Válassza az Oldal lehetőséget

Strapás élethez strapa telefont, itt a Vernee V2 Pro

Strapás élethez strapa telefont, itt a Vernee V2 Pro

Ha gyakran töröd a mobilodat, akkor a Vernee V2 Pro neked készült!

Strapás élethez strapa telefont, itt a Vernee V2 Pro

Az aktív életet élők is használnak telefont, de nem mindegy, hogy milyet. Olyan készülékre van szükségük, ami nem ázik be, nem törik el, vagyis minden körülmények között rendelkezésre áll, legyen szó egy rafting túráról, sziklamászásról vagy olyan munkáról, ahol ahol nem az íróasztalnál, hanem a szabadban várnak a feladatok. A Vernee esetén ez a telefon nem előzmény nélküli, tavaly már kaptunk egy hasonló mobilt. Annál, ahogy a mostani készüléknél is feltűnő, hogy egyáltalán nem úgy néz ki, mint egy strapatelefon, sőt kimondottan mutatós darab lett. De nem csak kívülről kapunk jót, a hardverrel sincs probléma.

 vernee v2 pro 2

A Vernee V2 Pro erős hardvert kapott. A központi egység a Mediatek Helio P23, ami egy viszonylag friss fejlesztés, igazán csak 2018 elejétől találkozhattunk vele mobilokban. A 16 nanométeres csíkszélességen készülő központi lapkában egy nyolcmagos processzort találunk, amiben a magok két csoportba osztva dolgoznak. Az energiatakarékos fürtben négy Cortex-A53 magot találunk, ezek maximális órajele 1,5 GHz, míg a teljesítményre kihegyezett második csoportban ugyancsak négy Cortex-A53 dolgozik, de ezek már akár 2 GHz-en is működhetnek. A Vernee mérnökei nem spóroltak sem a memóriával, sem a háttértárral. Előbbi 6 GB-nyi LPDDR4X típusú, utóbbi 64 GB-os eMMC 5.1 alapú. Természetesen nem maradhatott ki a grafikus gyorsító sem, ami eg ARM Mali-G71 MP2 típusó GPU két maggal és 700 MHz-es órajellel.

 vernee v2 pro 3

A főbb hardverelemek között illik még felsorolni a kijelző képességeit. Ez egy IPS alapú panel, ami FHD+ felbontású, vagyis 2160 x 1080 képpont dolgozik rajta. A kijelző képátlója 5,99 col, az oldalarány a divatos 18:9-es. A panel képességeire nem lehet panaszunk, hiszen 24 bites színmélységgel rendelkezik, ami konkrétan 16 millió szín megjelenítését teszi lehetővé. Fontos adat még, hogy ezzel a képmérettel és ezzel a felbontással 403 ppi-s a pixelsűrűség értéke, ami éles, jól látható képet eredményez. Manapság fontos, hogy a telefonok keretei minél vékonyabbak legyenek, az előlap és a kijelző aránya minél magasabb legyen. Sajnos a strapatelefonoknál ez nehezen kivitelezhető, hiszen, ha túl vékony a keret, akkor könnyebben törik a kijelző, ha elejtjük a telefont. A Vernee mérnökei ebből a szempontból is jól teljesítettek, hiszen bár strapatelefonról beszélünk, az előlap 81,3 százalékát foglalja el a panel, ez pedig nem hogy strapatelefonoknál, de normál készülékek esetén is bőven elfogadható érték.

 vernee v2 pro 4

Következzenek a kamerák. Immár nem kettő, nem is három, hanem négy kamera dolgozik a telefonon. Ez nem baj, sőt, hiszen túrázás vagy extrém sportok közben nagyon jó képeket készíthetünk, ha van mivel. A Vernee V2 Pro esetén pedig lesz mivel, hiszen az előlapon egy 8+5 megapixeles megoldást találunk az f/2.8-as rekeszértékű objektív alatt. Hátul természetesen ennél erősebb, 16+5 megapixeles kombó került beépítésre, aminek a rekeszértéke is jobb már, pontosan f/2.0-ás. A kamerák mellé hátra egy dual-LED villanót is kapunk, hogy rosszabb fényviszonyok esetén is képesek legyünk elfogadható felvételeket készíteni. A kamera szoftveres képességei közül érdemes kiemelni az autofókuszt, a sorozatlövő képességet, az optikai képstabilizátort, a panoráma és a HDR funkciókat.

