Te még mindig azt hiszed, hogy a kínai telefon gagyi? Itt az ideje elszakadni a Samsung és Apple emblémáktól!

 5 + 1 különleges telefon Kínából – 2018 szeptember


 

Bevezető

Úgy hiszem, hogy az idei ősz és a jövő év eleje különösen érdekes lesz a kínai mobilokat kedvelők számára. Valószínű, hogy a notch-mánia alább hagy, és végre megérkezhetnek az igazi, teljes értékű, mind a négy oldalon keret nélküli kijelzővel rendelkező telefonok. Ehhez már minden adott, végre a gyakorlatban is találkozhatunk az előlapi üveg alatt rejtőző ujjlenyomat szenzorokkal és visszatérnek a feltolható hátlapok (vagy lehúzható előlapok, attól függően honnan nézzük), ezekkel pedig végre megoldódni látszik az előlapi kamerák problémája is, vagyis, hogy hova dugják el, hogy ne lógjon bele a képbe.

Addig is azonban, amíg ezek az új, és számomra rendkívül vonzó telefonok megjelennek el fog telni még néhány hét, de lehet, hogy néhány hónap is, ám ahogy mondani szokták, ami késik az jön, vagyis tuti, hogy az igazi menőség jövő év elején már nem a notch lesz!

Szóval most még várunk kicsit, de addig is mutatunk öt, pontosabban hat olyan mobilt, ami meglepő, marha jó, ráadásul szép is. Most, hogy közeledik a karácsonyi bevásárlószezon a gyártók egyre másra dobják piacra az új mobilokat, én pedig abban az irigylésre méltó helyzetbe kerültem, hogy nem kell vadásznom a megfelelő készülékekre, sőt, inkább az a kérdés, hogy fájó szívvel ugyan, de melyiket hagyjam ki. Ez a feladat most annyira nehéznek bizonyult, hogy kénytelen voltam a top 5-ös listát +1 mobillal kiegészíteni.

Ahogy általában szoktam, most is az olcsóbbtól fogok a drágábbak felé haladni.


 

1. Xiaomi Black Shark 8+128 GB – 160 ezer forint

Ugye nem gondoltátok, hogy a Xiaomi iszonyat durva, játékosoknak készülő telefonja lesz a lista legolcsóbb darabja. Én sem gondoltam. Ez az olcsóság két dolgot is mutat, az egyik, hogy a Xiaomi árpolitikája iszonyatosan durva, mert hiába 160 ezer forint ez a mobil, a benne lévő hardver a konkurencia szerint ennél többet ér.

Black Shark 1

Lássuk röviden mit kell a Xiaomi cápájáról tudni! Egyrészről azt, hogy a jelenleg elérhető legdurvább mobil processzort, a Snapdragon 845 dolgozik benne, más részről azt, hogy nem ez a legnagyobb érdekessége. A Snapdragon 845 sok telefonban megtalálható, de olyan hűtőrendszer, mint ami a Black Sharkban nem nagyon van más gyártónál. Ahogy a PC-s világban megszokhattuk, a jól tuningolható gépekben a processzor hűtése az egyik legdurvább megoldás, hogy minél magasabb órajelen használhassuk a CPU-t. A telefonoknál sincs ez másképp, annyival megfejelve, hogy egy SoC, vagyis a központi lapka a belé integrált processzorral bitang gyorsan fel tud melegedni, ilyenkor pedig, hogy ne sérüljön automatikusan lejjebb veszi az órajeleket. Szóval ahhoz, hogy huzamosabb ideig a legmagasabb órajelen használhassuk az kell, hogy brutál hűtést tegyünk rá. A Xiaomi pedig brutál hűtést pakolt a cápába.

