Miután magunkhoz tértünk a lista láttán, nézzük meg testközelből eme gyöngyszemet! A gyártó még arra is ügyelt, hogy a Popcorn A-110 doboza ne sérülhessen a szállítás során, ennek elérésére egy filces anyagból készült tárolótáskában bocsátja a terméket a boltok polcaira. Ez a kis kellék bőven bele is fér abba az árba, amit az eszközért kérnek, a figyelmességet ettől függetlenül mindenképpen díjazhatjuk egy apró piros ponttal.
Természetesen maga a doboz is hozza a szintet, a fénylő fekete karton kellő eleganciát nyújt, megpillantásakor már kezdett megszületni bennünk az érzés, hogy itt bizony valami mást rejt a belső, mint amit eddig megszokhattunk. A külső védőréteget eltávolítva csupán maga a lejátszó és az első ránézésre is igen korrekt távirányító látványa tárul elénk, a további kellékek alattuk bújnak meg.
Szokásunkhoz hűen ezt követően kipakoltunk mindent, amit csak találtunk.
A doboz tartalma:
- POPCORN HOUR NMT A-110 (merevlemez nélkül)
- 100~240 V tápegység hálózati kábellel
- 1,5 m HDMI kábel
- USB 2.0 kábel
- Távvezérlő (2 darab “AAA” elem mellékelve)
- Üzembehelyezési útmutató
- Csavarok a merevlemez rögzítéséhez
Minden megvan tehát, amire csak szükségünk lehet, és a hozzáadott kellékek szintén nem a pár forintos polcról lettek leemelve, elég csak például a HDMI kábelre pillantanunk.
A Popcorn megjelenése tekintélyt parancsoló, elegáns. A Networked Media Tank kifejezés az előlapon emlékeztet arra, hogy vele bizony olyan fegyver került a kezünkbe, amely eldöntheti a háborút — esetünkben ez annyit jelent, hogy nem kell tovább keresnünk, hiszen az A-110-ben olyan termékre találtunk, amely az összes igényünket kielégíti. Az előlapon egyébként a felirat mellett (egész pontosan a másik oldalon) találunk egy apró reset gombot, egy USB csatlakozót és három LED-et, melyek a készenléti, az aktív állapotot és USB-n csatlakoztatott külső eszközt hivatottak jelezni.
Most következik a leglényegesebb terület, a hátlap. A rend kedvéért a felsorolást illetően balról jobbra haladunk. Manuális bekapcsológomb, komponens videokimenet, S-Video, kompozit videokimenet (ezek voltak a kizárólag kép kivitelére alkalmas csatlakozók); analóg audió jobb- és bal csatorna, illetve optikai kimenet (ez a hanggal kapcsolatos részleg); majd a HDMI (ez ugyebár egy ilyen kaliberű lejátszónál alapkövetelménynek számít), az USB-PC és az USB következik; a sort pedig az RJ45-ös LAN és a tápcsatlakozó zárja.
A ház formája alapvetően téglatest, az előlapi oldalba azonban egy kis ívet vittek bele a tervezők. A fedlapon a hatalmas Popcorn Hour “graffiti” virít, ezzel is mosolyt csalva arcunkra és jó érzéseket keltve elménkben, hiszen ezt a képet látva mindig tudatosul majd bennünk, hogy valami kellemes és szórakoztató következik. Nálunk az ezüst-metál változat járt, de természetesen feketében is elérhető. Az, hogy ki melyiket választja, kizárólag szimpátia dolga, illetve ez a két szín lehetőséget ad arra, hogy a lejátszót könnyű szerrel integrálhassuk meglévő szórakoztatóelektronikai részlegünkbe, hiszen jelenleg a piacon az ezüst és a fekete szín a domináns. A ház mellesleg alapvetően masszív fém, ez nem is meglepő, elvégre egy “Királytigrissel” van dolgunk. A két szélen szellőzőrácsokat találunk, melyek — amennyiben a négy csavar kitekerését követően eltávolítottuk a fedlapot — kiemelhetőek az állványzatból (ugyanúgy, mint az első és a hátsó panel).
Nézzük a tank belsejét, mely igen letisztult! A baloldali NYÁK-on pihen az agy, azaz a Sigma Designs SMP8635 lapka, és az egyéb elektronikus komponensek meghatározó része. A kisebbik nyomtatott áramkörre kerültek fel a kimenetek, a fennmaradó üres területre pedig a belső merevlemezt rögzíthetjük, melyről az első oldal alapján már tudjuk, hogy 3,5″-os és 2,5″-os egyaránt lehet. Ha rögzítettük a meghajtót, helyezzük vissza a fedelet, és rákészülhetünk az üzembe helyezésre!
A távirányító nagy méretű, igényes, az alja gumírozott, a fehér gombok eltárolják a begyűjtött fényt, amivel sötétben zölden világítanak. Nem nagyon kell részleteznünk, komoly eszközhöz komoly távkapcsoló dukál…