Válassza az Oldal lehetőséget

Alonso és a kémprogramok esete

Alonso és a kémprogramok esete

Az egyik banki adatok megszerzésére specializálódott kémprogram Fernando Alonsoval kapcsolatos álhírrel rémisztget.

A víruskészítőktől nem szokatlan cselekedett, ha egy világviszonylatban nagy érdeklődésre számot tartó rendezvény vagy esemény kapcsán próbálnak — álhírek révén — a felhasználók bizalmába férkőzni, és ezáltal minél több számítógépet megfertőzni. Az sem szokatlan, hogy világsztárokkal kapcsolatos pletykákat is felhasználnak arra, hogy a kártékony programjaikat minél szélesebb körben tudják terjeszteni. A legutóbbi akciójuk keretében Fernando Alonsoval kapcsolatos álhíreket tartalmazó emaileket küldözgetnek.

 Alonso és a kémprogramok esete

A Panda Security munkatársai megerősítették, hogy valóban felbukkant egy olyan kártevő, amely Fernando Alonsoval összefüggő álhírt tartalmazó emailek révén próbál terjedni. A fertőzött levelek üzenete szerint a Forma-1-es pilóta Bilbaóban egy balesetet szenvedett, és súlyosan megsérült. Az emailekben egy hivatkozás is megtalálható, amely a balesetet szemléltető videóra mutat. A kártékony levelekben szereplő üzenetből azonban semmi sem igaz, csupán megtévesztési célokat szolgál. Természetesen az állítólagos videóra mutató link is hamis, ugyanis amennyiben a felhasználó rákattint a hivatkozásra, akkor éppen a kártékony program fog letöltődni, majd feltelepülni a PC-re.

A billentyűzetfigyelésre is alkalmas kártékony programot a Panda Security Banker-LGC névvel látta el. Luis Corrons, a biztonsági cég technikai igazgatója szerint nem ez az első alkalom, hogy álhírek révén próbálnak számítógépes kártevők terjedni. Például néhány héttel ezelőtt is felfedeztek egy hasonlóan fenyegető károkozót, azonban az akkor egy Gaobot férget igyekezett telepíteni a rendszerekre.

Alonso és a kémprogramok esete

A billentyűleütések naplózását lehetővé tevő kémprogramok és az adathalászat is egyre komolyabb problémákat okoz világszerte. Míg a hagyományos adathalász támadások a felhasználókat megtévesztő weboldalakra vezetik, ahol begyűjtik az bizalmas adatokat, addig a billentyűzetfigyelő programok “helyileg” próbálnak minél több információt megkaparintani.

A szerzőről