Bemutatjuk: ASUS K52Dr – Phenom 3 maggal a hónunk alatt
“Tavaszodik, kiugrom a házból, a barátom már vár reám…” – Ja, ez nem teljesen így szól, de a lényeg az, hogy valóban tavaszodik, és lassan végre elbúcsúzhatunk a téltől, én már nagyon várom az idei békéshalas horgászidény kezdetét.
Tavasszal általában a hardveres piacon is be szokott indulni az élet, most sincs ez másként, egyre-másra kapjuk a különféle tesztcuccokat. Jelen cikkünk tárgya ismét egy ASUS notebook, ezúttal AMD-s belsőségekkel tálalva. Talán a legérdekesebb tulajdonsága, hogy hárommagos Phenom II processzor dohog a gépházban, de a hardveres részekről bővebben majd később. Ne rohanjunk annyira előre, először nézegessük meg a gépet kívülről, mely ASUS K52Dr névre hallgat.
Az ASUS K sorozata nem ismeretlen számunkra, általában kellemes, egyszerű dizájn és középkategóriás hardveres kiépítés jellemzi, hiszen e család kedvező árral igyekszik a vásárlók rendelkezésére állni.
Még 2009. augusztusában az ASUS K70IO járt nálunk, és győzött meg arról, hogy kellemes vétel. A forma, a külcsíny azóta sem sokat változott, egyszerű és nagyszerű, olyan, amilyet ezért az árért el lehet várni.
ASUS K70IO 2009 augusztusából
Mindig azt mondjuk, a külső megítélése szubjektív, ez egy örökérvényű mondat. Nekem összességében tetszenek a gép barnás, fényes műanyag felületei, a tervezők szerintem kihozták a lehetőségekből a maximumot, és gép megjelenése visszafogott, de elegáns. A fedlapon a szokásos ASUS embléma díszeleg, a felület kialakítása megegyezik a gép többi műanyag részeivel.
A gép bal oldalán a Kensington zárat, a hűtőrendszer kivezető nyílását, a VGA és a HDMI kimenetet, valamint két USB 2.0-t, a fejhallgató-kimenetet és a mikrofon-bemenetet találjuk.
A K52Dr jobb oldalára így már nem maradt túl sok minden, ide a töltő csatlakozóját, az RJ45 LAN portot, az SD-MMC-MS kártyaolvasót, egy további USB-t és az optikai meghajtót helyezték, mely jelen esetben egy hagyományos DVD-író.
A ház hátulján már nem érdemes további csatlakozókat keresnünk, ahogy az elején sem. Itt egy hosszú szellőzőrács nyúlik el keresztben.
A gépét kinyitva a 15,6″-os, 16:9 képarányú, hagyományos LCD kijelző látványa tárul elénk. A panel fényes jellegű, ahogy az azt körülvevő fekete keret is, alul az ASUS márkajelzéssel, felül a 0,3 megapixeles webkamerával. Az alsó oldal Altec Lansing hangszórókkal kezdődik. Nem rossz minőség, nem egy noname csipogás, de azért csodákat nem kell tőle várni. A bekapcsoló gombot a notebook jobb szélére helyezték, közvetlenül mellette egy LED van, ami üzem közben fehéren világít.
A puha, fekete billentyűzet széles gombjai a hosszabb ideig tartó gépelés során is kényelmes használatot biztosítanak, a billentyűk közötti rések ki vannak töltve, így a por és a szennyeződések nem tudnak bejutni. További örömhír, hogy a klaviatúra teljes értékű numerikus paddal is rendelkezik, mely ugyancsak kényelmünket szolgálja.
A billentyűzetet körülvevő barnás, pezsgős színű, csillogó felületek megegyeznek a fedlapnál látottal, az érintőpad is ilyenből került kialakításra, kivéve az egérgombokat helyettesítő billentyűt, mely egy darab, krómozott műanyag elemből áll. A touchpad az ASUS N53SN-nél bemutatott technikához hasonlóan vezérelhető (görgetés, nagyítás-kicsinyítés) a különféle multitouch ujjkombinációkkal:
Ez alatt találjuk a gép információs LED-jeit, szám szerint hat darabot: üzemállapot, akkumulátor állapot, háttértár aktivitás, WLAN állapot, Num Lock, Caps Lock.
Az ASUS K52Dr külsejével és csatlakozóival már megismerkedtünk, lássuk, mi tud a hardver!
Oldalak: 1 2