ASUS K70IO teszt – notebook igényeseknek 1 ASUS K70IO teszt – notebook igényeseknek 2

Elérkezett az idő, hogy a gépet körbejárjuk! A borításon összesen hat darab visszajelző LED-et találunk. Ezek a bekapcsolt állapotról, az akkumulátor töltődéséről, merevlemez és az optikai meghajtó működéséről, a vezeték nélküli hálózat elérését biztosító kártya be- illetve kikapcsolt állapotáról, valamint a CapsLock, NumLock billentyűk állapotáról tudósítanak. A billentyűzeten kívül mindössze három plusz gombot találunk, ezek közül kettő az egerezéshez, egy pedig a be- illetve kikapcsoláshoz használható.

A gép első-alsó részén találjuk a hangszórókat rejtő rácsot. A hanggal kapcsolatban meg kell említeni, hogy tovább tart az ASUS és az Altec Lansing gyümölcsöző együttműködése, így az ASUS K70IO esetében is elfogadható hangminőséget kapunk. Persze senki ne várjon Hi-Fi hangzást, ez csak egy notebook. Ezzel együtt azonban a SRS Premium Sound technológia és a virtual surround hang mégis több a semminél.

A hátlap jóval szegényesebb, ám annál meglepőbb, hogy az itt található egyetlen csatlakozó egy HDMI kapu. Emellett csak a Kensington zár helyét találjuk.

ASUS K70IO teszt – notebook igényeseknek 3 ASUS K70IO teszt – notebook igényeseknek 4

A gép bal oldalán találjuk az optikai meghajtót mely CD-k és DVD-k írására olvasására használható. A Blu-ray kimaradása talán az egyik jele annak, hogy mégis csak középkategóriás jószággal van dolgunk. Az optikai meghajtó mögött a 3 az 1-ben kártyaolvasó valamint két USB 2.0-ás kapu található.

A jobb oldal kicsit bőségesebb, hiszen itt találunk újabb két USB csatlakozót, a tápcsatlakozót, a gigabites vezetékes hálózathoz valamint a fejhallgatóhoz és a mikrofonhoz tartozó csatlakozókat.

ASUS K70IO teszt – notebook igényeseknek 5 ASUS K70IO teszt – notebook igényeseknek 6

A végére még egy dolog maradt, amiről mindenképpen szót kell ejteni, ez pedig az akkumulátor, pontosabban annak formája és elhelyezése. A notebooknál megszokott, hogy az akkumulátor egy hosszú és keskeny valami, amit általában a gép alsó-hátsó részére kell „felpattintani”. Az ASUS K70IO esetében azonban ez is másképp van. Az akku egy majdnem egyenlő oldalú négyszöget formáz, amelynek vastagsága nagyjából 1 centiméter. A helye a gép alján, középtájon, egy fedlap mögött van, hasonlóan a merevlemezhez. Haszna a dolognak azon túl, hogy a gép nem lesz farnehéz nem sok van, inkább az esztétika, illetve az eddig szokatlan megoldás miatt érdemel szót.

ASUS K70IO teszt – notebook igényeseknek 7 ASUS K70IO teszt – notebook igényeseknek 8

Őszintén szólva nem kéne, hogy nagyon meglepjen minket a dolog, hiszen várható volt, hogy az akkumulátorok fejlődésével előbb vagy utóbb a hordozható gépeken is láthatjuk majd. A méretek csökkenek, az elérhető kapacitás növekszik, így időszerű a régi dögnehéz egységek lecserélése.