2019 legjobb olcsó drónjai 15 ezer forint alatt
Ezek a legjobb kamerás és kamera nélküli belépő szintű drónok, amiket 2019-ben megvehetünk.
Tartalomjegyzék Mutasd
Bevezető
A drónok, vagyis a több légcsavaros repülő alkalmatosságok évek óta népszerűek a gyerekek és a felnőttek körében is. Remek kikapcsolódás, nagyon jó közös program ezeket reptetni, és ami nagyon fontos, hogy végre kiszabadulhatunk velük a szobából.
Sokan vagyunk, akik nem tudunk vagy egyszerűen nem akarunk százezreket fizetni egy drónért. Lehet, hogy azért, mert gyermekünknek vesszük, lehet, hogy azért, mert ki szeretnénk próbálni egyet, mielőtt sok pénzt kiadunk egy komolyabb darabra, de lehet, hogy azért, mert egyszerűen csak néhány felhőtlen pillanatra, kellemes kikapcsolódásra vágyunk. Szerencsére a gyártók is gondolnak az ilyen esetekre és ellátnak minket mindenféle masinával.
Ami az érdekes ezekben a gépekben, hogy hiába olcsók, mégis egyre fejlettebbek. A drága madarakban tucatnyi szenzor, kamerák tömkelege dolgozik azért, hogy a repülés könnyű legyen, a felvételeink pedig olyanok, mintha egy komplett forgatócsoport kísért volna el minket. Az olcsóbb megoldásoknál erre, már csak az ár miatt sincs lehetőség. A gyártók azonban fifikásak, olyan módszereket találnak ki, amik többé-kevésbé képesek a drágább megoldások képességeit adni. A magasságtartást például nem GPS-szel, hanem barométeren alapuló légnyomásmérés segítségével végzik, de több esetben találkozhatunk már ebben az alsó kategóriában is kisegítő második kamerával a géptest hasán.
Ebben a cikkben kamerás és kamera nélküli megoldásokat is figyelmetekbe ajánlunk. Előbbiek tömegük, méretük miatt kültéren, gyengébb szél mellett is használhatók, utóbbiak pedig a kis méret miatt beltérre vagy teljesen szélmentes kültéri használatra alkalmasak. Ezen szempontok alapján érdemes az alábbi listából válogatni.
A legkedveltebb 2019-es drónok 50 dollár alatt:
- JJRC H68 Drón (15 519 Ft)
- SG106 Drón (12 979 Ft)
- X12 WiFi FPV RC Drón (14 108 Ft)
- TIANQU VISUO XS809W Drón (13 261 Ft)
- TXD – G1 Mini RC Drón (4513 Ft)
- GS – XXD158 RC Drón (5359 Ft)
- S9 Micro Drón (4231 Ft)
- JJRC / Mindegyik H8 Mini Drón (3948 Ft)
- JJRC H36 Mini RC Drón (3666 Ft)
Legjobb olcsó drónok kamerával:
TIANQU VISUO XS809W: A szegényember DJI Mavic drónja (13 261 Ft)
A lista első tagja egy DJI Mavic klón. A TIANQU VISUO XS809HW quadcopter ugyanazt a dizájt kapta, mint a méltán ismert és híres DJI által gyártott gép. A géptest formája a behajtható karom és a kamera elhelyezése mind a Mavicet utánozza, ám a hasonlóság itt nagyjából véget is ért. Nem találunk segédkamerákat és szenzorok erdőjét sem, viszont kapunk hozzá légnyomásmérést, amivel a lehetőségekhez képest stabil magasságtartás is jár. Ez nem csak azt jelenti, hogy egyhelyben stabilan fog lebegni, repülés közben is segít nekünk a madarat stabilan tartani. A gép nagy előnye, hogy a behajtható karok miatt kis helyen elfér, könnyű szállítani, egy kis hátizsákban mindenhova magunkkal vihetjük.
A TIANQU VISUO XS809HW esetén további extra, hogy támogatja a G-szenzor üzemmódot is, ami lehetővé teszi, hogy a drón az okostelefonunkkal összhangban mozogjon. A TIANQU VISUO XS809HW egy 3,7 voltos, 900 mAh kapacitású akkumulátorral rendelkezik, ami teljes töltés esetén nagyjából 10 perces repülési időt tesz lehetővé. A töltés mikro-USB kábelen keresztül történik.
