Nem meglepő módon, az öt telefonból kettő a Xiaomitól érkezett.

Az 5 legjobb középkategóriás telefon Kínából + kuponos akciók


 

Bevezető

Közeledik a karácsony, amit mind szeretünk. Szeretünk adni és szeretünk kapni is. Igyekszünk kitalálni szeretteink vágyait, gondolatait, de a pénztárcánk kapacitása megálljt parancsol, hiszen nem egy ajándékot kell vennünk, hanem akár tucatnyit is. Emiatt ebben az időszakban különösen fontosnak érezzük, hogy kézen fogjuk és vezessük kicsit olvasóinkat, megmutassuk nekik milyen kütyüket lesz érdemes, és mit tudnak olcsón megvásárolni.

Ebben a hónapban már mutattunk öt olcsó, 30 ezer forint alatti telefont: Legjobb telefonok Kínából 30 ezer forint alatt
…mutattunk olcsó, 5 ezer forint alatti Xiaomi cuccokat: A 10 legjobb Xiaomi cucc 5000 forint alatt – 2018 október,
…és kicsit drágább, 15 ezer forint alattiakat is: TOP 10 Xiaomi kütyü 15 ezer forint alatt – 2018 október.

Ezek mind olyan termékek, amikkel garantáltan örömöt fogunk okozni és a túlköltekezés réme sem fenyeget minket.

Xiaomi Redmi Note 6 Pro2

Ebben a cikkben egy picit drágább telefonokról lesz szó, olyanokról, amiket 60 ezer forint alatt vehetünk meg. Ha a hazai kínálatban, például a szolgáltatók által kínált telefonok között körül nézünk, akkor láthatjuk, hogy a 60 ezer forint nem is sok pénz egy modern telefonra. Mi pont ezért rendelünk Kínából, azért, mert a hasonló képességű telefonokat a hazai áraknál sokszor 20-40 százalékkal olcsóbban kapjuk meg kintről.

Valószínű, hogy kevesen vannak, akik a család minden tagját meg tudják majd lepni új telefonnal, még ha olcsón, Kínából rendelik is, de párunknak, szüleinknek, esetleg gyermekünknek szép ajándék lehet egy gyönyörű, modern és remek kamerákkal felszerelt új mobil!

Nézzétek végig mit ajánlunk ebben a hónapban figyelmetekbe. Ha nem vásároltatok még külföldről, akkor a cikk végén kaptok ehhez is segítséget, és természetesen mi is igyekszünk segíteni, szóval tedd fel nyugodtan kérdéseidet itt a hozzászólások között vagy Facebook oldalunkon!

Lássuk hát az öt telefont, ami szerintünk a legjobb vétel ebben a hónapban a 60 ezer forint alatti kategóriában!


 

1. HUAWEI Honor 9 Lite

A Huawei telefonja a múlt hónapban is bekerült válogatásunkba. Mondhatnák, hogy meglepő, de nem az, hiszen a P9 Lite a neve ellenére igen erős vasat kapott.

A Huawei nem csak itthon, hanem az egész világon az egyik leggyorsabban fejlődő gyártó. Ez nem is csoda, elmondhatjuk, hogy a telefonban épített kamerák terén világelső minőséget képes nyújtani, a friss hírek szerint pedig akár az is elképzelhető, hogy ők fognak elsőként összehajtható kijelzős mobilt piacra dobni. Szóval van miért szeretni a telefonjaikat, akkor is, ha Lite jelzőt kaptak, mert ahogy azt feljebb jeleztem se nem túl könnyű, se nem túl gyenge.

A mobil központi egysége egy Kirin 659, amiben nyolc mag dolgozik maximum 2,36 GHz-en, mellette 3 GB RAM és 32 GB ROM lakik. Kamerákból is találunk bőven, elől is és hátul is 13+2 megapixeles egység dolgozik, vagyis összesen négy kamerát dolgoztathatunk, persze nem egyidejűleg. A kijelző képátlója a mai csúcskészülékekhez képest kicsi, mindössze 5,65 colos, de a felbontása jó, hiszen a 18:9-es oldalarányú kijelző 2160 x 1080 pixel felbontással rendelkezik. Az magas felbontás és a kis képátló együtt nagy pixelsűrűséget jelent, szóval a képminőségre biztos nem fogsz panaszkodni.

HUAWEI Honor 9 Lite

A telefon kapott ujjlenyomat érzékelőt, iránytűt és gravitációs szenzort is, a navigáció is megoldott a GPS, GLONASS és Beidou támogatásnak hála. Természetesen van wifi és Bluetooth is, a beépített akkumulátor pedig 3000 mAh kapacitású.

