akkumulátort és egy dokkolót rejt magában. Ez utóbbi szerkezet meglehetősen érdekes. Az USB kábellel köthetjük a géphez, ami még nem jelent meglepetést. Az viszont sokkal inkább, hogy nem csak az akkumulátort dughatjuk bele, hanem az egeret is feltehetjük a tetejére. Arra ügyeltek a Gigabyte-nál, hogy így egyszerre ne próbáljuk meg az akksi és az egér töltését, ha az akkut bedugjuk, az egeret nem lehet csatlakoztatni, nem fér el.
Amúgy, talán nem túl evidens módon, a Gigabyte Aivia M8600-hoz két akkumulátort is kapunk, így amíg az egyiket az egérrel fogyasztjuk, a másikat tölthetjük, így sosem kerülünk abba a kellemetlen helyzetbe, hogy nem egerezhetünk.
A Gigabyte Aivia M8600 külsőleg meglehetősen szokatlan, leginkább egy kémrepülő radarok elől rejtőzködő vonalait másolja. Bár egy egeret nem keresnek a radarok a forma mégis jó, mert bár elsőre furcsának tűnnek a határozott élek, kézbe fogva ebből semmit nem érzünk. Kényelmes a fogása, a háta megfelelő hosszúságú, így nagyobb tenyérrel rendelkezők számára sem lesz kényelmetlen.
Fontos kérdés szokott lenni, hogy egy egér csak jobb kezeseknek készül-e. Örömmel jelenthetem, hogy az M8600 kétkezes, olyannyira, hogy az oldalán lévő gombokat áttükrözték mind a két oldalra.
Ha már a külsőnél tartunk, nem árt a méretekkel is tisztába lenni. A 90-60-90 nem játszik, az Aivia 134 × 73 × 43 milliméteres kiterjedéssel bír, tömege akkumulátorral együtt 148 gramm.
Lássuk a kezelőszerveket! A legérdekesebbnek az egér tetején világító izék tűnnek. Ezek közül a hátsó, a legnagyobb jel egy színkód, ami azt mutatja, hogy milyen profilt (a profilokra később visszatérünk) használunk éppen. Ezalatt három nyíl világíthat zöld vagy piros színben. Itt láthatjuk az egér töltöttségi szintjét vagy az érzékenység fokát.
A világító nyilak két oldalán egy-egy hosszú gombot láthatunk, melyek mellé + és – jeleket pingáltak. Itt állíthatjuk az egér érzékenységét. A görgő természetesen dönthető és lenyomható is, így három gombot helyettesít a rendes görgető funkció mellett.
A jobb és balkéznek szánt kapcsolók mellett már csak az oldallapon találunk kattintható rész, még pedig kettőt-kettőt. Feljebb jeleztem, hogy az oldalsó gombokat tükrözték, ami egyben azt is jelenti, hogy nem tudunk külön funkciót rendelni mind a négy gombhoz, a bal felsőé megegyezik a jobb felsővel, a bal alsó a jobb alsóval.
Utolsó felderítetlen területnek az egér alja maradt. Itt három gombot találunk. Az egyik a ki-, illetve bekapcsoló, a másik egy connect gomb, amivel a dokkolóval tudjuk összehangolni egerünket, a harmadik pedig az akku eltávolítására szolgáló kapcsoló.
Egy érdekesség maradt még ki, ez pedig a Gigabyte Aivia M8600 elején található, első pillantásra nem is felfedezhető nyílás.
Egy pici bebuktatható fedél alatt egy USB csatlakozó rejtőzik, aminek segítségével a vezeték nélküli egeret vezetékessé tudjuk alakítani. A vezetékessé alakítás azonban nem csak azzal az előnnyel jár, hogy nem merül le a telep. Hardcore játékosok számára ilyenkor aktivizálódik a Twin-Eye Laser érzékelő, az érzékenység pedig akár 6500 dpi is lehet 50 g gyorsulás mellett. Normál, vezeték nélküli üzemmódban az érzékenység 100 és 5600 dpi között állítható. Ez sem rossz, hétköznapi halandónak vagy kezdő hentelőnek bőven elegendő.