Black Shark 2

Más képességek terén is jól teljesít a mobil. Van benne rengeteg memória és háttértár, van benne három kamera, az előlapon egy 20- a hátlapon egy 12+20 megapixeles kombó. Van óriási, 5,99 colos, FHD+ felbontású kijelző, és kaphatunk a telefon mellé meg egy Bluetooth kapcsolattal működő fizikai joystickot is, vagyis inkább egy fél gamepad-et, mert inkább arra hasonlít a cucc.

Szóval a Xiaomi Black Shark valóban érdekes telefon, az ára is érdekes, de aki szeretne egy valódi, iszonyatosan erős és strapabíró gamer telefont, annak meg fogja érni ez a kiadás.

A Xiaomi bitang erős gamer telefonját itt találjátok: Xiaomi Black Shark


 

2. AGM X2 – 165 ezer forint

Az AGM X2 egy kicsit kilóg az itt felsorolt telefonok sorából. Egy picit gyengébb ezeknél, de van egy olyan tulajdonsága, amivel mindegyiket űbereli, ez pedig az IP68-as víz és porállóság, valamint természetesen a gumírozott ház. Szóval az AGM X2-öt úgy nézzétek, hogy belül bizony egy különlegesen erős hardvert kapunk, kívül pedig egy vérbeli strapatelefont, ezek az erények pedig ritkán járnak együtt.

AGM X2 1

Az AGM telefonjának központi egysége egy Snapdragon 653-as, nyolcmagos processzort tartalmazó SoC. A Snapdragon 653-ról azt kell tudnunk, hogy a középkategória tetejét erősíti a Qualcomm kínálatában. Nyolc magja két fürtbe van fogva, ezek közül az alsóban Cortex-A53, a felsőben viszont Cortex- A72 magok dolgoznak. Ezek meglehetősen erős processzormagok, ráadásul az órajel is rendesen meg van piszkálva, a terhelés függvényében akár 1,95 GHz-ig is felszaladhat.

A telefonban nem kevesebb, mint 6 GB memóriát és 128 GB beépített tárat találunk. Azt gondolom, ez manapság mindenre elég lesz. A kijelző sem lett rossz, egy 5,5 colos, FHD, vagyis 1920 x 1080 pixel felbontású AMOLED panel adja a képet. Ha ez sem lenne elég, akkor nézd meg az akkumulátort, ami nem kevesebb, mint 6000 mAh kapacitású. Ezzel aztán el leszel néhány napot a dzsungelben konnektor nélkül is.

AGM X2 2

Az AGM olyan kamerákat szerelt be, amik bármilyen telefonnak a becsületére válnának, strapatelefonban pedig párjukat ritkítják. Az előlapi kamera 16 megapixeles, hátul pedig két darab 12 megapixeles szenzor dolgozik az optikák alatt. Természetesen találunk mindenféle szenzorokat, így nem hiányozhat az iránytű, a gyorsulásmérő, a gravitációs szenzor, a giroszkóp vagy az ujjlenyomat olvasó sem.

A rádiókra sem lesz panaszunk. A műholdas navigációs rendszerek közül a GPS, a GLONASS és a BDS rendszereket támogatja. Kapunk gyors wifit és Bluetooth-t, valamint mindenféle rádiókat a szélessávú internethez, amikkel a világ minden pontján használhatjuk az LTE kapcsolatot, persze, csak ha az adott ponton van ilyen. Nem maradhatott ki a hazánkban használatos B20 800 MHz-sem.

Az AGM szuper IP68-as telefonját itt találjátok: AGM X2


 

3. OnePlus 6 – 168 ezer forint

A OnePlus telefonjait, bár huzamosabb ideig nem használtam egyet sem, mégis nagyon kedvelem. Fogtam a kezembe már néhányat, és meg kell mondanom, hogy minőségben igencsak a toppon vannak ezek a mobilok. A Xiaomi nagyobb ismertsége talán csak a jobb üzletpolitikának és az agresszívabb árazásnak köszönhető, ha a OnePlus is képes lenne is ilyenre, akkor a telefonjaik versenyképesek lehetnének a Xiaomi készülékeivel.

