ION-alapú PC az Acer kínálatában
Az Acer bemutatta a világ első, NVIDIA ION platformra épülő nettop számítógépét: az AspireRevo a 2009-es év slágerterméke lehet.
A nettop gépek piacán számtalan ígéretes próbálkozást láthattunk már, azonban sem az ASUS, sem a konkurensei nem tudtak letenni olyan terméket az asztalra, amely minden fontosabb kritériumnak eleget tett volna. A fennálló helyzetre a jelek szerint az Acer nyújthat elsőként hathatós megoldást, hiszen az AspireRevo mindent tud, amely egy 7,1 × 7,1 hüvelyk nagyságú eszköztől elvárható. A gép fokozott teljesítményének titka ezúttal az alkalmazott lapkakészletben rejtőzik: a kis Acer — a világon elsőként — az NVIDIA nevéhez köthető ION platformra épül, amely minden tekintetben kenterbe veri az eddig alkalmazott Intel gyártmányú vetélytársait. A leginkább szignifikáns eltérés a multimédiás képességek területén figyelhető meg, hiszen az integrált kivitelű GeForce 9400 mGPU önmagában is elég erős a nagyfelbontású anyagok lejátszásához, így a folyamat nem terheli le feleslegesen a nem éppen brutális teljesítményéről elhíresült Intel Atom processzort. A DirectX 10-zel is kompatibilis IGP előnye továbbá, hogy a 3D-s megjelenítést igénylő alkalmazásokban lényegesen erősebbnek bizonyul az Intel integrált grafikus vezérlőjénél, a GMA950-nél, így várhatóan a kevésbé erőforrás-igényes játékok ésszerű megkötések mellett futtathatók lesznek az újdonságon. Utóbbi feltételezés megerősítésére az Acer olyan címek támogatásáról beszélt, mint a Spore, a Call of Duty 4, illetve a Sim City 5.
A lapkakészlettől eltekintve az AspireRevo nem különbözik jelentős mértékben a jelenleg piacon levő megoldásoktól: a processzor szerepében a már említett Intel Atom N270-es egysége remekel, a központi memória mennyisége pedig maximum 4 GB-nyi DDR2-es modulból tevődhet össze. A felszereltség tekintetében többnyire a szokásos paraméterekkel szembesülhetünk, ám itt is felfedezhetünk néhány újdonságot: többek között 250 GB kapacitású merevlemez, multiformátumú kártyaolvasó, HDMI/VGA kimenet, gigabites hálózati kártya, 7.1 csatornás hangkártya, valamint hat darab USB 2.0-s kapu is található az eszközben. Az extrák közül ezúttal is hiányzik az optikai meghajtó, amely figyelembe véve a gép grafikus képességeit, kissé érthetetlen lépésnek tűnik. A hiányosságot a gyártó minden bizonnyal egy külső egység bevezetésével orvosolja a későbbiekben, azonban az még kérdéses, hogy a kiegészítő milyen típusú korongokat kezel majd.
Az ígéretes eszköz piacra lépésének pontos ideje egyelőre ismeretlen, ahogyan várható vételárát is sűrű homály fedi.