Na, ezt használva elköszönhetsz a zajtól!
A 1MORE PistonBuds Pro Bluetooth füles kiírtja a zajokat, marad a zene.
Tartalomjegyzék Mutasd
Bevezető
A 1More az egyik legjobb gyártó a kínai piacon, nem véletlen, hogy a Xiaomi is együtt dolgozik velük. Lassan olyan érzésem van velük, mint a DJI-jal a drónok terén. Ha így folytatják, pillanatok alatt leuralják a piacot.
A 1MORE PistonBuds Pro ma mutatkozott be a nagyközönségnek, nálam pedig el is olvashatjátok az első magyar nyelvű tesztet. A bevezető végén egy kicsomagolós videót is találtok a fülesről, és a hozzá tartozó telefonos programról.
Lássuk hát mit tud a kicsike!
Kicsomagolás és első beüzemelés
Külső és csomagolás
A doboz tipikus 1More dizájn, felül a füles, oldalt néhány fontosabb képesség, alul meg egy csomó szöveg, amit senki nem olvas el. Na, nyissuk ki gyorsan!
A fedelet felemelve egy tasakban vár minket a dukkoló- töltődoboz. Alatta, a következő fakkban találjuk a töltéshez elengedhetetlen USB Type-C kábelt, 3 pár különböző méretű szilikondugót, legalul pedig ott lesz a leírás és a beüzemelési segédlet. Remélem erre nem lesz szükséged, ha elolvasod ezt a cikket!
A töltődoboz közel nem olyan dizájnos, mint az utolsó 1More cikkemben szereplő 1More Comfobuds Pro esetén volt. Sőt, inkább erősen visszafogottnak mondanám a tárolót. Ugyanakkor egész elegáns, a műanyag minőségi, jó kézbe fogni.
A doboz tetején a borítás fémnek tűnik, szép, ahogy megtöri a fényt. Az előlapon találunk egy visszajelző LED-et, ez a töltés függvényében változtatja a színét. Az USB csatlakozó az átellenes oldalon, hátul kapott helyet.
A doboz teteje könnyedén nyílik, de azért a mágnes kellő erősséggel tartja a helyén, nehezen tudom elképzelni, hogy véletlenül kinyílna. Azt végképp nehéz elképzelni, hogy a fülest elhagyjuk belőle, mert azok is mágnes segítségével üldögélnek a helyükön.
A fülhallgatók alakja kb. annyira hasonlít a fent említett Comfobuds alakjához, ahogy a dobozaik hasonlítanak egymáshoz. Míg utóbbi dizájnos, játékos darab, addig tesztünk alanya rendkívül visszafogott darab.
A színek is visszafogottak, hiszen a fekete és a fehér választható, itt nincs a másiknál nekem nagyon tetsző kék szín. Nincs lefelé álló szár sem, a mikrofon, antenna, a meghajtó, minden a kerek burkolatba lett becsomagolva.
Az egyetlen, érdekes, vagy talán még szépnek is mondható részlet a füles kifelé álló részének borítása, ami a töltődoboz fedelét utánozza. A fém vagy fémnek ható borításon itt is szépen törik meg a fény.
Tudás
Részletes specifikáció:
- Modell: EC302
- Egy fülhallgató tömege: 4,5 g
- Töltődoboz tömege: 30 g
- Teljes tömeg: 39 g
- Fülhallgató mérete: 17 × 18 × 21,4 mm
- Töltődoboz mérete: 58 × 23 × 37,7 mm
- Egy fülhallgató kapacitása: 38 mAh
- Töltődoboz kapacitása: 410 mAh
- Fülhallgató teljes töltéséhez szükséges idő: 1 óra
- Töltődoboz töltéséhez szükséges idő (kábelel): 2 óra
- Üzemidő (ANC be): 5 óra
- Üzemidő töltődobozzal (ANC be): 20 óra
- Üzemidő (ANC ki): 7,5 óra
- Üzemidő töltődobozzal (ANC ki): 30 óra
- Audio codec: AAC/SBC
- Bluetooth hatótáv: 10m (nyílt terepen)
- Bluetooth verzió: Bluetooth 5.2
- Bluetooth protokolok: HFP / A2DP / AVRCP
- Töltőáram és feszültésg: 1A, 5 V
- Minősítés: CE
Lássuk mit tartottak érdemesnek megemlíteni a marketingesek, mint a legfontosabb tulajdonságokat!