Előnyök:
- Nagyon jó megjelenés
- Erős építési minőség
- Magasságtartás
- Összecsukható kialakítás
Hátrányok:
- Átlagos 2 megapixeles kamera
- Átlagos akkumulátor élettartam
Ár: 13 261 Ft
Itt tudod megvenni: TIANQU VISUO XS809W
SG106 Drón: Olcsó négy légcsavaros, ami megéri az árát! (12 979 Ft)
Az SG106 drón egy szenzációsan jól sikerült darab. Többféle kiépítésben is kapható, van belőle 720p-s és 1080p-s kamerával szerelt darab is, utóbbi ára csak minimálisan több, így azt gondoljuk, hogy ezt érdemes megvásárolni. A kamerákon kívül választhatunk még, hogy a csomagban egy- kettő- vagy három akkumulátor legyen a csomagban, azt, hogy ezek közül melyiket választjátok rátok bízzuk. Ha több akkumulátort vásárolunk hosszabb repülési idővel számolhatunk.
Az SG106 egy igazán lenyűgöző darab a saját kategóriájában. Gesztusvezérléssel rendelkezik, így kézjelzésekkel is irányítható. De az extrák sora itt nem ér véget. A stabil repülés érdekében optikai stabilizációt és hat tengelyes giroszkópot is építettek bele, könnyen irányítható és stabilan repül, kezdő fiataloknak is megfelelő lehet.
Az SG106 kapott egy gombos visszatérési funkciót, amivel visszatér a gép a kiinduló pozícióba. De ez még mindig semmi, A beépített algoritmusok és szenzorok segítségével követő módot is kapunk, ami lehetővé teszi, hogy kövesse kezelőjét.
Az alacsony árért tehát itt teljes HD kamerát kapunk, plusz kapunk egy segédkamerát ami lefelé néz. Azt gondoljuk, hogy az áráért ez egy nagyon nyerő szerkezet!
Nem, tényleg nem viccelünk, Te vártál volna ilyen tudást alig 13 ezer forintért?
Előnyök:
- Lenyűgöző jó megjelenés
- Erős építési minőség
- Magasságtartás
- Összecsukható kialakítás
- 1600 mAh kapacitású moduláris akkumulátor
Hátrányok:
- Nem tudunk ilyenről
Ár: 12 979 Ft
Itt tudod megvásárolni: SG106 Drón 1080p kamerával 1 akkumulátorral
X12 Wifi FPV RC drón: A legjobb a légi felvételhez, fotózáshoz! (14 108 Ft)
Az X12, bár kamerája csak 720p-s mégis talán a legjobb a kínálatból a légifelvételek készítéséhez. Köszönhető ez annak, hogy erős motorokat kapott, kategóriájában kiemelkedően jól ellenáll a szélnek, ráadásul a hozzá letölthető applikációban útvonal repülést is tervezhetünk. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy előre kijelölhetjük az útvonalat, amit aztán stabilan repül végig, kiküszöbölve a kézi irányítás bizonytalanságait.
Kezdők számára is kínál okos funkciókat a gép. Az első a Headless mód, ami szó szerinti fordításban fejnélküliséget jelent, de igazából épp ellenkezőleg, nem fejetlenül fogjuk irányítani. A Headless mód azt jelenti, hogy a gép lebeghet nekünk háttal, vagy lehet velünk szemben, ha jobbra húzzuk a kart mindig jobbra, ha balra akkor balra fog mozdulni. Ezen kívül kapunk még egygombos le és felszállást is, ami higgyétek el komoly segítség lesz olyanoknak, akik még nem reptettek drónt.
Az X12 ezen kívül 3D flipet is tud, vagyis gombnyomásra „szaltózik”. A beépített akkumulátor 1000 mAh kapacitású, feltöltése 60-80 percet vesz igénybe, a repülési idő pedig 10-13 perc. A gép repülés közben nagyjából 100-150 méterre távolodhat el tőlünk, ezen a távolságon belül tudjuk irányítani. A repülést könnyítendő ennél a masinánál is kapunk magasságtartást és 6 tengelyes giroszkópot, amik a stabil repülést segítik elő, ez pedig nem hátrány, ha légifelvételeket akarunk készíteni.
Előnyök:
- 720P széles látószögű légifelvétel
- Erős építési minőség
- Magasságtartás
- Jó szélellenállás
- 3D-s flip
Hátrányok:
- A vezérlő lehetne jobb
Ár: 14 108 Ft
Itt tudod megvásárolni: X12 Wifi FPV RC drón
JJRC H68 Drón: Szerintünk a legjobb! (15 519 Ft)
Nekünk ebből a listából a JJRC madara tetszik a legjobban. Vannak hátrányai, hiszen csak 720p-s a kamera és a karok sem behajthatók, azonban van két olyan tulajdonsága, ami ebben a kategóriában nem megszokott.