Ez a telefon a Huawei egyik legjobb ár-érték aránnyal rendelkező telefonja, így nem csodálkoznánk, ha emellett döntenél. A döntést segítendő itt találsz további adatokat és képeket, illetve itt találod a rendkívül kedvező árat is: Huawei Honor 9 Lite (199,99 dollár, ~ 56 000 Forint, ingyenes Priority Line szállítás, vám és ÁFA nincs)


 

2. UMIDIGI Z2 Special Edition

Az UMIDIGI-nek idén ősszel több érdekes telefonja is piacra került, a Z2 Special Edition valahol a paletta közepén helyezkedik el mind árban, mind tudásban.

A telefont kézbe fogva elsőként a divatos nocth-os kijelző fog feltűnni. Az UMIDIGI-nél is alkalmazták ezt az iPhone X-el divatossá vált (tudjuk, hogy nem az iPhone X volt az első ilyen telefon) megoldást, vagyis amikor a kijelző felső részébe benyúlik egy félsziget, ami magán hordozza az előlapi kamerákat és szenzorokat. A kijelző amúgy 19:9-es oldalarányú, a kijelző előlap arány 90 százalékos, a felbontás pedig 1080 x 2246 pixel.

Az UMIDIGI Z2 Special Edition esetén fontos kihangsúlyozni a kamerák esetén a többesszámot, mivel ez a készülék is dupla kamerát kapott az előlapra és a hátlapra. Ezek a kamerák ráadásul elég jó értékekkel rendelkeznek, mind a kettő egy 16- és egy 8 megapixeles párosból áll. Sőt, a nagyobbik kamera alatt a Samsung S5K2P7 szenzora dolgozik, ami nem csak az UMIDIGI, hanem a Samsung szerint is 16 megapixeles. A szenzor maga kimondottan nagyméretűnek számít a maga 1/2.8″-os méretével, ez egyben nagyméretű, 1.12um-es pixeleket jelent. A nagy szenzorra több fény esik, így kevésbé lesz érzékeny a gyenge fényviszonyokra. A nagy szenzor mellett fontos még a jó optika, ami itt szintén adott, hiszen a lencserendszer rekeszértéke f/1.7 (minél kisebb az érték annál jobb). A másodlagos nyolc megapixeles kamerák segítségével a telefon egyrészről kontrasztosabb, jobb dinamikájú képeket képes készíteni, ráadásul elérhető a hardveres mélységelmosás a hátlapi és az előlapi kamerák esetén is. Utóbbiaknál például remek portré fotókat tudunk magunkról is készíteni.

UMIDIGI Z2 Special Edition

A telefon központi egysége egy MediaTek Helio P23, ami jelenleg az egyik legkedveltebb középkategóriás egység. A bele integrált processzor nyolc magos, a maximális órajele pedig 2 GHz. A pixeleket a telefonban egy 700 MHz-en futó ARM Mali G71 MP2 típusú grafikus gyorsító rajzolja. A proci mellett már modern LPDDR4 memóriát találunk ebből 4 GB-ot, míg a háttértár 64 GB kapacitású, ami persze bővíthető külső memóriakártyával is.

Az UMIDIGI Z2 Special Edition ára megegyezik a Huawei készülékének árával, némely tekintetben többet, másban kicsit kevesebbet ad, mint az. Előbbinél erősebb processzor, utóbbinál a jobb képességű kamerák lehetnek a döntőek.

A telefonról itt találsz bővebb információkat, illetve meg is veheted: Umidigi Z2 Special Edition (199,99 dollár, ~ 56 000 Forint, Priority Line szállítás 125 forint, vám és ÁFA nincs)


 

3. Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Szeptemberben még csak az előd, a Xiaomi Note 5 szerepelhetett, de időközben megérkezett az újabb változat is. Sokan úgy tartják, hogy a Note 6 Pro csak egy átdizájnolt Note 5, ami egyrészről nem teljesen igaz, más részről, még ha így is lenne kit érdekel, ha jobban néz ki, nagyobb a kijelzője az ára pedig pont annyi, mint az elődé volt?

Ami a vásárlót érdekelni szokta az a processzor. Nos, ebben tényleg nincs változás, de ezen ne keseregjünk, hiszen oka van a dolognak. A Qualcomm Snapdragon 636 lapka a maga nyolc Kyro 260-as magjával és 1,8 GHz-es órajelével igazán bika darab, ráadásul a processzor mellé integrált egyéb hardverelemek, mint az LTE rádió, a képfeldolgozó vagy az LPDDR4 memóriákkal boldoguló memóriavezérlő is igen modern egység.

