Válassza az Oldal lehetőséget

ASUS Radeon HD 4890 – fél fokozattal feljebb

ASUS Radeon HD 4890 – fél fokozattal feljebb

Lassan véget ér a hosszú tél, eljő a tavasz, süt a Nap és virágba borulnak a fák. Tudják ezt a videokártya-gyártók is, de valószínűleg nem ez az elsődleges oka, hogy áprilisba lépvén a piac újra megmozdult.

ASUS Radeon HD 4890 - fél fokozattal feljebb 1

Az AMD a tavalyi év nyarán állította hadrendbe a HD 4800-as sorozatot, melynek sikere azóta is töretlen. Amíg az NVIDIA mondhatni szenved, addig a pirosak elégedetten söprik be az igen magas számú értékesítésekből származó szebbnél szebb összegeket (ne feledkezzünk el a kicsit később megjelenő középkategóriás kártyákról sem).

Nos, egy bő háromnegyed év elteltével a cég elérkezettnek érezte az időt arra, hogy egy újdonság — ráadásul felsőkategóriás — piacra dobásával kerüljön újra a figyelem középpontjába, és nyújtson új alternatívát a magas teljesítményű termékek között keresgélő vásárlótömegnek. Amikor januárban elindultak a első pletykák az RV790 GPU-ról, sokan úgy hitték — vagy legalább is remélték –, hogy az új mag elsődleges pozitívuma a 40 nm-es gyártási csíkszélesség lesz, azonban nem így történt. Kénytelen vagyunk “lelőni a poént”: összességében elmondható, hogy az RV790 GPU technológiailag 99 %-ban megegyezik az előddel, van néhány apróbb változás, de evvel és a kártyával bővebben a következő oldalon foglalkozunk.

ASUS Radeon HD 4890 - fél fokozattal feljebb 2

Ezt a folyamatot az NVIDIA szokás szerint nem nézhette tétlenül, és nem hagyhatta válasz nélkül, így hamarosan bejelentésre került a GTX 275 a HD 4890 ellenlábasaként, mellyel kapcsolatban szintén nem számíthatunk világrengető újdonságokra. A teszt idejére a zöld ellenfél sajnos nem tudott befutni, de természetesen hamarosan az ő bemutatkozásával is számolni kell hasábjainkon. Hogy akkor kivel kell megküzdenie a HD 4890-nek? Nos, elsősorban a jóöreg GTX 280 lesz a párja, de összehasonlítási alapként a teszt további résztvevői között találkozhatunk egy speciális HD 4870-nel és egy referencia GTX 260-nal is. A miheztartás végett eláruljuk azt is, hogy a cikkben szereplő összes videokártya az ASUS műhelyében látta meg a napvilágot. Vágjunk bele!