A gép építése a hagyományos irányvonalat követi, ami szép ugyan, de a szállítást nem könnyíti, hogy a karokat nem tudjuk behajtani. A relatív nagy géptestnek azonban vannak előnyei is. Kültérre a legalkamasabb, viszonylag jól ellenáll a széllökéseknek is. Hatalmas, 1800 mAh kapacitású akkumulátor lakik a gép hasában, ami a kategóriában kiemelkedő 18-21 perces repülési időt tesz lehetővé. Ami azonban a legjobban tetszik benne, hogy a kamera dőlésszöge 0-45 fok között állítható.
Természetesen a JJRC H68 is kapott olyan képességeket, mint a többiek, így van légnyomáson alapuló magasságtartás, van Headless mód, amit feljebb már leírtunk, tud 3D flipet, vagyis átfordulást, és kapunk gravitációs szenzor támogatást is, aminek hála telefonunk döntésével irányíthatjuk.
Előnyök:
- 0-45 fokban állítható kamerafej
- 20 perc repülési idő (1800mAh)
- 720P HD kamera
- Magasságtartás, stabil felvételek
Hátrányok:
- Nem mai dizájn
Ár: 15 519 Ft
Itt tudod megvásárolni: JJRC H68 Drón
Legjobb olcsó drónok kamera nélkül:
S9 mikró összecsukható RC drón: félelmetesen kicsi (4231 Ft)
Ez a mikró drón a tudásához képet rendkívül olcsó akkor is ha a kamerás, akkor is, ha a kamera nélküli változatát vesszük. A mérete és a tömege miatt szobába ajánljuk a használatát. Az olcsóbb és a drágább verzió is kapott 6 tengelyes giroszkópot, a kamerás verzió pedig a kamera mellé még automatikus magasságtartást is. A netes beszámolók szerint az olcsóbb verzió is meglepően stabilan repül, így, ha nem szeretnél plusz 3000 forintot kiadni a kamerára és a magasságtartásra, akkor is jó szórakozást fog nyújtani. További extra még egy gombos automatikus visszatérés és a headless mód. Ezért az árért tényleg nagyon jó. A gépben található akkumulátor nem eltávolítható, teljes töltés esetén 7-8 perces repülési időt ad.
Előnyök:
- Összecsukható és rendkívül kicsi
- Erős építési minőség
- Egy gombnyomásos visszatérés
- Szuper olcsó
Hátrányok:
- Az olcsóbb verzióban nincs kamera
Ár: 4231 Ft
Itt tudod megvenni: S9 mikró összecsukható RC drón kamera nélkül
Itt a drágább változatot találod: S9 mikró összecsukható RC drón kamerával és magasságtartással
JJRC H36 Mini RC Drón: kicsi, de egy igazi őrült! (3666 Ft)
A JJRC H36 Mini RC Drón talán a legjobb a 20 dollár alatti kategóriában. Tipikus szobai drón, ami túl sok extrával nem rendelkezik, viszont fürge és agilis, tényleg nagyon jó élmény vezetgetni. A könnyebb repülést segítendő azért kapunk egy 6 tengelyes giroszkópot és headless módot, extraként pedig van 3D flip funkció, szóval nem kell profinak lenned, hogy trükköket mutass be vele.
A JJRC H36 Mini egy 3.7 voltos, 150 mAh kapacitású akkumulátorral rendelkezik. Ez a kapacitás nem tűnik soknak, de a kis gépet mégis képes akár 6 percen át ellátni energiával. A sötétben történő reptetést LED segíti.
Előnyök:
- Olcsó
- Nagyon kicsi, könnyen szállítható
- A lapátok jól védettek
- Egy gombos visszatérés
- Változtatható (gyors vagy lassú) sebesség
Hátrányok:
- Ebből nincs kamerás verzió
Ár: 3666 Ft
Itt tudod megvenni:JJRC H36 Mini RC Drón
GS – XXD158 RC Drón: Kezdők választása (4513 Ft)
A GS-XXD158 egy nagyon meggyőző kinézetű drónocska, ami ráadásul meglepően erős a képességek terén. Ha megkérdeznék, hogy melyiket szobai drónt ajánlanánk kezdőknek lehet, hogy ez lenne az.
Kezdjük ott, hogy nagyon jól néz ki. Nem csak egyszerűen LED-eket kapott, maguk lapátvédők világítanak, eszementen mutatós, ráadásul a vastag műanyag keret megóvja a lapátokat a töréstől, ha hozzácsapjuk a szekrény oldalához.