Xiaomi Redmi 6 Pro 5 84 Inch 3GB 32GB Smartphone Black 677521

Ami változott az elődhöz képest az első sorban a kijelző. A most már hagyományosnak mondható 18:9-es panel helyett egy 19:9-es, 6,26 colos képátlóval és 2280 x 1080 képpontot használó IPS megoldást bámulhatunk. A második nagy változás a kamerákat érintette. Az elődhöz képest egyel nőtt a kamerák száma, most már elől is és hátul is két-két kamera dolgozik. Nem mellesleg ez a telefon a Xiaomi első négykamerás mobilja! A hátlapon található kamerák 12 és 5 megapixelesek, ezek leginkább a hagyományos témákra lettek kihegyezve, míg az előlapi 20+2 megapixeles kombó a remek szelfikért felel. Fontos, hogy a másodlagos kamerák mélységszenzorként funkcionálnak, vagyis szerepük van a hardveres mélységelmosás kialakításában. Ha még ez sem lenne elég, akkor a szelfi kamera természetesen megkapta a Xiaomi mesterséges intelligencia megoldását, ami a jobb minőségű önarcképekhez lesz használható, a hátlapon lévő kamerák esetén pedig az automatikus téma felismeréssel.

Magunk részéről azt gondoljuk, hogy a Xiaomi Redmi Note 6 Pro a közeljövő egyik sláger telefonjává válhat, mert tényleg alacsony áron kínál modern szolgáltatásokat.

Ha Te is így gondolod, akkor itt nézz körül, mert most kuponkódos akcióban a GB$MPNT6PD kóddal 179,99 dollár helyett 169,99 dollárért megveheted: Xiaomi Redmi Note 6 Pro 3/34 GB (169,99 dollár, ~ 47 500 Forint, ingyenes Priority Line szállítás, vám és ÁFA nincs)

Természetesen ennek a telefonnak is van több memóriával szerelt változata, és most ehhez is tudunk kuponkódot. A GB$MBNT6GP kódot felhasználva 219,99 dollár helyett 209,99 dollárért veheted meg itt: Xiaomi Redmi Note 6 Pro 4/64 GB (209,99 dollár ~ 58 500 Forint, ingyenes Priority Line szállítás, vám és ÁFA nincs)


 

4. VERNEE X1

A Vernee telefonjairól mostanában kicsit kevesebb szó esik, pedig érkeznek tőlük is érdekes készülékek. Itt van például az X1, ami hasonlóan a lista eddigi telefonjaihoz négy kamerával rendelkezik.

A Vernee X1 egy igazán elegáns telefon, immár hagyományosnak mondható külsővel. Nincs notch csak a hatalmas kijelző, emi mellett oldalt szinte egyáltalán nincs keret, de alul és felül is nagyon vékonyka, amit találunk. Ezért a fölső van annyira vastag, hogy a gyártó el tudja helyezni benne az előlapi kamerákat és a szenzorokat. A kijelző képátlója amúgy hat colos, IPS technológiára épül, a felbontása pedig 2160 x 1080 pixel.

A Vernee X1 a papírforma alapján tényleg tökéletes mobil. A központi egység az MTK Helio P23, ami a cég egyik legjobban sikerült középkategóriás lapkája. Modern, keveset fogyaszt, a GPU elég erős lett benne, és persze a nyolc processzormagra sem lehet panaszunk. A működést ebben a telefonban 6 GB RAM és 64 GB beépített tárhely segíti, mind a két érték kellemes ebben az árkategóriában.

Vernee X1 1 600x600

A telefonban négy kamera dolgozik, az előlapon egy 13+5 megapixeles, míg a hátlapon egy 16+5 megapixeles párost találunk. Az előlapi kamera természetesen támogatja az arcfelismerést, enélkül már nem nagyon találunk modern telefont. Szerencsére a Vernee nem esett abba a hibába, hogy a készülék feloldását egyedül az arcfelismerésre bízza, ha szeretjük a megszokott dolgokat, akkor használhatjuk az ujjlenyomat szenzort is.

Egyéb képességekkel sincs baj, a wifi már az ac szabványt támogatja, a műholdas rendszerek közül boldogul a GPS és a Glonass jelekkel is. A kimaradt adatok közül talán az egyik legfontosabb, hogy a Vernee X1-be egy hatalmas, 6200 mAh kapacitású akkumulátor került. Ez már önmagában is jelentős fegyvertény, de ha megemlítjük, hogy a nagy akkumulátor ellenére a telefon vastagsága teljesen átlagos maradt, akkor tényleg van miért felkapni a fejünket. 6200 mAh kapacitás normál használat mellett akár három napot is jelenthet töltés nélkül, ez pedig tényleg szép teljesítmény egy ilyen gyönyörű, kecses telefontól.

