Az OCZ is belép a netbook piacra
A hazánkban elsősorban minőségi memóriamoduljairól ismert gyártó a hordozható gépek piacán is szerencsét próbál, mégpedig egy igen ötletes megoldással.
Lassan nem is lesz olyan nagynevű gyártó, akinek nincs saját netbook gépe, azonban a mezőny többségéből hiányzik egy fontos tényező, mégpedig az erdetiség. Nos, ez egyáltalán nem mondható el az OCZ újdonságáról, hiszen a Neutrino névre keresztelt eszköz DIY (Do It Yourself) formában kerül a boltok polcaira. Természetesen nem arról van szó, hogy a jövendőbeli vásárlónak Atomjaiból kellene összeállítani a gépet, a koncepció sokkal inkább hasonlatos a barebone konfigurációknál már látott megoldásra. A gyártó tulajdonképpen nem csinált mást, mint felhasználta a konkurens termékeknél már jól bevált (és többnyire azonos) technológiák nagyrészét, egy megszokott formavilágú készülékházba illesztette azokat, majd a hiányzó komponensek kiválasztását és beszerelését a végfelhasználókra bízta. Ennek értelmében a Neutrino gyárilag tartalmazza az Intel Atom architektúra legfontosabb elemeit, úgymint az Intel Atom N270-es központi egységet és az Intel 945GSE lapkakészlet, továbbá beépítésre került egy 1024 × 600 képpont felbontású, 10,1 hüvelyk nagyságú kijelző, egy 1,3 megapixeles kamera, Wi-Fi rádió, két darab USB kapu, egy sztereó hangszórópár, valamint egy négycellás, 2200 mAh-s akkumulátor is. Hiányzik azonban a merevlemez, a memória, a memóriakártya-olvasó, valamint az operációs rendszer, így ezek a felhasználó személyes igényeinek megfelelően, utólag választhatók ki.
Hogy a koncepció a gyakorlatban sikert arat-e, még nem tudni, azonban az elgondolás mindenképpen példás, ahogyan a 269 dolláros vételárra sem lehet panasz. A Neutrino értékesítésének megkezdése a küszöbön áll, olyannyira, hogy az Engadget szerint az újdonság két héten belül a boltok polcaira kerülhet!