Válassza az Oldal lehetőséget

A vállalatok 90 százaléka alábecsüli a vírusírtó szoftverek fontosságát

A vállalatok 90 százaléka alábecsüli a vírusírtó szoftverek fontosságát

A Kaspersky Lab és a B2B International legújabb, 2013-as „Vállalati IT Biztonsági Kockázatok” című felméréséből kiderült, hogy a vállalatok többsége jelentősen alábecsüli a rosszindulatú vírusok legnagyobb százalékát, valamint mindössze csak 6 százalékuk ismeri fel a fenyegetések valós mértékét. A felmérés szerint naponta közel 200 000 új rosszindulatú vírus jelent meg az elmúlt évben, amelynek mértékét a vállalatok 90 százaléka alábecsülte és csak 6 százalékuk tudott megközelítő becslést adni.

A kutatók a legmagasabb szintű felkészültséget és tudatosságot a Közel-Kelet országai között találták, ahol a válaszadó vállalatok 24 százaléka tudott pontos becslést adni a rosszindulatú vírusok számával kapcsolatban. A legalacsonyabb értéket pedig Oroszország nagyvállalatai szolgáltatták. Más régiókban, mint például Észak- és Dél-Amerika, valamint Nyugat-Európa területén a vállalatok által adott becslések mértéke 5 és 7 százalék között mozgott. Az alacsony eredmények ellenére a vállalatok 66 százalékát érintette már valamilyen típusú kibertámadás az elmúlt 12 hónapban. A leggyakrabban célzott országok között volt Dél-Amerika (72%), Oroszország (71%), Észak-Amerika (70%), Csendes-óceániai térség (68%), valamint Nyugat-Európa (63%).

A felmérés jól mutatja, hogy a vállalatok nincsenek tisztában a sebezhetőségük mértékével. A Kaspersky Lab kutatói szerint az optimális biztonság egyik alappillére, hogy az adott vállalat rendelkezzen egy megbízható antivírus programmal, mint amilyen a Kaspersky Endpoint Security for Business. A Kaspersky Lab vállalati terméke magába foglalja a legmodernebb funkciókat és megoldásokat, amelyeknek köszönhetően nem csak védi a vállalatok informatikai infrastruktúráját, de kezeli is azokat.

A szerzőről

s3nki

A HOC.hu oldal tulajdonosa. Több száz cikk, és több ezer hír szerzője. A különböző online felületeken kívül írt a Chip Magazinba, és a PC Guruba is. Egy ideig saját PC-s boltot vezetett, éveken át dolgozott üzletvezetőként, szervizvezetőként, rendszergazdaként az újságírás mellett.