Az \\”Ígéret felhője\\” motívum került a lámpásra és a helyi városok kandelábereire.

A 2008-as pekingi olimpiai fáklyán túl, ami körbeutazza a világot, hogy beharangozza a 2008-as Nyári Olimpiai Játékok kezdetét, a Lenovo tervezte meg a váltófutás során fontos szerepet játszó lámpást és kandelábereket is. A lámpás fogja az Olümpiában meggyújtott olimpiai lángot őrizni, míg városról városra jár a váltófutás idején. A futás során érintett városokban a nap utolsó fáklyahordozója gyújtja meg a kandelábereket az ünneplés alatt.

A lámpásra és a kandeláberre is az “Ígéret felhője” motívumot festették, amely az olimpiai fáklyát is díszíti. A Lenovo tervezőit az ősi kínai paloták falait díszítő hagyományos lámpások ihlették meg a kései utód tervezésekor. A lámpás a szépséget a funkcióval ötvözi: az ezüst csillogása annak az üvegnek a tisztaságával párosul, amely körbeveszi a lángot, így a tisztaságot és az olimpiai játékok szellemét közvetíti. Ráadásul praktikus szerkezete révén egyszerűen szétszerelhető és tisztítható – ami fontos szempont egy olyan lámpa esetében, amelyet rendszeresen tisztítani kell a váltófutás idején.

A 2008-as kínai olimpia részeként már feltűnhet a virtuális sportolás - a SteelSeries támogatásával

A történészekkel és antropológusokkal megerősített Lenovo csapat az olimpiai kandelábernél a Mennyek Templomát is ihlető “kerek Mennyország és négyszögletes Föld” filozófiai koncepcióját alkalmazta a tervezés során. Míg a kandeláber formája a tipikus kínai bronzkori üstök formájára emlékeztet, az ötvenhat gravírozott örvénylő felhő a korszerűség érzetét kelti, és Kína ötvenhat etnikai csoportja előtt tiszteleg. A kandeláber talapzata négy lábával és nyolc oldalával azt jelképezi, hogy a 2008-as pekingi olimpiai játékokra a világ minden tájáról várják a látogatókat. Az olimpiai kandeláber 130 cm magas, amely a váltófutás 130 napját szimbolizálja, mélysége pedig 29 cm, ami a 29. nyári olimpiát jelképezi.

A 2008-as olimpiai fáklyára a Lenovo ” Ígéret felhője” motívumát háromszáz téma közül választották ki. Ezt a fáklyát fogják a hordozók végigvinni a világon az olimpiai fáklyaváltó során, amely a Pekingi Nyári Olimpiai Játékokat vezeti be.

Az olimpiai fáklya a kezdetek óta a rendező ország és város történelmét és kultúráját hivatott jelképezni. A Lenovo egyedi terve a stílust és a korszerűséget ötvözi a történelmi kínai szimbólumokkal. A fáklya elsődleges mintája a felhő, amely szorosan kapcsolódik a kínai kultúrához, és gyakran szerepel kínai építészeti munkákon, rajzokon, festményeken, bútorokon és mondákban.

“Kínai gyökerekkel rendelkező globális vállalatként és az olimpiai fáklyaváltó világméretű partnereként megtiszteltetés számunkra, hogy a fáklya koncepciója és motívumai ilyen fontos szerepet fognak játszani az olimpiai fáklyaváltó alatt”, mondta Deepak Advani, a Lenovo marketingigazgatója és alelnöke. “A Lenovo szellemisége nagyban hasonlít az olimpiai játékokéhoz, multikulturális, együttműködő és versenyszellemű. A Lenovo profi és tapasztalt tervezőcsapata nagy lelkesedéssel látott neki az “Ígéret felhője” motívummal díszített fáklya és a váltófutáshoz használt többi eszköz megtervezésének, amik a modern technológia, az olimpiai szellemiség és a hagyományos kínai kultúra házasításából születtek meg. Büszkék vagyunk arra, hogy az “Ígéret felhője” ilyen alapvető része lesz a világot bejáró fáklyaváltónak.”

A fáklya koncepciója

A fáklya alumínium-magnézium ötvözetből készült, mérete 720 mm x 50 mm x 40 mm és mindössze 1000 grammot nyom.

További jellemzők:

  • A sötétvörös és az ezüst a domináns színek, amelyek a hagyományos kínai művészetet a modern iparművészettel kombinálják, így egyesítve a kínai kultúra, filozófia és művészet szimbólumait
  • Nyele nem csak kényelmes, de a gumi alapú festéknek köszönhetően olyan érzést nyújt, mintha a futó egy másik ember kezét fogná
  • A dombornyomásos felhő-minta a folyamatosan fejlődő kínai kultúrát szimbolizálja

A Lenovo díjnyertes tervezőcsapata nagyjából tíz hónapot töltött a fáklya tervezésével. Összesen több mint harminc szakértő vett részt a fáklya-projektben, akik közül tízen alkották a csapat magját. Tagjai olyan országokból érkeztek, mint Németország, Szingapúr, USA, Japán, Új-Zéland, Olaszország és Kína. A tervezők számos különböző szakterület kiválóságai; volt köztük grafikus, kémikus, mérnök, antropológus, művész és történész is. A csapat hónapokat töltött ötleteléssel és kreatív gyakorlatokkal, hogy számos különböző perspektívából tudják szemlélni a fáklyát.

A hivatalos fáklyagyújtás Olümpiában, Görögországban lesz 2008. márciusában. A tervek szerint a fáklya útja során öt kontinens huszonegy városát érinti majd, például Londont, Párizst, San Francisco-t, Canberrát, Bombay-t, Nagano-t, Hongkongot és Makaót, mielőtt kilencvenhét napot tölt Kínában, hogy Pekingben, 2008. augusztus 8-án megnyissa a Pekingi Olimpiai Játékokat.