OnePlus 6 1

Az új hatos sorozat a cég jelenlegi erős telefonja, amibe természetesen Snapdragon 845 került. Ez jelenleg a legerősebb lapka a piacon, és egy magára valamit is adó gyártó nem engedheti meg magának, hogy ne dobjon piacra legalább egy telefont ezzel a Qualcomm csodával szerelve. A OnePlus 6 számos memória és háttértár kiépítéssel kapható, a jelen ajánlóban szereplő telefonban 8+256 GB a kapacitás. Untig elég mindenre, sőt, jó darabig elég is lesz még, és a jó darabon nyugodtan értsetek éveket.

OnePlus 6 2

A OnePlus erős volt eddig is a kamerák terén, most sincs ez másként. Az előlapon a szelfi kamera 16 megapixeles, a hátlapon pedig egy 16+20 megapixeles kombó dolgozik, ezek ráadásul optikai, illetve elektronikus rezgéscsillapítást is kaptak, utóbbit a szelfi kamera használja, megfejelve egy giroszkóp jelének felhasználásával. A nagy pixelszám nem elég ahhoz, hogy jó képeket készíthessünk, ehhez jó optika is kell. A OnePlus 6 kamerái kiemelkedően jó minőségű, f/1.7-es rekeszértékű optikát kaptak, ami azt ígéri, hogy rossz fényviszonyok között is képesek leszünk használható minőségű képeket készíteni.

A OnePlus zászlóshajóját itt találod: OnePlus 6 8/256 GB


 

4. Blackberry KEY 2 – 190 ezer forint

A Blackberry sok éves agónia után végre feléledt. A cég hosszútávú megállapodást kötött a kínai TLC-vel – meg is válaszoltuk a kérdést, hogy a Blackberry miért kínai telefon -, ez pedig nagyjából azt tartalmazza, hogy a kínaiak gyártják a telefonokat, használhatják a márkanevet, de a név a gyakorlatban az anyacégé marad, emellett pedig szoros kontrollt gyakorolhatnak a hardver és a szoftver felett is. Nehéz megállapítani, hogy ez csak a vásárlók megnyugtatására szolgáló porhintés vagy valóban így van, de mindegy is, számtalan alkalommal bebizonyosodott már, hogy a kínai cégek képesek a nyugat színvonalat hozni, elég csak a Lenovo – IBM frigyre gondolni, pedig az nem is ma volt. Szóval, ha a Lenovo képes volt az IBM ThinkPad maradék nélküli átvételére, akkor a világ egyik legnagyobb telefongyártója, a TLC is képes lesz jó minőségű Blackberry mobilokat gyártani.

BlackBerry KEY 2 1

A KEY 2 amúgy a sikeresnek mondható KeyONE folytatásának, továbbfejlesztésének tekinthető. A fizikai billentyűzet gombjai megnőttek, így kevesebb hibával lehet gépelni, de kicserélődött a telefon hardvere is, immár az egyik kedvenc lapkakészletem, a Snapdragon 660 dolgozik benne. A mobil kapott 6 GB RAM-ot is 128 GB háttértárat is. A kijelző a fizikai billentyűzet miatt meglehetősen furcsa felbontású és oldalarányú. A képátló 4,5 col, a felbontás pedig 1620 x 1080 képpont.

A telefon egyéb képességei is csodásak, szenzorból ami van azt belepakolták, csak a nagyon extra dolgok, mint az infravörös arcfelismerés és az üveg alatti ujjlenyomatszenzor maradt ki. Utóbbi amúgy a fizikai billentyűzet space gombjában kapott helyet.

BlackBerry KEY 2 2

Szóval a lényeg, a Blackberry neve alatt egy bitang jó telefon került piacra, így akik nem tudnak elszakadni a fizikai billentyűzettől, azok minőségi alumínium ötvözet burkolatba csomagolt erős hardvert vihetnek haza, ha kicsengetik érte a borsos vételárat.

