A Gigabyte “Rejtett gyöngyszemei” verseny végeredménye (videóval)
A verseny apropója nem volt más, mint a cég 25 éves fennállása és helytállása a PC iparban. A nosztalgikus versenyben bárki részt vehetett, akinek kedve volt és részese szeretett volna lenni ennek a jópofa eseménynek, mellyel ismét bebizonyosodott, hogy attól még hogy valami „öreg” nem biztos, hogy rossz is.
“Ez a verseny kiválóan demonstrálta a Gigabyte Ultra Durable filozófiájának mondanivalóját. A beküldött pályázatok 74%-a 5 esztendőnél idősebb alaplapokról szólt, közel 25%-a 10 évesnél is idősebb termék volt és a maradék 8% pedig a 90-es évek elején kiadott Gigabyte alaplapokról adott hírt. Ez egyszerűen hihetetlen!” – nyilatkozta Tim Handley, a cég alaplap divíziójának marketing igazgatója. “Figyelemre méltó, hogy például a pályázatok között szerepelt legrégebbi alaplap 1991-ben került legyártásra, de még mindig hiba nélkül működik! Könnyen kiszámolható, hogy ez nem kevesebb, mint 21 év!”
A fődíj (Gigabyte G1.Sniper M3 alaplap) boldog tulajdonosa Victoria Chudinova Ukrajnából. A nyertes egy GA-586T2 típusú alaplap, melyet 1996-ban gyártották, tehát tényleg nem egy mai darab. Victoria végül 1314 voksot (LIKE-ot) kapott a szavazóktól, melyet kreatív videójának segítségével zsebelhetett be.
A csapat díj kategóriában egy Gigabyte Z77X-UD3H típusú alaplap került kisorsolásra, melynek boldog tulajdonosa Sergey Erofeev lett Oroszországból, aki egy 2002-ben gyártott GA-7VA-C alaplappal nevezett a versenybe. A díjat a vállalat alaplap divíziójának munkatársai szavazták meg és szinte egyhangúan Sergey pályázatát találták a legjobbnak.
Az ukrán származású Dmitiry Stadnik tulajdonában lévő GA-386UM típusú alaplap gyártási éve 1991, tehát egy 21 éves vasról beszélhetünk, mely még a mai napig kifogástalanul működik. Az összes pályamunka közül ez volt a legöregebb, így Dmitriy nyerhette meg a Gigabyte B75M-D3H alaplapját.
Forrás: HOC