ASUS G73Jh – hordozható fúziós erőmű DirectX 11-gyel
A gép külsejét körbejártuk, lássuk a notebookot kinyitva. Szerencsére a szolid stílus a belső felületeknél is megmaradt, ahogy az F-117 vonalvezetés is. A billentyűzet körüli területek nincsenek túlspirázva, a jobb alsó sarok felett egy csendes ROG embléma figyel be jelzésértékűleg.
A jobb felső sarokban találjuk a bekapcsoló-gombot, míg vele szemben a másik oldalon három funkcióbillentyű helyezkedik el: háttérvilágítás, teljesítményprofil, alvó mód. A gép mérete szinte megköveteli a numerikus billentyűzet meglétét, szerencsére ez meg is van, amely jelentősen leegyszerűsíti a bevitelt. A gombok formája a jelenlegi ASUS irányelvet követi, egysíkú, térközökkel tűzdelt billentyűk, fehér háttérvilágítással, mely a rossz fényviszonyok mellett nem csak jól néz ki, hanem hasznos is. A teljes klaviatúra 348 mm széles, méretben és kiosztásban is kényelmesen használható. Néha picit hajlamosabb a lassabb reakcióidőre, de ez még bőven a zavaró határértéken kívül esik.
Az érintő pad mérete sem kicsi, egész biztosan lesz hely az ujjaink mozgatására, görgetni a jobb szélen lehet függőleges irányú mozgatással. A touchpad érzékenysége a notebook szellemiségéhez igazodni kicsit kemény, a határozott férfi kéz a zsánere, a simogatást nem igazán szereti. A jobb és bal oldali „egérgomb” egy elemből van kialakítva, hatékonysága nem rossz, de nem feltétlenül nyerte el tetszésünket.
Ami nagyon tetszett viszont, az a gép felülete. Végre hanyagolták a csillogó, fényes felületeket, amik 1 perc után hemzsegnek az ujjlenyomatoktól, és egyszerű, matt anyagot használtak, ami rendkívül jól tolerálja a szennyeződéseket, nem csúszik, nem siklik. Ráadásul a klaviatúra alatti sávra egy speciális gumiborítás került, amely szintén biztos pozíciót kölcsön csuklóinknak, amellett hogy kényelmes is.
A kijelző kerete sincs dizájnügyileg túlbonyolítva, szép kis szolid ASUS logó középen, néhány gumibak, felül pedig egy háromszög alakú borítás mögé rejtett 2 megapixeles webkamera. A hangszórókat a megszokott módon a billentyűzet feletti sávba helyezték el, melyek megfelelnek az EAX Advanced HD 4.0 szabványnak és 2.1-es hangzásra képesek, azaz a két oldalsó hangszóró mellett egy apró mélynyomócska is puffogtat.
Ennyit a gépből belülről és kívülről, a dizájn és forma megítélése ugyebár mindig szubjektív dolog, nekünk tetszettek a szögletes formák az egyszerűséggel és a minőséggel kombinálva. A továbbiakban az ASUS G73Jh hardveres felépítésével és kiegészítő szolgáltatásaival foglalkozunk.