És miért ajánlanánk kezdőknek? Azért, mert az alacsony ára ellenére rendelkezik magasságtartással, változtatható a sebesség (lassú vagy gyors repülés), van egygombos visszatérés, egygombos le és egygombos felszállás is. Szóval az irányítása ebben a kategóriában mindenképpen kivételesen könnyűnek mondható.
Előnyök:
- Színes LED-fényű propeller védelem
- Egy le- és felszállás, egygombos visszatérés
- Két sebességfokozat
- Magasságtartás
Hátrányok:
- Nincs kamera
- Vezérlő lehetne kicsit jobb minőségű
Ár: 4513 Ft
Itt tudod megvenni: GS – XXD158 RC Drón
JJRC H8 Mini Drón: A szórakoztató (3948 forint)
A JJRC H8 mini RC drón egy hagyományos formájú, vagyis nem összecsukható drón. Rendelkezik giroszkóppal és headless móddal, de magasságtartást nem kapott, így kezdők számára csak óvatosan merjünk ajánlani.
Egyéb képességek terén viszont jók a tapasztalatok, stabilan repül, képes trükkökre, mint a 3D flip és a tengely körüli forgás. Irányítása könnyű, a vezérlő a méretéhez képest precíz. A kialakítása miatt elég gyors és agilis, de pont emiatt lehet, hogy minimális gyakorlat kell a sikeres repüléshez.
A beépített akkumulátor itt is nagyon kis kapacitással bír, de a csekély tömeg miatt az 5-7 perces repülési idő egy töltéssel adott.
Előnyök:
- Nagyon olcsó
- Trükkök egy gombnyomásra
- Két sebességmód
Hátrányok:
- Rövid repülési idő
- Nem a legjobb minőség
Ár: 3948 Ft
Itt tudod megvenni: JJRC H8 Mini Drón
TXD – G1 összecsukható mini RC drón: A nagyon kicsi, akár kamerával is (5359 Ft)
A TXD-G1 lehet egy nagyon apróra összecsukható drón, ami persze kinyitva sem lesz nagy. Érdekessége, hogy három verzióban vásárolható meg. A legolcsóbban nincs kamera, a középsőben egy 0,3- a drágábban 2 megapixeles kamera található. Természetesen az áruk is ennek fényében változik, a kameranélküli 5400-, a közepes 7050- a drágább 8200 forintba kerül.
A kamerán kívül más eltérés nincs, így mindegyik verzióban találunk repülést könnyítő funkciókat, így légnyomásmérésen alapuló magasságtartást, 6 tengelyes giroszkópot, egy gombos le- és felszállást, de van az extrák között 3D flip is. Szóval panaszunk nem lehet, így, ha a legdrágább változatot vesszük egy meglepően komoly tudással rendelkező, mégis rendkívül apró szobadrón tulajdonosai leszünk.
A TXD-G1 egy 3,7 voltos, 350 mAh kapacitású akkumulátort kapott. az apró drónokhoz képest nagy kapacitás kell is a kamera miatt, így pedig nagyjából 60 perces töltés után 8-10 perces repülés lesz a jutalmunk. Még egy fontos képesség kimaradt, ez pedig az alacsony töltöttségre történő figyelmeztetés, ami egyáltalán nem általános ebben a kategóriában.
Előnyök:
- Erős motorok
- 360 fokos flip és tengely körüli forgás
- Riasztás alacsony töltöttség esetén
Hátrányok:
- Az akkumulátor kivétele és berakása nehézkes
Ár: 5359 Ft
Itt tudod megvásárolni: TXD – G1 összecsukható mini RC drón
Zárszó
Reméljük tetszett a cikk és segítségünkkel megtalálod első drónodat. Kérünk vedd figyelembe, ahogy feljebb írtuk, az olcsóbb, kamera nélküli madarak beltéri használatra lettek kitalálva, így maximum teljesen szélcsendes időben ajánlatos a kültéri használatuk, de ilyen időszak nem sok van.
Figyelj oda arra is, hogy az 50 dollár körüli árral rendelkező termékek már vámkötelesek, illetve persze az a csomag is bele eshet a vámköteles tartományba, amiben több apróbb tétel van. Ezeknél a vásárlásoknál válasszátok a Priority Line szállítást, ami vám és ÁFA mentes érkezést ígér.
Ha még nem vásároltál külföldről, akkor olvasd el ezt a cikkünket: Így vásárolj a nagyobb kínai áruházakban