Válassza az Oldal lehetőséget

ASUS B53F: Elegancia mesterfokon

ASUS B53F: Elegancia mesterfokon

 

Az egyszerű dobozban érkezett gépet nem voltam rest azonnal kivenni kuckójából. Fogalmam sem volt milyen típus érkezik majd, ám gyönyörű fekete “maratott” alumínium háza levett a lábamról. A kinti hideget még magán hordozta a borítás, de ez nem meglepő. A B53 első kézbe vételekor érezni lehet, ebben bizony van anyag.

ASUS B53F: Elegancia mesterfokon 1

A képi csöndet a fényes ASUS logó és a tetején levő műanyag csík töri meg. A felirat szépen illeszkedik a fémes környezetbe, azonban a csíkra is szükség van, hiszen elég könnyen összeszed minden ujjlenyomatot a borítás, ezért nem jön rosszul, hogy ahol állandóan állítgatjuk a dőlésszöget, ott nem lesz egybefüggő folt a felületen. Persze ez nem negatívum, a manapság nagy számban elterjedt zongoralakk borításokhoz képest elenyésző probléma.

ASUS B53F: Elegancia mesterfokon 2 ASUS B53F: Elegancia mesterfokon 3

A kijelzőt felnyitva az egyszeri tesztelő, a csilli-villi multimédiás laptopokhoz szokott felhasználó elsőre meglepődik a letisztultságon, ám folyamatos használat mellett egyszerűen beleszeret egyszerű gyönyörébe. Alul ismét a szokásos fényes ASUS logót találjuk, fölötte pedig a lényeg, a 15,6″-os, 1366 × 768 pixel felbontású, matt kijelző, aminek döntése folyamatos, könnyed és stabil. Vállalati szférában már megszokhattuk, hogy nem fényes panelt kapunk, ugyan -állítólag- le kell mondanunk a szebb színekről így, még ha nem is veszünk észre különbséget. A szokásos TN + Film panelt LED háttér-világítás egészíti ki. Fölötte találjuk a mikrofont és a 2 megapixeles kamerát. Utóbbinál egyszerű, de nagyszerű a letakarható optika, így tárgyalás vagy egy sima video konferencia során a beszélgetés megszakítása nélkül rejtőzhetünk el a nem kívánt pillantások elől.

ASUS B53F: Elegancia mesterfokon 4

ASUS B53F: Elegancia mesterfokon 5 ASUS B53F: Elegancia mesterfokon 6

A notebook belsejének másik felére haladva nem meglepő módon fő perifériaként a vízálló billentyűzettel és touchpaddal találjuk szembe magunkat. Utóbbi “mellé” numpad került, lenyomása kényelmes, anyaga viszonylag kemény, de ennek köszönhetően strapabíró. –Szerencsére nem a manapság divatos “Apple dizájn” klaviatúra került a gépre.– Kellemes rajta gépelni, azonban az enter köré zsúfolt kiosztást meg kell szokni. A tapipad kiemelkedő minőségű, maga az érintő-felület is igényes, a két gumírozott gomb hab a tortán, csöndes és puha. Minden gyártó példát vehetne róla, többet nem áhítoznánk másik touchpad után. A csuklótámasz műanyag borítást kapott, így ha hűvös helyen gépelnénk sem lenne gond az alumínium hőmérsékletével, azonban használat közben a fém is elfogadható hőmérsékletűre “melegszik”. 

ASUS B53F: Elegancia mesterfokon 7

ASUS B53F: Elegancia mesterfokon 8 ASUS B53F: Elegancia mesterfokon 9

Jobb felső sarokban a bekapcsoló gomb, az alsó sarokban pedig egy ujjlenyomat olvasó található. A bal oldali gombokkal fentről lefelé haladva a következőket tehetjük: Elsőként az energetikai beállításokat módosíthatjuk könnyedén. Mozi, halk irodai, akksi-kímélő és nagy teljesítmény módok közül válaszhatunk. A következő gombbal a prezentációkat könnyíthetjük meg, több különböző módot hozhatunk létre, amiben felbontást, kimeneteket és hangokat állíthatunk, kikapcsolhatjuk a képernyőkímélőt, eltűntethetjük az asztali ikonokat. A harmadik gomb a tapipad letiltására szolgál.

ASUS B53F: Elegancia mesterfokon 10 ASUS B53F: Elegancia mesterfokon 11

Hátulról a gépre tekintve a fémzsanérokon kívül szinte egész felületet beborító akkumulátort láthatjuk. Elöl az 5 az 1-ben és Smart Card olvasó között a szolidan felcsillanó állapotjelző LED-eket láthatjuk. Többnyire fehéren pislákolnak, kivéve az akksié, az övé zöldes-sárga. Használat közben szinte észre sem vesszük annyira picik, azonban amikor figyelmünk feléjük irányul megfelelően tájékoztatnak.

ASUS B53F: Elegancia mesterfokon 12ASUS B53F: Elegancia mesterfokon 13

A bal oldalt vizslatva hátulról előre haladva tápaljzat, USB 2.0 port, hűtés, majd a kolosszális video csatlakozó kínálat fogad: D-Sub, HDMI és DisplayPort. Bátran kijelenthetjük, hogy fantasztikus a felhozatal, egyes multimédiás gépek is megirigyelnék. Kezünkhöz legközelebb a mikrofon és fejhallgató kimenet került. A másik oldalon is pompás a helyzet, hiszen a Kensington zárat az RJ-45 LAN, RJ-11 modem és az optikai meghajtó követi. Majd az USB és eSata kombó port fölött Express Card olvasót helyeztek el. A sort egy WiFi kapcsoló zárja, amivel könnyedén szakíthatjuk meg a vezeték nélküli kapcsolatot akár energia takarékossági, akár egyéb okokból. Arra azonban figyelnünk kell, ha itt letiltjuk a WLAN-t, akkor az Fn+F2 billentyű kombinációval nem aktiválhatjuk újra.

ASUS B53F: Elegancia mesterfokon 14ASUS B53F: Elegancia mesterfokon 15

Alul is érhetnek apróbb meglepetések minket, hiszen névjegykártya tartóval kedveskedett az ASUS, de itt találhatóak az Altec Lansing hangszórók, a dokkoló csatlakozója és a billentyűzet vízelvezető nyílása is.

ASUS B53F: Elegancia mesterfokon 16ASUS B53F: Elegancia mesterfokon 17

Összegezve tehát adataink, értékeink, és hardvereink védelméért a fémház, rázkódás védelemmel ellátott HDD, Smart Card és ujjlenyomat olvasó, Kensington kulcs, eltakarható kamera és egy gombbal tiltható wifi gondoskodik. Csatlakozókból 3 db USB 2.0, HDMI, D-Sub, Display Port, Ethernet, modem, ExpressCard és kártya olvasó található a notebookon.

Kezdjünk bele a tesztelésbe!

 

A szerzőről

s3nki

A HOC.hu oldal tulajdonosa. Több száz cikk, és több ezer hír szerzője. A különböző online felületeken kívül írt a Chip Magazinba, és a PC Guruba is. Egy ideig saját PC-s boltot vezetett, éveken át dolgozott üzletvezetőként, szervizvezetőként, rendszergazdaként az újságírás mellett.