Alfawise E202 – okos ajtózár ujjlenyomatolvasóval
Ha az otthonod okosodik, akkor miért ne okosodhatna a bejárati ajtó zárja is?
Az Alfawise neve alatt egyre jobbnak tűnő cuccokkal találkozunk. Úgy tűnik a cég megtalálta a sikerhez vezető utat, így a gagyi felől a megfizethető, de minőségi középkategóriát vette célba.
A képek és a leírás alapján az E202 típusú zár is ilyen. Pontosabban ez nem csak egy zár, hiszen a csomagban megtaláljuk a teljes zárszerkezetet amit az ajtóba, és az elektronikát, kilincset egyebeket, amiket az ajtóra kell szerelnünk. A bemutató videó alapján a beüzemelés gyerekjáték, a filmen egy kínai hölgy csavarozza össze a szerkezetet.
Maga a látható szerkezet fekete, kimondottan dizájnos darab. Az ajtó külső részén lévő darab csavarmentes, pontosabban minden csavar, rögzítőeleb a belső rész felöl nyúlik át az ajtón, így kívülről egy csvarhúzóval biztos nem bontják meg. A képek alapján a szerkezet masszívnak tűnik, bár tudjuk, feltörhetetlen zár nincs, azért illik a betörő dolgát legalább megnehezíteni.
Ahogy a címben olvashattátok ez egy kimondottan okos zár. Kinyitni a kilinccsel lehet, de csak akkor ha ismerjük a betáplált PIN kódot, vagy van megfelelő RFID tokenünk, esetleg, ha a rendszerbe be van táplálva az ujjlenyomatunk. Utolsó lehetőségünk, hogy ha telefonunkkal van párosítva a zár, ebben az esetben az applikációból is kinyitható az ajtó. Ha belül vagyunk megoldható, hogy még ezek segítsgével se lehessen bejutni. Erre a belső részen található mechanikusan elforgatható retesz szolgál.
További extra, hogy a zár felhőbe is illeszthető, így távolról menedzselhető és létre lehet hozni a használathoz adminisztrátor és felhasználó csoportokat is. Ez olyankor lehet hasznos, ha egy irodaházban vagy szállodában több zárat kell egyszerre felügyelni. Ilyenkor nem csak azt tehetjük meg, hogy távolról állítunk be PIN kódot, a kódhoz nevet, felhasználót is rendelhetünk, ami által naplózhatóvá válik a ki és belépés is. A gyártó gondolt arra is, hogy a zárhoz használt 4 ceruzaelem lemerühet. A gyári adatok szerint 365 napos vagy 20 ezer órás standby üzemmódot ígérnek, de ez is elfogy egyszer. Ilyenkor egy USB porton keresztül például egy külső akkumulátor segítségével táplálhatjuk meg a zárat, így szabadulva a szorult helyzetből.
Mivel ez egy elég okos, és elég sokat tudó szerkezet az ára is magasabb, mint egy hagyományos ajtózáré. Ugyanakkor, mivel ez egy Alfawise termék az ára csak a hagyományos zárakhoz képest magas, a konkurencia megoldásaihoz képest alacsony. Ha irodádat vagy lakásodat ilyennel szeretnéd zárni, akkor 37 ezer forintot kell a pénztárban hagynod.
Itt vásárolhatod meg: Alfawise E202 okos ajtózár