 vernee v2 pro 5

Rádiók terén talán a legfontosabb, hogy mivel a központi egység elég friss, így már az új CAT7-es modem került bele, ezzel pedig nem lesz gondunk a nagysebességú mobilnet használatával. Természetesen kapunk támogatást az itthon használt B20 800 MHz-es LTE sávhoz is, szóval, ahol van hazánkban LTE mobilnet, ott tudjuk majd használni. Egyébként persze megkapunk mindent, n-es szabványt támogató kétcsatornás wifi és 4.2-es Bluetooth vár minket. A navigációhoz kapunk GPS és GLONASS támogatást. Fontos még kiemelni, mintegy extraként, hogy a telefonban az NFC technológia is megtalálható. Ami még kimaradt az akkumulátor, ami kimondottan combos lett. Nem kevesebb, mint 6200 mAh kapacitást pakoltak a telefonba, aminek normál használat mellett akár 3-4 napig is elégnek kell lennie utántöltés nélkül. Az akkumulátor kapott gyorstöltés funkciót is, amivel nulláról két és fél óra alatt tudjuk telepumpélni energiával.

 vernee v2 pro 6

A hardvert kitárgyaltuk, lássuk mitől strapatelefon a Vernee V2 Pro. A ház megerősített keretet kapott, a sarkoknál pedig vastag gumipárnát. Ez előnyös, mert tudjuk, hogy a telefonok szeretnek a sarkukra esni, ilyenkor törik el a legnagyobb eséllyel a kijelző. A gyártó szerint a gumírozás mintegy 40 százalékkal teszi ellenállóbbá a telefont egy hagyományos készülékhez képest, így mondhatjuk, hogy a kijelzőtörés ellen egész hatékony védelmet kapunk. Ezt segíti még a Gorilla Glass üveg is. A strapatelefonok másik nagy vívmánya a por és vízálló képesség. A Vernee V2 Pro IP68-as tanusítvánnyal rendelkezik, aminek köszönhetően akár másfél méteres vízmélységig is működőképes marad. A működéshez a gyártók meg szoktak adni egy tól-ig hőmérséklettartományt is, amik között a telefont használhatjuk. Ez a Vernee V2 Pro esetén meglehetősen széles lett, mínusz harinc foktól egészen plusz hatvan fokig nem lehet gond a telefonálással. További extra a beépített giroszkóp és iránytű valamit a lépésszámlálás képessége.

 vernee v2 pro 7

Ahogy látható a Vernee V2 Pro egy elég különleges telefon lett, így várhatnánk, hogy az ára is az egekben lesz. Persze nem így van, bár a mobil nem olcsó, de ahhoz képest amit tud tényleg nem kerül sokba. Az eredeti ára 300 dollár, amiből most a bevezető akció alatt kapunk 50 dollár kedvezményt, így 250 dollárért vehetjük meg, ami még a mostani dollár árfolyam mellett is 70 ezer forint alatti árat eredményez.

A bevezető akcióról itt találtok információt: Vernee V2 Pro bevezető akció

A telefonról pedig itt találtok további adatokat és képeket: Vernee V2 Pro információk és vásárlás

 

A szerzőről

s3nki

A HOC.hu oldal tulajdonosa. Több száz cikk, és több ezer hír szerzője. A különböző online felületeken kívül írt a Chip Magazinba, és a PC Guruba is. Egy ideig saját PC-s boltot vezetett, éveken át dolgozott üzletvezetőként, szervizvezetőként, rendszergazdaként az újságírás mellett.