Megjelent az új, Mini-ITX méretű, az AMD A75 lapkakészletére épülő F1A75-I DELUXE alaplap – adta hírül ma az ASUS.
Azáltal, hogy az APU-ba beépítve található egy grafikus vezérlő is, az F1A75-I DELUXE egészen kiváló grafikus teljesítményt kínál, különösen akkor, ha egy kiegészítő GPU-val megcsillogtathatja a Dual Graphics funkció előnyeit is. Csakúgy, mint az F1A75 család korábbi tagjai, ez a modell is fel van szerelve az összes modern, exkluzív ASUS-technológiával, mint amilyen a pontos, digitális tápellátásról gondoskodó DIGI+ VRM; a grafikus, egérrel vezérelhető UEFI BIOS; valamint a DirectX® 11 grafika és a DTS® audio támogatása. Mindez együtt Mini-ITX kivitelben azt jelenti, hogy az F1A75-I DELUXE alaplap jó választás az egyre népszerűbbé váló, kisméretű, mégis nagyteljesítményű multimédiás központok számára. Extra ajándékként az F1A75-I DELUXE-hoz az ASUS egy kényelmes, vezeték nélküli USB-s távirányítót is mellékel, amelynek a hátoldalán egy teljes billentyűzet található szövegek beírásához.
ASUS F1A75-I DELUXE
DIGI+ VRM: Elsőként mini-ITX méretben
Ahogy nő a HTPC-piac népszerűsége, egyre erősödő elvárás a médiaközpontokkal szemben a helytakarékosság, hiszen sokan élnek szűkebb térben – például a kollégiumi diákok vagy a garzonlakásban lakók. Az ASUS az iparágban elsőként valósított meg magas minőségű tápellátást Mini-ITX méretben, olyan funkciókkal, mint a DIGI+ VRM és a DIGI+ 4+2 digitális fázis a páratlan minőségű tápellátás érdekében.
Szintén első alkalommal jelenik meg az egyedi UEFI BIOS Mini-ITX kivitelben. A rugalmas, felhasználóbarát, egérrel vezérelhető grafikus felhasználói felülettel és az ASUS exkluzív EZ Mode-jával könnyebb a HTPC-k hangolása – a végeredmény pedig, hogy a felhasználók problémamentesen, a nappali szoba kényelmében élvezhetik a multimédiás anyagokat.
Csak a méret korlátozott, nem a funkcionalitás
Az AMD APU egylapkás kialakítása révén több hely marad az alaplapon az olyan funkciók számára, amelyek korábban Mini-ITX méretben elérhetetlenek voltak. Az F1A75-I DELUXE alaplapra szerelve érkezik a beépített 802.11 b/g/n Wi-Fi és Bluetooth vezérlő, valamint egy Gigabit LAN csatlakozó, bőséges választékot kínálva a hálózati csatlakozáshoz. Ha nem lenne elegendő a grafikus feldolgozási teljesítmény, egy PCI-Express 2.0 16x kártyahely is található az alaplapon a Dual Graphics funkció kihasználására. Ezenfelül négy 6 Gb/s SATA csatlakozó, egy eSATA és négy USB 3.0 csatlakozó gondoskodik a fájlok gyors átviteléről.
Az alaplap megjelenése két héten belül várható a hazai boltok polcain, ajánlott végfelhasználói ára 35 500 Ft.
Forrás: Sajtóközlemény