Ahogy azt megszokhattuk, az ASUS ismét egy különleges notebookkal lepett meg minket. Járt már nálunk autó ihlette szupergyors gép és aprócska, de sebes laptop, ugyanakkor láthattunk formás, átlagos masinát is. A sort ezúttal is érdekességgel folytatjuk, egy fémházas, minden földi jóval felszerelt üzleti számítógép került kezeink közé. Ilyen esetben a gyártók nem a grafikus teljesítményre helyezik hangsúlyt, sokkal fontosabb hardvereink és adataink biztonsága, azaz a csúcsminőség. Ezeket a szempontokat figyelembe véve, azt kell mondanom, az ASUS B53F a tökéletességre törekszik.
Azonban a játékokhoz, iszonyatos órajelekhez szokott olvasótáborunk érdeklődősét miért is keltené fel a készülék, illetve a róla szóló cikk? Egyrészt, mert kapható dedikált grafikus kártyával is a B53. Másrészt eljön mindenki életében az az időszak, amikor tanulmányai végére ér és bizony nagyon jól jön egy minden hájjal megkent notebook a háznál. Nem utolsó sorban pedig az elmúlt bő egy év notebookos tapasztalatát összegezzük most. Átfogó képet kapunk a kapható processzor kínálatról, hiszen járt nálunk Core 2 Duo, Core 2 Quad, Core i7 M, Core i7 QM és most egy Core i5 tette tiszteletét nálunk. Gyakorlatilag a -Core i3-on kívül- minden Inteles szériából láthatunk példát, az eredményeket össze tudjuk hasonlítani, vásárlás előtt az árcédulák fejében eldönthetjük megér-e plusz pár ezret egy jobb processzor, vagy sem.
A videokártyák esetén sokkal árnyaltabb a helyzet, hiszen kismillió verzió létezik, szinte lehetetlenség mindet összehasonlítani, de röviden áttekintjük mire képes az integrált megoldás dedikált ellenfelekkel szemben. Az ok egyszerű: gyakran súlyos tízezrekkel kell többet fizetni egy jobb VGA-ért, azonban sokan nem is használják ki azt. Nincsenek tisztában azza, mire képes ma egy Intel GMA vezérlő, pedig könnyen elképzelhető, hogy az is képes igényeik kielégítésére.
A folytatásban lássuk hát, a sok kis apróság, miként alkot egy tökéletes egészet a B53F esetén.