10+1 tipp hogyan lőj tökéletes szelfit
Beavatunk a titokba, hogy mostantól csak kifogástalan képeket készíts magadról.
Amióta valami jóember kitalálta az előlapi kamerát a telefonokra, azóta több képet készítünk magunkról, mint bármi másról. Nem azért, de érdemes lenne néha megfontolni, hogy nem találunk e jobb témát a saját arcunknál!
Ha a válaszod nem, akkor Te megrögzött szelfi készítő vagy. Ha az vagy, akkor valószínűleg profi is vagy a témában, de azért lehet, hogy neked is fogunk újat mondani, és jobban fogsz kinézni, mint egy, a tengerparton pálmalevélbe tekert rendkívül kínos Vajna Timi.
Tartalomjegyzék Mutasd
1. A tisztaság fél egészség
Nem, ebben az esetben nem arra gondolunk, hogy néha zuhanyozz le, bár az sem árt. Viszont érdemes tisztán tartani a telefonod, főleg a kamera optikáját. Figyelj oda, hogy ne legyen poros és zsíros, mert akkor az egész napi szelfitermés oda lehet. Ha le akarod törölni, akkor erre a legjobb egy mikroszálas törlőruha, ha az nincs a közelben, akkor a pólód sarka. Ne nyálazd be a rongyot törlés előtt, és lehetőleg ne használj papírzsepit sem. Ha poros kicsit az optika, akkor a papírral gyönyörű mikro karcokat okozol az üvegen, a sok mikro pedig sokra megy, ahogy mondani szokták.
2. Ne fotózd magad alulról
A tökéletes szelfi egyik alapszabálya, ne alulról fotózd magad. Az ilyen kép olyan, mintha tök véletlenül készült volna, hatalmas lesz rajta a tokád és az állad, ráadásul belátunk az orrodba is. Ezt reméljük Te sem szeretnéd!
Ha magad elé tartod a telefont, akkor a kamera legyen minimum a szemed vonalában, de a tökéletes, ha egy kicsit afölött van. Meg fogsz lepődni, de ha jól eltalálod a szöget, egy filigrán és csinos arc köszön majd vissza fotóról akkor is, ha lenne néhány deka, amit le kéne adnod.
3. Döntsd el mi a fontos, Te vagy a háttér!
Ha szelfit készítesz, akkor az azt jelenti, hogy magadról készítesz arcképet. Persze készíthetsz magadról képet a Bazilika előtt is, ahol fontos a háttér, de az már nem szelfi lesz.
Próbáld meg a telefont olyan közel hozni az arcodhoz, hogy a képet Te töltsd ki. Nem kell az egészet, de ha csak egy pont vagy az óriáskerék előtt az nem az igazi. Azért a közelséggel érdemes vigyázni, mert a szelfikamerák torzítása miatt könnyen lehet, hogy krumpli lesz az orrod és malac a szemed.
Figyelj a fényre!
Ha nem tudod elkapni a naplementét, akkor is készíthetsz magadról jó képeket. Nem kell ehhez nagy tudomány, de a fényekre mindig figyelni kell. A legjobb, ha árnyékba, félárnyékba húzódsz, és figyelsz rá, hogy a fény szemből érje az arcodat. A telefon árnyéka azért ne legyen rajta, az már túl művészi lesz!
Ne menj ki a napra, mert ha bele nézel hunyorogni fogsz és még a tarkód is ráncos lesz! ha árnyékban állsz ne legyen a háttér napsütött, mert az egész úgy kiég majd, mint a Góbi sivatag egy aszályos nyár után.
5. Használj szelfibotot vagy tripodot!
A szelfibot megnyújtja a kezed, ezzel több módon tudod magad fényképezni. Arra azért mindig ügyelj, hogy a képbe a bot szára ne lógjon bele, reménytelenül szánalmas a kép, ha a bot is látszik rajta.
Használhatsz kis tripodot is, amire leállíthatod a telefont, így aztán egészen elképesztő helyekről és szögekből tudod magad fényképezni. Javaslom használj olyan szelfibotot ami egyben tripod is, ráadásul Bluetooth-os az elsütő gombja.
6. Ismerd meg az arcodat!
Az a helyzet, hogy a legtöbbünknek nem szimmetrikus az arca, sőt, egyeseknek, mint például drága miniszterelnökünknek, valamije reménytelenül el van ferdülve. Neki konkrétan az orra. Mégis, a fotókon olyan egyenes, mint a szög! Hogy lehet ez? Úgy, hogy a fotósa ismeri azt a szöget, ahonnan egy végtelenül görbe orr is egyenesnek látszik.
Találd meg Te is azt a szöget, ami az arcodnak a legjobb. Ha megtaláltad, akkor pedig rögtön keress további kedvező szögeket, mert, ha minden képeden ugyanúgy nézel majd ki, akkor pillanatok alatt mémmé válsz majd a neten.
7. Nézz a kamerába!
Fényképezés közben ne a kijelzőt stíröld, láttad már magadat eleget nem? Amikor elsütöd a képet, akkor a kamerára vesd a szemed, meglátod sokkal jobb fotók készülnek. Sőt, ha jól sikerül a dolog, akkor a fotó nézője mindig úgy fogja érezni, hogy a képről éppen rá nézel!
Sőt, ha adhatunk még egy tanácsot, egy nagyon picit nézz a kamera fölé. Így kicsit több látszik a pupillád alatti fehér felületből, – gyengébbek kedvéért szemgolyó-, amitől a szemed nagyobbnak fog látszani, mint amilyen a valóságban. Igen, így tudsz magadról lencsibaba kinézetű képeket készíteni!
Hova állj, ha a háttér is fontos?
Semmiképp ne a kép közepébe. Tudom, magadnak mégiscsak Te vagy a legfontosabb, de azért a Grand Canyont kitakarni elég nagy önbizalomra vall. Szóval emeld fel a telefon kameráját kicsit a szemvonalad fölé. A képet képzeletben oszd vízszintesen és függőlegesen három részre. A horizont legyen a kép felső szélétől elefelé egyharmadra, Te pedig állj úgy, hogy a függőlegesen háromfelé osztott kép egyik harmadánál legyél. Így olyan képeket fogsz csinálni, hogy mindenki ámul majd rajta, de senki nem érti mitől lett annyira jó. Eláruljuk, ezt hívják aranymetszésnek.
9. A jobbaktól tanulni nem szégyen!
Ha látsz egy jó szelfit, akkor raktározd el a kicsi fejecskédben, és legközelebb próbálj Te is olyat készíteni. Nem szégyen ez, a jobbaktól csak tanulhatunk. Az igazi mégis az, ha az ellesett ötleteket megpróbálod kombinálni. Így nem csak az arcod, hanem egy kicsit az egyéniséged is visszaköszön majd a képről.
10. Filterek, képmanipulálók
Szerinted a menő sztárok, vagy Vajna „nem volt pénzem új ruhára” Timea hány olyan szelfit tesznek ki a netre, osztanak meg, amit csak úgy sietve a manikűrös és a fodrász között lőttek el? Elárulom, egyet sem. Mi ebből a tanulság? Ha rendkívül bájosan megcsókoltad a párodat, és persze ezt meg is örökítetted, akkor a megosztás már várhat néhány órácskát, amíg a telefonodon kiválasztasz egy frankó filtert, vagy otthon a számítógépeden kigyomlálod a miteszereket az orrod körül.
10+1. Könyörgünk a telefonodon a beauty effektet ne told túl, hacsak nem akarsz iszonyatosan nevetségessé válni, vagy nem pályázol egy állandó helyre Madam Tussauds panoptikumában!