A GE Healthcare kutatás-fejlesztési központot nyit Szegeden
A GE Healthcare szegedi kutatócsapata a Szegedi Tudományegyetemmel megvalósuló közös kutatói projektjeivel hozzájárul ahhoz, hogy az orvosok gyorsabban és pontosabban fedezhessék fel a rákos rendellenességeket, így betegek sikeres és teljes gyógyítására is nagyobb esélyünk lehet.
GE Healthcare 2007-ben alapította meg a szegedi kutatás és fejlesztési részlegét az Egyetemi Klinika Parkban. A kezdetben háromfős csoport öt esztendős sikeres működése során folyamatosan bővítette tevékenységét és növelte az alkalmazott kutatók számát. A fejlődés ma bejelentett legújabb állomása a 430 négyzetméter alapterületű iroda Szegeden, ahol további 30 magasan képzett fejlesztői munkahely kialakítására lesz lehetőség. Az új kutatóközpontot egy külsőleg patinás, a szegedi belváros arculatához hűen illeszkedő épületben alakítottuk ki. Ugyanakkor belső berendezése modern, amely ideális környezetet teremt a kreatív fejlesztések sikerre viteléhez. Különös egybeesés, hogy az épület alapkőletétele és a General Electric vállalat alapítása egyaránt 120 éve, 1892-ben történt. Az alapítás és építés időpontjának „meseszerű”, véletlen egybeesése kapocs a múlt és jelen között.
A GE Healthcare szegedi jelenléte biztosítja az új módszerek klinikai környezetben való kidolgozását. Az új központ missziója, hogy növelje a GE Healthcare technikai és tudományos szerepét, valamint elkötelezett befektetőként és munkaadóként hozzájáruljon a dél-alföldi régió fejlesztéséhez. Fontos továbbá, hogy vonzza a régió kimagaslóan magas képességű szakembereit, hogy a jövőben is nemzetközi szinten elismert eredményeket érjen el. „A szegedi kutatóközpont fiatalos csapata részben tapasztalt szoftvertervezőkből, részben a Szegedi Tudományegyetemen nemrég végzett programozó matematikusokból, műszaki informatikusokból áll. Több fejlesztőnknek már nemzetközileg jegyzett publikációja és szabadalma is van” – mutatta be csapatát Dr. Fidrich Márta, a GE Healthcare szegedi kutatóközpontjának vezetője. Hozzátette továbbá, hogy a projektek eddig elért tudományos eredményét mi sem bizonyítja jobban, mint a radiológiai és sebészeti konferenciákon világszerte elért sikerek. „A GE Healthcare új szegedi kutató-fejlesztő központjának feladata a jövőbeli termékek tudományos megalapozása és az új szoftver termékek kifejlesztése” – mondta Dr. Fidrich Márta.
A Szegedi Tudományegyetem és a GE Healthcare által megkötött stratégiai együttműködés keretében az egyetemi klinikák szakorvosai tudásukkal, ötleteikkel támogatják a GE Healthcare orvosi termékfejlesztéseit. A vállalat és az egyetem a jövőben induló orvosi szoftvertechnológiai tárgyú kutatási és fejlesztési projektekben partnerként előnyben részesíti egymást. A cég szakemberei vendégoktatóként támogatják az egyetemen folyó képzést, valamint a vállalat ösztöndíjat is biztosít az egyetem mester- és doktori képzésben résztvevő hallgatóinak és a hallgatók egyetemi témavezetőinek a vállalat által fontosnak tartott ipari kutatási és fejlesztési projektekben való részvételre. „Az együttműködés eredményeképp az egyetemünk klinikáinak nemzetközileg is elismert szakorvosai a GE Healthcare termékeinek fejlesztését ötleteikkel, visszajelzéseikkel és klinikai próbákkal teszik kiemelkedővé. Tulajdonképpen így ők is formálják a GE Healthcare világszerte orvosok ezrei által használt életmentő eszközeit” – nyilatkozott Dr. Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetem rektora. A GE Healthcare szegedi tevékenységét az egyetem 2008-ban Alma Mater díjjal tüntette ki.
Forrás: Sajtóközlemény