Az Ultrabookok már a spájzban vannak!
Legalábbis az Intel azt szeretné, hogy már a spájzban is Ultrabook legyen, ezért most kicsit jobban igyekszik a fejünkbe verni a tényt, új notebook variánst alkottak.
Igaz nem most, hanem valamikor egy éve, de valahogy nem sikerült az emberek fejében elültetni a gondolatot, hogy Ultrabookot vegyenek, talán azért, mert az emberek nem is nagyon tudják, hogy létezik ilyen gép.
Pedig bizony létezik, szépek, iszonyatosan vékonyak, olyan könnyűek, hogy lassan a gravitáció sem elegendő, hogy az asztalon tartsák őket, ráadásul teljesítmény és akkumulátoros üzemidő terén is elég kellemes adottságokat tudnak felmutatni.
Az Intel szerint, legalábbis nekem úgy tűnik, most jött el az idő, hogy komolyabb marketinget tegyenek az amúgy borzasztó drága gépek mögé. Állításuk szerint napjainkra több mint száz féle Ultrabook létezik, és tessék most az olyan variánsokra gondolni, mint az érintőkijelzős, kicsúsztatható billentyűs, billentyű nélküli, és egyéb alfajok.
A tegnapi napon én is részt vehettem az újságíróknak szánt bemutatón, ami, bár az előadás szórakoztató volt, sok újdonságot nem hordozott információk terén. Sebaj, cserébe azok az újságíró kollégák is megértették a lényeget, akik a büféasztal miatt jöttek el.
A leglényegesebb változás amúgy az első kiadáshoz képest az, hogy immár Ivy Bridge alapú gépek jönnek. Ezekből a gépekből öt gyártó a helyszínen is mutatott be néhányat. Az Acer, az ASUS, a Fujitsu, a Lenovo és a Toshiba képviseltette magát.
Az Ultrabookok amúgy valóban izgalmas gépek, de az igazi újdonságot véleményem szerint még sem maguk a hardverek fogják elhozni, hanem a Windows 8. Az új ablakok rendszernek igazi paradicsomi állapot lesz Ultrabookon futni, főleg, ha érintőkijelzős példányra telepítik. Az új oprendszer csempéi ragyogóan ki fogják használni a könnyű, de erős gépek adta lehetőséget.
Bár izgatottan várom a Win8-al érkező tesztgépeket még sem vagyok felhőtlenül boldog, mivel gyanítható, hogy az Ultrabookok egyelőre a tehetősebb népek számára fognak alternatív megoldást kínálni, a hagyományos notebook penetrációval szemben. A szerény becslések szerint is 250-300 ezer forint magasságában érkező szerkezetek leginkább presztizs célokat szolgálhatnak majd, arra jók lesznek, hogy egy tárgyaláson ki lehessen tenni őket az asztalra az iPhone mellé. Persze ezzel nem degradálom le a gépek teljesítményét, mindössze megjegyzem, hogy egy 200-220 ezres árcudula esetén akár megfelelő számú hazai vevőt is találnának a gyártók.
A gépek tehát szépek, jók, a sajtótájékoztató szórakoztató volt, talán kicsivel több féle üdítőt szeretnék kérni a következő alkalomra, mert autós ember lévén a sör, a bor és a pezsgő nem volt megfelelő ital az ünnepléshez. A meghívást ezúton köszönöm!