Az ASUS új Hyridjét egy igényes, nem túl nagy dobozban kapjuk kézhez a közepén egy méretes kivágott résszel, ami belátást enged a csomag tartalmába. A külső borításon minden lényegi információt megkapunk arra az esetre, ha a boltban épp hezitálnánk két-három termék között. Mivel az eszköz legfontosabb tulajdonságait már ily módon is megismerhetjük, könnyebben ki tudjuk választani, hogy pontosan milyen szolgáltatásokra van szükségünk, azaz megfelel-e az US2-400 az elvárásainknak (gyaníthatóan ezzel nem lesz probléma). Ha már birtokba vettük új kedvencünket, jöhet a kicsomagolás, és a kínálat szemrevételezése.
A gyártó a szokásos felszerelést mellékeli: telepítőlemez, "tényleg gyors" használati útmutató, elosztókábel (segítségével többféle kimenet közül választhatunk: S-Video, kompozit, audió jobb és bal csatorna), maga a tuner, kb. egy méteres kábellel szerelt apró szobaantenna, egy gombelem, valamint egy kicsi és nagyon vékony távirányító (szem előtt tartva a hordozhatóságot) csusszant ki a dobozból.
Térjünk át az US2-400 külsejére! Az ASUS általában nem szokott csalódást okozni a dizájnt illetően, ezt most sem teszi. Komoly, elegáns külsőt kölcsönöz a fényes fekete szín és a krómcsík – apró feliratokkal társítva. Bűntény színhelyén azért ne hagyjuk összetapicskolva, mert az ujjlenyomatok rettentő szépen leolvashatóak róla. A termék kb. 9 cm hosszú és 3 centi széles, így már zsebben is alig észrevehető. A beépített 4 GB-os flashmemóriának köszönhetően pendrive-nak is egészen nyugodt szívvel használható, ha éppen úgy tartja kedvünk, persze ennek a tárterületnek más szerepe is lesz.
A krómcsíktól balra már a kupak helyezkedik el, ezt eltávolítva válik elérhetővé az USB 2.0-s csati. Az antennacsatlakozót pont a tuner másik végén találjuk. Jobb oldalon egy kisebb szellőzőnyílásra és egy USB Mini-A portra lehetünk fiigyelmesek, ide kell csatlakoztatnunk a külső kimeneteket tartalmazó kábelt, ha úgy döntünk, nem a számítógép monitorán szeretnénk TV-zni. Az eszköz hasán csak egy gyári matrica virít, modellszámmal, vonalkóddal és néhány szabvány logójával.
Túl vagyunk a kötelező körökön, jöhet az üzembe helyezés. Ez a művelet gyakorlatilag a mostaninál könnyebb már nem is lehetne, elegendő csatlakoztatni az antennát a tunerbe, majd azt a számítógéphez, behelyezni a lemezt, megnyomni az automatikus telepítés és konfigurálás gombot, majd hátradőlni, és várni, hogy az ASUS mindent elvégezzen helyettünk. Ez a procedúra nálunk 3-4 percet vett vigénybe, miután automatikusan felbukkant a termék szoftvere.