Nem lélegzetelállító pontszámokról van szó, de mindenképpen ígéretes kép kezd kialakulni a második generációs FX processzorokról.
Az AMD FX-8300 jelen információk alapján 3,3 GHz-en pörög, így tehát a zászlóshajóhoz mérten (FX-8350) alapos a lemaradása – ezt mindenképpen figyelembe kell venni az értékelésnél! A CPU négy Piledriver modult vet be, melyek lényegében a korábbi Bulldozer modulok továbbfejlesztett változatai. Maradt a 32 nm-es gyártástechnológia, a 8-8 MB első- és másodszintű gyorsítótár -, ám a kisebb architekturális csiszolgatások mindenképpen javították az egy órajelre eső teljesítményt.
A kiszivárgott eredmények alapján az FX-8300 18705 pontot ért el a 3DMark Vantage alatt, 24 perc 21 másodperc alatt abszolválta a Super Pi 32M tesztet és 5,73 pontot kapott a CineBench R11.5 szintetikus mérőprogramban. Történetesen abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy az utolsó két mérést mi is megejtettük az FX-8150-nél, így megbízható összehasonlítást tudunk végezni. Nos, az adatok alapján úgy fest, hogy a Piledriver modulokkal felvértezett újonc 3,3 GHz-en nem mindig éri el a 3,6 GHz-en pörgő “öreg Bulldozert”, bár a CineBench alatt már elég szoros a helyzet. A Legit Reviews szerkesztőinek munkájára támaszkodva az is látható, hogy a 3DMark Vantage futtatásánál “a nemzetközi helyzet egyre fokozódik”, hiszen a két CPU teljesen megegyező szinten mozog.
A CPU-Z nem tudja, hogy mivel áll szemben.
Úgy gondoljuk, hogy az IPC javulás nagyjából olyan mértékű lehet, mint az órajelből adódó gyorsulás – utóbbinál feltételezzük, hogy a második FX hullám legerősebb tagja kereken 4,0 GHz-en ketyeg. Az AMD az FX-8300 sorozattal még mindig nem dédelgethet világmegváltó terveket, ám a nagyobb modellektől joggal várhatunk el érzékelhető előrelépést. Azt se felejtsük el, hogy az új nagyágyú fejlesztése (AMD-hez mérten) egészen gyorsan lezajlott.