Írásunkat ott folytatjuk, ahol az előző oldalon abbahagytuk. Elindul tehát a tuner szoftvere, mely az ArcSoft — Total Media névre hallgató — programja.
A főmenüben öt pont közül választhatunk:
- TV: TV-adás megtekintése
- Picture: Képnézegető
- Radio: Rádiócsatornák hallgatása
- Video: Felvett anyagok megtekintése
- Setup: Az eszköz beállítása
Kezdésnek szaladjunk át a konfigurálási lehetőségeken néhány kép segítségével:
TV
Egy tuner legfontosabb feladata a tévézés zavartalan biztosítása, de a mai modern kütyük már sok egyéb hasznos, kiegészítő szolgáltatást is kínálnak.
EPG (elektronikus műsorújság) és Teletext:
Nem szorosan a tunerhez, hanem inkább a digitális adáshoz kapcsolódik az EPG (Electronic Program Guide = elektronikus műsorújság), mely leegyszerűsítve a dolgot gyakorlatilag egy modernkori Teletextnek mondható. Persze nem kell aggódniuk azoknak sem, akik a régi "módit" favorizálják, a jó öreg Teletext is elérhető.
Channels (csatornák):
A Channels fül alatt az elérhető (és előzőleg már megkeresett) csatornakínálatot láthatjuk mind a TV, mind a rádióadásokat tekintve. Az eddig futott m1-et és m2-t már nem találjuk meg a listában, valószínűleg nem született hivatalos megegyezés a sugárzást illetően, ezért egyelőre áll a dolog. E hónap második hetétől elérhető viszont az RTL klub, valószínűleg júliustól pedig a TV2 is elindul (friss információ: a TV2 sugárzása június elsejétől elindult). A Dunával és a Duna II-vel (Autonomia) együtt tehát jelenleg három (négy) csatornát tudunk szabadon fogni digitálisan, a rádiók tekintetében szintén három érhető el.
Shedule (programoztt felvételkészítés) és Settings (beállítások):
Pictures
Képnézegető funkció. Ha valaki úgy gondolja, szeretné erre a célre a Total Mediát használni, adott a lehetőség. További előny, ha mondjuk felvett anyag megtekintése közben jut eszünkbe néhány állókép, mely a témához kapcsolódik, ekkor nem kell kilépnünk a programról és a windowsban keresgélni, hanem pár gombnyomás segítségével elérhetjük a megtekinteni kívánt tartalmat.
Radio
Rádióállomások keresése, mentése és felvétele. A felület egy igazi készülékére hasonlít, kilenc memóriahely áll rendelkezésre, a frekvenciát kis lépésekben manuálisan is változtathatjuk, rögzíhetünk stb.
Video
Mint azt már említettük, a tartalmak rögzíthetőek is, például az eszközbe épített 4 GB-os flashmemóriára. Ha ettől eltérő terveink vannak, az sem okoz gondot, a lemezre történő égetés sem hiányzik a Total Media repertoárjából.
GadgeTV
Az ASUS egy apró, de hasznos szolgáltatást is mellékel az US2-400-hoz, mely az ASUS GadgeTV névre hallgat. Ebből már sejthető, hogy egy minialkalmazásról van szó, használatához tehát mindenképpen Windows Vista szükséges (arról nincs információnk, hogy Windows 7-en működőképes-e a dolog, de nem lepődnénk meg, ha az lenne). A gadgetet két féle módon használhatjuk: elhelyezve az oldalsávon (ilyenkor a mérete illeszkedik az oldalsáv méretéhez), illetve arról leválasztva, ebben az esetben egy nagyobb ablakban élvezhetjük a közvetítést.