A negyedéves számok mellett egy sokkalta tágabb adathalmazt is kaptunk.
A látottak értelmezéséhez fontos tudni, hogy bizonyos modellek nem jelennek meg az összesítésben, mert ezek a típusok olyan csekély számban voltak használatban (45-nél kevesebb), hogy abból nem lehet érdemi következtetéseket levonni – a legtöbb esetben ez a fő ok. A Backblaze ezzel próbálja megakadályozni a statisztika torzulását, ugyanakkor megjegyzik, hogy esetenként így is egyedi elbírálással kell mérlegelni az infókat. Ebbe a körbe tartoznak az olyan esetek, ahol egy bizonyos típusból kevés darab állt rendelkezésre, esetleg azok üzemideje sem igazán mérvadó.
Az első negyedévben 98 188 meghajtót monitoroztak – ezek csak adattárolásra voltak használva. Az átlagos meghibásodási ráta 1,2% volt, ami jobb, mint az ezt megelőző negyedévben volt (1,6%).
A lenti képen látható statisztikák hosszú évek alatt gyűltek össze. A pontos időt csak hozzávetőlegesen tudjuk, mert a különböző modellek más és más időpontban kerültek beszerelésre. Itt is elég megnyugtató a hibaszázalék: 1,84%, ami valamelyest jobb, mint 2017 végén volt.
Végül jöjjön néhány érdekesség:
- A SMART adatok mérete eléri a 26 GB-ot.
- A Backblaze statisztikáit felhasználhatjuk a saját kutatásainkhoz. Ehhez természetesen a hivatalos oldalon kell keresgélni.
- 5 új SMART attribútum jelent meg az SSD-kkel kapcsolatban. Igen, a Backblaze kísérleti jelleggel 10 darab Samsung 850 EVO meghajtót vetett be rendszerindításra.
- Az első héliumos HDD a 8 TB-os HGST volt 2015 második negyedévében.
Forrás: Backblaze