Bár a kijelző képességei is a belsőséghez tartoznak, azért mégis kívül van, szóval most tényleg arra koncentrálhatunk, ami a borítás alatt rejtőzik.
Sok féle processzort és GPU-t építenek napjaink tábláiba, de kétség kívül az NVIDIA Tegra neve az, ami talán a legjobban megdobogtatja a hozzáértők szívét. Az Infinitybe pedig Tegra került, ráadásul a legújabb, a hármas szériából, hogy teljesen pontosak legyünk a Tegra 3 T33. A Cortex alapú, négy maggal gazdálkodhat, órajele 1,6 GHz. A négy mag nem csak azért fontos, mert bődületes teljesítményt lehet belőle kihozni, hanem azért is, mert jótékony hatással van a fogyasztásra, így az üzemidőre. Az NVIDIA Tegra képes a nem használt magokat kikapcsolni, akár azt is megteheti, hogy a négy magból csak egyet használjunk, ha annak elegendő a teljesítménye.
A tálcát felnyitva mi is szabályozhatjuk, hogy a készülék milyen üzemállapotban működjön, és természetesen ez is nagy hatással van az üzemidőre. Választhatunk a normál, a kiegyensúlyozott és az energiatakarékos mód közül.
Mit kapunk még a hardverrel? Kapunk egy négy vertex shaderrel és nyolc árnyalóval rendelkező GeForce lapkát és kapunk 1 GB DDR2 memóriát is. A tesztkészülékben van még 64 GB belső memória is, de készülnek (tek) kisebb kiszereléssel is gépek, lehet 32 GB-os példányt is vásárolni. A bővíthetőség, ahogy az előző oldalon olvashattátok microSD kártyával történhet.
Rádiós adatkapcsolat lehet WLAN, mely természetesen támogatja az n szabványt, vagy Bluetooth, ami már 3.0-ás szabványú. Létezik HSDPA illetve LTE mobilnetet támogató verzió is, de ami nálunk járt nem tartalmazta ezt a lehetőséget.