Mutatjuk a módszert, hogy miként tudjátok egy teljesen új területen hasznosítani az okostelót – vagy épp a táblagépet.
Néhány lépés az egész, figyeljetek, csak ennyiből megoldható!
- Elsőként is töltsük le és telepítsük az ingyenes WiFi Mouse applikációt androidos okostelefonunkra – erről a linkről gyorsan megvagytok vele.
- Ha ezzel elkészültünk, akkor a vezérelni kívánt számítógépet is elő kell készítenünk. Ez sem lesz nehéz feladat, ehhez az operációs rendszerünknek (Windows, MAC, Linux) megfelelő Mouse server alkalmazást kell beizzítanunk. Itt még konfigurálnunk sem kell, a telepítés végeztével jöhet a harmadik lépcsőfok;
- Most kiderítjük, hogy milyen IP címet kapott PC-nk. Hozzuk be a parancssort (Windows+R billentyű kombináció, majd cmd), utána pedig gépeljük be az „ipconfig” parancsot;
- Indítsuk el a WiFi Mouse appot telónkon, majd használjuk az automatikus kapcsolódás funkciót (avagy az előbb megállapított IP címet). Természetesen a dolog akkor fog működni, ha a telefon és a számítógép azonos hálózaton lóg, előbbin pedig bekapcsoljuk a wifit. Ezzel végeztünk is, elkészült az új tapipadunk.
Az androidos alkalmazás felépítése végtelenül egyszerű, szerintünk nem érdemel túl sok magyarázatot:
- a bal sarokban lévő felület a bal klikket szimbolizálja, a túloldalit meg nyilván ki tudjátok már találni;
- a képernyő középső területén a görgő jelenik meg;
- a fennmaradó rész pedig a tapipad helye.
Jól sejtitek, a billentyűzet ikonnal egy teljes értékű QWERTY klaviatúrát tudtok előhívni, a bal felső sarokban pedig a virtuális rágcsáló beállításait (pl. érzékenység) tudjátok finomhangolni.
Szerintünk a fenti program elsősorban a laptoposoknak lehet érdekes, de igazából asztali PC-nél is nyugodtan alkalmazható. Az almás tulajoknál is ez a séma él, értelemszerűen nekik az App Store-ban kell keresgélniük.