Az első, és szerintem a legfontosabb a zajcsökkentés, amihez 1MORE PistonBuds Pro négy- vagyis oldalanként 2-2 mikrofont használhat. Ezek közül kettő dedikáltan a zaj csökkentésére szolgál, a másik kettő pedig a beszélgetésre is, vagyis ezen keresztül hallja a „vonal” másik végén a hangunkat, akivel telefonon beszélünk.
Persze az érdekesebb a zajcsökkentésre szolgáló két mikrofon, amik szó szerint belülről, a hallójáratunk felől veszi a mintát. Mondjuk ez valahol logikus, hiszen azt a zajt kell kiszűrni, „eltüntetni, ami átjut a fülesen, és a hallójáraton át a dobhártyánkhoz érhet.
A gyári adatok alapján az aktív és intelligens zajszűrés mértéke eléri a -38 dB-t, ami igen emberes érték.
Számomra még mindig megdöbbentő, hogy ezekbe az apró szerkezetekbe relatív nagy membránokat tudnak építeni. A PistonBuds Pro membránjának átmérője kerek 1 centiméter. Maga a membrán háromrétegű, a legkülső réteg egy titán lemez. Állítólag ettől telt hangokat élvezhetünk.
Ezeknél az agybadugós füleseknél különösen érzékeny vagyok az akkumulátoros üzemidőre. Ennek az oka, hogy többször belefutottam már olyan termékekbe, ahol csak azt adja meg a gyártó, hogy a töltődobozban tárolt energiát is használva mennyi ideig tud a fülhallgató külső áramforrás nélkül működni.
Aztán a teszt alatt derül ki, hogy a megadott pl. 12 óra szép eredmény, de magát a fülest félóránként tölteni kell, ha használni akarjuk. Ez gáz!
A PistonBuds Pro esetén nem futunk ilyen hibába. Maga a fülhallgatórész képes 7 és fél órán át működni egy töltéssel, a töltődobozzal pedig elérhető a 30 óra üzemidő is. Igaz, ezek a kikapcsolt zajszűrő esetén érvényes értékek. Ha bekapcsoljuk az ANC-t, akkor 5+15- vagyis összesen 20 óra üzemidőt kapunk. Ez sem rossz!
Kiemelik még a késleltetés alacsony értékét is. Azt valószínűleg sokan tudják, hogy a Bluetooth eszközöknél elég nagy csúszás lehet, ha a pl. egy filmet nézünk, és a fülhallgatón hallgatjuk a hangot. Már mozog a száj, de a beszéd egy hajszálnyit mindig késve jön.
Nos, ezt a problémát megoldani még mindig nem tudták, rengeteget javult az élmény. A PistonBuds Pro esetén a szokásos 12-15 millisecunum késlekedést 9 ms-re sikerült csökkenteni. Ebben valószínűleg jól jött a Bluetooth 5.2-es technológia.
Röviden még néhány érdekesség:
- Gyorstöltés, 5 perc töltés 1 óra plusz üzemidő
- AAC codec
- IPX5 vízállóság (eső és izzadságálló)
- 12 előre programozott hangkép
Használat, tapasztalatok
A szoftverről most nem írok, akit érdekel lapozzon vissza nyugodtan az előző 1More cikkhez, a szoftver nem változott. Ha a részletekre nem vagy kíváncsi, akkor röviden annyit írok róla, hogy könnyen használható, és egyáltalán nem volt felesleges elkészíteni, hsizen rengeteg mindent ezen keresztül tudunk állítani a fülesen. Hogy mást ne mondjka az előre programozott 12 hangképet is itt találjuk, ezek között lesz podcastra optimalizálttól a mélyhang kiemelésig minden.
A fenti kicsomagolós videóban láthatod is a szoftvert működés közben!
Általában azzal szoktam kezdeni, hogy az adott fülesen milyen zenét hallgatni, utána jön a milyen vele telefonálni rész. Ezt most megfordítom (legalábbis részben), mert a PistonBuds Pro esetén a legnagyobb meglepetést számomra a zajcsökkentés jelentette. Egészen csodásan működik, ami azt jelenti, hogy utcán életveszélyesen jó!
