A Samsung megkezdte a 20 nm-es DDR3 memóriachipek gyártását
A Samsung hatalmas lépést tett előre, és bizony most nagy előnyre tettek szert a konkurensekkel szemben, mivel első ként, megkezdték a 20 nm-es gyártástechnológiával készülő MLC NAND flash lapkák tömegtermelését.
Köztudott, hogy jelenleg a memóriapiac kisebb válságon megy keresztül, mivel a túl nagy piaci verseny és a csökkenő vásárlói érdeklődés túltermelést eredményezett, így a készletek felhalmozódtak, és a gyártók már egyre alacsonyabb profit mellett kénytelenek adni a termékeiket.
Most a Samsung a 20 nm-en sokkal hatékonyabb termelésbe kezdhet, ugyanis így egy szilícium ostya felületén akár 50%-kal több chip férhet el, persze a valamelyes rosszabb kihozatal a gyártás megkezdésekor valószínűleg még erősen ellensúlyozni fogja a hatékonyabb termelést. Másrészt a lapkák fogyasztására is nagy hatással van a technológiaváltás, ugyanis 40%-kal kevesebb lehet a fogyasztása. Ez rendkívül vonzóvá teheti a jelenleg uralkodó piaci trendek mellett, ugyanis a fő piac eltolódott a hordozható gépek irányába, ahol nagy szükség van a minél alacsonyabb fogyasztásra, hogy ezzel megnöveljék az üzemidőt, továbbá a 20 nm-es technológia fejlődésével akár a mobiltelefonokban is megjelenhetnek a chipek.
A Samsung az új technológiát új gyárba helyezte ki, itt is tartották a bejelentést, és a gyártás is itt kezdődik meg. A Line-16 nevű gyár, a dél-koreai Gyeonggi provinciába található a Nano City nevű, Samsung tulajdonú gyártelepen. A hatalmas komplexum 20 hektáros területet foglal el, és havi szinten 10000 darab 300 mm-es wafer elkészítését tervezik benne. Ezzel a legnagyobb ilyen gyára nyitott meg. Első körben a két gigabites chipek termelése kezdődik meg, de még lehetőleg év végéig szeretnék megkezdeni a 4 gigabites memóriák gyártását is. A boltokba 4 GB, 8 GB, 16 GB és 32 GB-os kiszerelésekben jutnak el. És ezzel együtt újabb zöld DDR3-as modulokkkal is számolnunk kell, hiszen ezek az átlagos DRAM-ok is kevesebbet fogyasztanak már, mint a mostani alacsony fogyasztású termékek.
Forrás: techpowerup