Válassza az Oldal lehetőséget

Két megújult program a GFI háza tájáról

Két megújult program a GFI háza tájáról

A MailArchiver és az EndPointSecurity legújabb verzióit köszönthetik a felhasználók.

 

A GFI MailArchiver, mint a vállalati e-mail kommunikáció kezelhetőségének egyik alapköve, új verzióval kívánja hatékonyabban és könnyebben archiválni a céges e-maileket.

Két megújult program a GFI háza tájáról

Az 5-ös verzió újításai:

  • PST fájlok egyszerű migrációja: Egy a klienseken háttérben futtatott alkalmazás hálózatszerte felderíti a központi menedzsment számára a PST fájlokat, lehetővé téve az egyszerű áttérést a központosított adatmegőrzésre.
  • Auditálás: A különböző adatmegőrzési jogi és vállalati szabályozások megkövetelik az archivált állományok sérthetetlenségét. Ennek érdekében a GFI MailArchiver-be beépítettek egy a felhasználói tevékenységeket naplózó és jelentéskészítő modult.
  • Továbbfejlesztett hálózati telepítés: A GFI MailArchiver 5 elosztott terhelésű környezet esetén is telepíthető már. Segítségével a terhelés elosztható több szerver között, növelve a sebességet, az üzembiztonságot és a méretezhetőséget.
  • Online backup támogatás: Az új verzió támogatja a Microsoft Volume Shadow Copy Service-t (VSS), így a rendszeradminisztrátorok használhatják a MailArchiver élő adatbázisán az egyéb gyártók által fejlesztett adatmentő szoftvereket az archiváló szolgáltatás leállítása nélkül.

Az EndPointSecurity szintén vállalati felhasználásra termett, feladata, hogy megvédje a kiépített hálózatot a hordozható eszközökről (noteszgép, PDA, pendrive stb.) átjutó sebezhetőségek, fertőzések ellen, valamint biztonságos falat állítson az adatlopások ellen.

Két megújult program a GFI háza tájáról

Az új verziót érintő változtatások, fejlesztések:

  • Vista és 64-bit támogatás:
    – Windows Vista (x32 és x64 verzió is)
    – Windows XP x64
    – Windows 2003 x64
    – Windows Server 2008
  • Időzített telepítés: Ha a rendszergazda pl. változtat a beállított szabályokon, vagy a konfigurációs beállításokon, azok hálózatszerte történő érvényesítése most már ídőzíthetővé is vált. Az új konzol ügyel arra is, ha egy hordozható számítógép épp nincs a hálózatba kötve, akkor a legközelebbi csatlakozásakor a változások érvényesítésre kerüljenek.
  • Fájltípus szerinti blokkolás: Pl. adott felhasználó csak olvashatja a *.doc fájlokat, de nem férhet hozzá a *.exe fájlokhoz a hordozható memórián található fájlok esetén.
    Kommunikáció-blokkolás fizikai szinten: az eszközök használatának lehető legacsonyabb rendszerszinten történő szabályozása. (USB, Firewire, Bluetooth, Infrared, Wi-Fi, PCMCIA, Parallel, Serial, S-ATA, SD, stb..)
  • Az eszköz sorozatszáma szerinti blokkolás: Ha csak konkrét hardverkulcsokat, vagy céleszközöket szeretnénk engedélyezni a felhasználóknak, melyekről tudjuk, hogy nem tud fertőzést hordozni a hálózatba.
  • Fehér és feketelista: A rendszergazda meghatározhatja a tartósan engedélyezni, vagy tiltani kívánt eszközök listáját. Pl. az adminisztrátor csak a céges USB kulcsokat engedélyezné, minden mást pedig tiltana.
  • Ideiglenes engedélyek: A rendszergazda adott időkorláthoz kötött ideiglenes engedélyt adhat egy adott számítógép, vagy csoport meghatározott eszközének használatára. Ilyenkor a rendszergaza egy engedélyszámot ad át a felhasználónak, melyet az a kliensen futó MailArchivernek tud megadni, függetlenül attól, hogy csatlakozik-e a vállalati hálózathoz.
  • Kiemelt felhasználók: Akik egyenlőbbek az egyenlőeknél..
    Riasztások: eszköz csatlakoztatásakor, használatakor, szabályokba ütköző tevékenységekkor, stb.
  • Továbbfejlesztett telepítés az Active Directory-ban: A szerveroldali alkalmazásból lehetséges egyedi MSI fájlokat generálni, melyek beágyazva tartalmazzák a beállított egyedi biztonsági szabályokat. Ezeket egyszerűen ki lehet telepíteni hálózatszerte a Microsoft, vagy egyéb gyártó megfelelő alkalmazásaival.
  • Eszközök automatikus felismerése: Figyeli és felismeri a hálózati eszközökre csatlakoztatott új hordozható eszközök/perifériák megjelenését, majd naplózza ezeket, melyek alapján könnyebb egyedi szabályozásokat megállapítani az adott környezetre.

A GFI szoftvereiről bővebb információk a szoftvercég weboldalán olvashatók, a próbaverziókat innen és innen lehet letölteni.

A szerzőről