A külső magáért beszél a következő hivatkozásra kattintva találtok még több képet, és persze vásárlási lehetőséget is: Vernee X1 6/64 GB (210 dollár, ~ 59 000, Priority Line szállítás 300 forint, vám és ÁFA nincs)


 

5. Xiaomi Mi A2

A két hónappal ezelőtti válogatásba csak a gyengített képességekkel rendelkező Xiaomi Mi A2 Lite fért bele, de nagy örömünkre ebben a hónapban már a teljes értékű verzió ára is konszolidálódott, így a Lite-ot lecserélhetjük az egyik kedvencünkre, a Xiaomi Mi A2-re.

A telefon a központi egység terén tényleg erős lett, de a lényeg még sem ez, hanem ahogy az előd esetén is, a MIUI mentes, tiszta Android és a kamerák. A központi egység a Qualcomm Snapdragon 660 MSM8976 Plus nyolc magot dolgoztat a processzorban, azonban ezek nem ARM, hanem Kyro magok. A Snapdragon 660-ról tudni kell, hogy a Qualcomm a középkategóriás telefonokba szánja, ám azt is érdemes tudni, hogy a fejlesztéseknek hála teljesítményben megközelíti az előző év csúcsmegoldását, a Snapdragon 835-öt, attól 10-15 százalékkal marad el!

Xiaomi Mi A2

Garantáltan meglepő, de amíg a Lite verzióban a notch-csal csúfított kijelző került, addig ebbe a telefonba egy teljesen átlagos FHD+ felbontású, 2160 x 1080 pixeles IPS panelt rámolt a Xiaomi. Ez gyaníthatóan megegyezik a Xiaomi MIX 2 és MIX 2S-ben is használt megoldással, legalábbis a képátló, a panel fizikai méretei mind erre utalnak.

A telefon három kamerája tényleg erős lett. A lényegesebb, hátlapi egység egy dupla, 12+20 megapixeles páros. Ebből a 12 megapixeles egy Sony IMX486 Exmor RS lapkát használ, felette pedig egy f/1.75-ös rekeszértékű objektív feszül. A kisebb felbontású egység egy normál zoom átfogású lencsével dolgozik, a 20 megapixeles egy telefotó megoldás, ami képessé teszi a telefont a valós idejű, hardveres mélységelmosásra, illetve természetesen a hardveres, vagyis optikai zoomra is. Hogy ez ne legyen elég a jóból a Xiaomi az előlapi kamerával sem spórolt. Ide ugyanazt a Sony IMX376 Exmor RS szenzort használta, amit a hátlapon a telefotó kamerához, de itt természetesen normál objektív jár mellé. Az eltérő objektív miatt itt a rekeszérték valamivel rosszabb, f/2.0-ás.

Talán felesleges is mondani, hogy a telefon egyéb képességei a tipikus Xiaomi minőséget hozzák, így rengeteg szenzor és mesterséges intelligencia is segít minket a napi feladatokban, illetve a fotózásban. Egyetlen gyengeségként az akkumulátort szokták emlegetni, aminek kapacitása normál használat mellet egy nap használatot tesz lehetővé töltés nélkül.

További adatok és vásárlás: Xiaomi Mi A2 4/32 GB (210 dollár, ~ 59 000, ingyenes Priority Line szállítás, vám és ÁFA nincs)


 

Zárszó

Megvitattuk, hogy mely telefonok kerüljenek a válogatásba ebben a hónapban, és úgy találtuk a fenti öt telefon érdemli meg, hogy írjunk róluk. Természetesen rengeteg egyéb telefon közül is válogathatsz, vannak drágábbak is, olcsóbbak is, szóval ízlésed és pénztárcád hamar közös nevezőre fognak jutni.

Fontos, hogy a telefonokat úgy válogatjuk, hogy megfeleljenek a hazai B20 800 Mhz-es LTE sávhoz, így zavartalanul élvezhető legyen rajtuk a mobil szélessávú internet minden előnye. Minden telefonhoz választható a Priority Line szállítás (ennek költségét, ha van, feltüntettük az árnál). A Priority Line szállítással a forgalmazó vám és ÁFA mentes érkezést ígér, szóval a telefonokért ténylegesen annyit kell fizetni, ami az árcédulán látszik.

Szeretnénk, ha a lehető legolcsóbban vásárolnál, így ajánlunk néhány további kedvező kuponos akciót:

 

További információ és segítség az alábbi vonal alatt!


 

Ha még nem vagy gyakorlott vásárló, akkor ezt olvasd el mindenképpen: Így vásárolj a nagyobb kínai áruházakban

Ha szeretnéd kihasználni a kínai áruházak akcióit, akkor iratkozz fel kuponkódos hírlevelünkre, és minden nap postaládádban lesznek a legfrissebb kódok: Kuponkód hírlevél feliratkozás

Vagy keres kupont több ezer kínai akciót tartalmazó oldalunkon: Kínai kuponkereső