A hosszas bevezetőtől ezúttal eltekintenénk, és technológiai fejtegetésekbe sem szeretnénk most bocsátkozni, hiszen született már a témában egy cikkünk – melyett itt tekinthetünk meg. Lássuk is egyből főszereplőinket!

ASUS EAH4770/HTDI/512MD5

Két Radeon HD 4770 érkezett az ASUS-tól, melyek első ránézésre teljesen megegyeznek – és másodikra is. A távol-keleti mammutcég e terméke teljes egészében követi az AMD ajánlásait, azaz ismét — hiszen a GIGABYTE VGA-jánál is erről beszélhettünk — egy referencia kártyával van dolgunk. Ezt tovább erősíti a már megismert hűtés és Qimonda GDDR5-ös lapkák (IDGV5105A1F1C-40) használata is.

ASUS Radeon HD 4770 CrossFire - megéri vagy nem éri? 1

A dobozban a következőket találhatjuk a kártya mellett: telepítési útmutató és 2 darab CD, komponens kivezetés, táp-, DVI-HDMI- és DVI-D-Sub-átalakító. Érdekes, hogy CF-hidat ezúttal sem találtunk a csomagban — csakúgy, mint a konkurens márkánál –, azonban az ASUS elmondása szerint a kereskedelmi forgalomba szánt modellek nem szenvednek e hiányosságtól.

ASUS Radeon HD 4770 CrossFire - megéri vagy nem éri? 2

ASUS EN9800GT HYBRIDPOWER/HTDI/512M

E modell esetében is egy párról beszélhetünk, azaz megvan az SLI két résztvevője is. G92-es GPU-val rendelkező VGA-król van szó, melyek gyakorlatilag PCI Express 2.0-val ellátott 8800 GT-reinkarnációk. Azonban a hozzánk érkezettek kompatibilisek az NVIDIA HybridPower technológiájával, vagyis integrált grafikus vezérlő környezetében gazdaságos működésre bírhatjuk e diszkrét videovezérlőket.

ASUS Radeon HD 4770 CrossFire - megéri vagy nem éri? 3

A fontos adatokat leolvashatjuk a képernyőlopásból:

ASUS Radeon HD 4770 CrossFire - megéri vagy nem éri? 4

 


 

ASUS Radeon HD 4770 CrossFire - megéri vagy nem éri? 5

Természetesen még szükségünk volt két ellenfélre is, melyek egymás konkurenseinek tekinthetők: egy 216 árnyalós GeForce GTX 260 és egy Radeon HD 4870 Matrix, mely utóbbi már járt nálunk.

ASUS Radeon HD 4770 CrossFire - megéri vagy nem éri? 6