Az új Blackberry telefont itt találod: Blackberry KEY 2 6/128 GB


 

5. Xiaomi Mi 8 Explorer Edition

A Xiaomi zászlóshajójának a zászlóshajója. Oké, van egy kis képzavar, de nehéz másképp leírni a csúcstelefon csúcskiadását, amibe aztán tényleg minden földi jó belekerült, ami ma egy csúcstelefonba belekerülhetett.

Xiaomi Mi 8 1

Az Mi 8 Explorer Edition kapta meg elsőként az androidos telefonok közül az iPhone X-ben debütált infravörös, 3D-s arcfelismerést, amit használhatunk sötétben vagy akár napsütésben is, úgy hogy napszemüveg van a fejünkön.

Természetesen van ezen kívül is rengeteg extra, mint például az előlapi üveg alá rejtett ujjlenyomatolvasó, vagy a mesterséges intelligenciával megtámogatott fényképezőgép, ami jelenleg 206 különféle szituációt képes felismerni, hogy beállíthassa automatikusan a jelenethez leginkább illő beállításokat.

Persze a hardver amúgy sem gyenge, itt is megtaláljuk a Snapdragon 845-öt, rengeteg memóriát és háttértárat, OMALED kijelzőt. Hab a tortán a világ első dupla rádióval dolgozó navigációs rendszere, amivel minden eddiginél pontosabban lövi be helyzetünket a telefon. A legkúlabb dolog pedig az átlátszó hátlap, ami alatt látszik az elektronika, vagy legalábbis egy lemez, ami az elektronikának néz ki. Mindegy, akkor is baromi jól néz ki!

Xiaomi Mi 8 2

A Xiaomi Mi 8 Explorer Edition sajnos nem olcsó, de nem is vártuk, hogy az lesz. Aki viszont kifizeti érte a borsos árat, az egy igazán spéci, különleges, és egyedi telefon tulajdonosa lesz, olyané, ami nem fog túl sűrűn szembe jönni a Váci utcában.

A Xiaomi telefonját itt találod: Xiaomi Mi 8 Explorer Edition 8/128 GB


 

+1 Blackview BV9500 Pro – 133 ezer forint

Hogy kerülhet ebbe a listába egy Blackview telefon – kérdezhetitek, és a kérdés teljesen jogos. A Blackview nem az a gyártó, amelyik a drága kategóriában szokott vitézkedni. A BV9500 Pro amúgy ennek a listának a legolcsóbb telefonja, és nem azért került ide, mert olyan húde erős lenne. Van azonban néhány képessége, ami miatt érdekesnek találtam, és nem volt szívem kihagyni.

Blackview BV9500 Pro 1

A Blackview BV9500 Pro amúgy egyáltalán nem gyenge készülék, erről a MediaTek Helio P23 gondoskodik. A P23 egy viszonylag új fejlesztés, idén tavasszal jelentek meg az első köré épített mobilok. Nyolc magja van, a maximális órajel 2,5 GHz, szóval hasít rendesen. A gyártó a középkategóriába szánta, ahol tisztességgel meg is állja a helyét. Támogat mindent amit kell, a fejlett kameráktól a rengeteg fajta LTE sávon keresztül, szóval nyugodtan mondhatjuk, a SoC-kal nem lesz bajunk.

De nem lesz bajunk a kijelzővel sem, ami egy 5,7 colos FHD + felbontású IPS panel, és nem lesz bajunk a memóriával és a háttértárral sem, mert előbbi 6- utóbbi 128 GB kapacitású. Az egyetlen, amit kifogásolhatunk a kamerák minősége, mert a bár az előlapi 13 megapixel jónak mondható, a hátlapi 16+0,3 megapixel kicsit szegényes, igaz, legalább a főkamera egy Sony produktum (IMX298), szóval nagyon szar mégsem lehet.