Elképesztően hatékonyan szűri ki a zajokat így például a közlekedés zajait is. Nem is nagyon merem ajánlani, hogy bekapcsolt zajszűréssel közlekedjünk, vezessünk autót vagy motort! Ha viszont leülsz a metrón, villamoson vagy buszon érdemes bekapcsolni, mert a külvilág megszűnik létezni.
Szinte maradék nélkül kiszűri az irodai zajokat is, például a gépelés hangját is. Ami még érdekes, hogy erős szél esetén ennek zaját is elég jó hatékonysággal tünteti el.
Jöhet a zene!
A PistonBuds Pro esetén ami elsőként eszembe jut a kiegyensúlyozott hangzás. Szoktam mondani, hogy a fül- és fejhallgatók esetén, minél drágább, minőségibb a termék, annál többféle zenéhez lesz használható. A PistonBuds Pro nem drága, de mégis rengeteg féle zenéhez használhatod.
Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy ami mindenhez jó, az különösebben semmihez sem lesz jó.
Ne, ne hagyjátok abba a cikk olvasását, mert ez nem azt jelenti, hogy a PistonBuds Pro mindenben rossz, épp ellenkezőleg, mindenben nagyon jó, egyszerűen csak nincs olyan stílus, amiben kiemelkedően szuper lenne.
A középtartomány tökéletes. Az énekhang szépen elkülönül és jól érthető akár női, akár férfi előadó esetén. A magas hangok nem ciripelnek az alig hallható tartományban, de kicsit lejjebb szépen és tisztán szólalnak meg, a cintányérokat jó hallgatni. A basszus, például rockzene esetén a basszusgitár hangja szépen brummog, ezt is könnyedén el tudjuk különíteni a többi hangszer hangjától.
A szokásos módon több stílussal is kipróbáltam. Talán az elektronikus zenéhez a legkevésbé jó, az éles késsel vágott hangok, extra magasak nem úgy jönnek ki, ahogy kéne. Bármilyen szövegközpontú zenéhez tökéletes, ahogy a rock balladák is nagyon szépen szólnak rajta. A vadabb zenék, a rekedtesebb hangok átlagos élményt nyújtanak, az élő zene, legyen komoly vagy könnyű már inkább terepe a fülesnek.
A színpadkép függetlenül a fűfajtól megfelelő, a sztereó hang szépen szétosztja a teret. A hangszerek hangját, kis odafigyeléssel el lehet különíteni, még magsabb hangerőn sem válik kakofóniává a muzsika. Összességében, ahogy az a 1More esetén lenni szokott, a minőség jóval megelőzi az árat, és ebben az esetben nem csak a minőség, ár összefüggésében szól szépen, hanem amúgy is.
Összegzés
Mit is mondhatnék, a 1More ismét összehozott egy ragyogó fülest! Ha a ComfoBuds Pro-val vetem össze, akkor azt mondhatom, hogy a PistonBuds Pro egy hajszálnyival jobb lesz a telefonálásra, beszélgetésre, míg a ComfoBuds Pro egy hajszálnyival jobb a zenéhez.
Ne gondoljatok kardinális különbségekre, tényleg nüánsznyi eltérésekről beszélhetünk.
Ahogy az előző 1More cikk alanya, úgy a PistonBuds Pro is rendkívül kényelmes. Elég stabilan ül a fülben, így sportoláshoz is megfelelő lesz, nem esett ki a fülemből, és itt van az IPX5-ös vízállóság is. Az érintés érzékeny felületen történő (teljesen megszokott) irányítás is jól, pontosan teszi a dolgát.
Ahogy feljebb írtam, a 1More PistonBuds Pro ma debütált, így ma indult el az előértékesítés is. Jelenleg a fekete verzióra veszik fel a rendeléseket, a fehér csak március második felében lesz elérhető.
Az elővétel során most 5 eurót kell befizetnünk foglalóként, a maradék 45 eurótt február 17-20 között kell kifizetnünk. Ennek fejében kedvezményes áron, 69,99- helyett 54,99 euróért, vagyis kb. 20 ezer forintért kapjuk meg.
Az eladó hivatalos viszonteladó, spanyol raktárból szállít, így vámmal, vámkezeléssel nem kell számolnunk, az ár tartalmazza a forgalmi adót is.
Ha megtetszett itt veheted meg: