A CrossFire technológiára épít az ATI legújabb fejlesztésében
Az ATI új koncepciója szerint egyszerre három különálló videokártyát helyezne el egy alaplapon, melyből kettő a grafikus megjelenítésért, egy a fizikai gyorsításért felelne.
A kanadai gyártó elképzelése szerint az új CrossFire technológiára építve akár három PCI Express csatolójú videokártyát is összekapcsolhatunk, mindezt úgy, hogy nem feltétlenül kell a grafikus vezérlők típusának megegyeznie. Ezzel a felhasználók is nagyobb szabadságot kapnak többkártyás rendszer kiépítésénél, ugyanis maguk dönthetik el, hogy milyen összeállításban alkalmazzák a cég termékeit.
Forrás: http://www.ixbt.com/news/digimage/bcat/ati_phys/1.jpg
Az ATI közleményében példaként kettő Radeon X1900 XTX és egy X1600 XT VGA-t hoz fel, miszerint a két csúcskategóriás GPU felelne a grafikus megjelenítésért, míg a gyengébb testvér a fizikai számításokat végezné el. Ezzel a megoldással egyértelműen megelőznék az Ageia kártyáit, mivel egy X1600 XT is teljesítményben jócskán felülmúlja azt.
Forrás: http://www.ixbt.com/news/digimage/bcat/ati_phys/2.jpg
Az ATI szerint ezzel a megoldással jóval hatékonyabban lehetne kiaknázni a Havok FX motorban rejlő lehetőségeket, melyet kifejezetten a Shader Model 3.0-t támogató videokártyákhoz fejlesztettek ki. Így az amúgyis végletekig kihasznált grafikus vezérlők mellett a harmadik VGA-nak kellő tartaléka maradhatna a fizikai számítások elvégzéséhez.
Forrás: http://www.ixbt.com/news/digimage/bcat/ati_phys/3.jpg
Összehasonlításképpen: a 366 MHz-en üzemelő Ageia PhysX kártya valamivel több, mint félmillió gömb ütköztetésére képes másodpercenként, egy X1600 XT (magsebessége 590 MHz) ennek a duplájára képes, míg egy Radeon X1900 XTX (650 MHz, 48 pixelfutószalag) esetében ez a számadat ötmillió.
Ha érdekesnek találtad a hírt, küldd el ismerősödnek is, és nyerj értékes ajándékokat!