Blackview BV9500 Pro 2

Miért került ide ez a telefon mégis, annak ellenére hogy eddig semmi kiugróan jó dolog nem került bele? Nos, három okom is van rá, hogy nem tudtam kihagyni.

  1. IP69K por és vízvédelem, ráadásul ütés elleni védelemmel kombinálva.
    Mit jelent a gyakorlatban az IP69K védelem? Nem csak merülés, hanem nagynyomású víz elleni védelem is jár a telefonhoz. A teszt során egy 100 bar nyomású vízsugarat kell kibírnia beázás nélkül, úgy, hogy a sugár 30 másodpercenként ciklikusan változó irányból fröcskölve érkezik. A teszt során a készülékre 14-16 liter víz jut percenként 100 bar nyomással és 80 Celsius fokos hőmérséklettel. Az ütésvédelem garantálja, hogy 1,8 méter magasból leejtve a telefon károsodás nélkül működik tovább. Brutális!
  2. 10 000 mAh kapacitású akkumulátor.
    Saját tapasztalataim szerint egy ilyen kapacitású akkumulátor normál felhasználás mellett 7-10 napig is képes a telefont működtetni egyetlen feltöltéssel. A Blackview BV9500 Pro-hoz hasonló strapatelefonokon amúgy sem a játék a legfőbb tevékenység, szóval arra, hogy extrém körülmények között néha telefonáljunk egyet, esetleg navigáljunk, ha eltévedtünk bőven elég lesz a kapacitás.
  3. Walkie-Talkie üzemmód
    Nincs térerő, de nem szeretnétek egymást elveszteni? Itt a megoldás, vegyetek két Blackview BV9500 Pro-t és használjátok walkie-talkieként. Nem kell percdíjat fizetni és tojni rá, ha nincs térerő. Nem kell az, ha ilyen mobilod van!

Azt mondjátok ez még nem elég? Oké folytatom!

  • GorillaGlass 5? Van!
  • 500 nit fényerő? Van!
  • Vezeték nélküli töltés? Van!
  • Gyorstöltés? Van! (3,5 óra alatt nulláról százra!)
  • NFC? Van!
  • Légnyomásmérő? Az is van!

És persze van még GPS és GLONASS, elektronikus iránytű, giroszkóp, ujjlenyomat szenzor, a világ minden táján használható LTE rádió, stb, stb, stb.

Talán most már értitek miért nem tudtam ezt a telefont kihagyni az e havi listából! Elképesztő képességeket kapott, tényleg mindent űberel, amit eddig láttam, ehhez képest pedig már nem is tűnik olyan soknak a 133 ezer forintos vételár!

A Blackview telefonját itt találjátok: Blackview BV9500 Pro


 

Zárszó

Csak remélni tudom, hogy Ti is elégedettek vagytok az e havi felhozatallal. Mint írtam rengeteg telefon maradt ki a felsorolásból, ha lenne olyan, amit szerintetek hiba volt kihagyni, akkor írjátok meg kommentben, de azt is, hogy melyik készüléket cserélnétek le az általatok választottra. Igyekszünk minden válogatásba olyan telefonokat tenni, amik 1. lehetőleg GLOBAL verziósok, 2. Ismerjék a haza B20 800 MHz-es LTE sávot. Ha olyan telefont találunk, ami legalább a második pontot nem teljesíti jelezzük a leírásban.

Az e havi válogatás is a kedvenc kínai áruházunk, a GearBest óriási kínálatából lett válogatva. Ha a GearBestről vásároltok, akkor használjátok az EU Priority Line vagy Priority Line szállítási módokat, amivel a kereskedő ígérete szerint vám és ÁFA mentesen érkezik a megrendelt termék.

Ha még nem vásároltatok a GearBestnél, akkor olvassátok el ezt a cikkünket: Így vásárolj a nagyobb kínai áruházakban