10+1 használható okostelefon Kínából 33 ezer forint alatt
Egyre jobbak, okosabbak a belépőszint telefonjai is!
Tartalomjegyzék Mutasd
Bevezető
2017 végén írtam egy rövid összefoglalót arról, hogy a különböző kategóriákban milyen hardvereket várok 2018-ra. Így utólag azt kell mondanom, hogy a jóslataim sok esetben köszönőviszonyban sincsenek a valósággal.
Ennek persze több oka is van. Kezdjük ott, hogy a hazai fizetőeszköz komolyan meggyengült a dollárhoz képest, ez pedig jelentősen megdrágította a telefonok árát is. Míg a tavalyi év elején 240 forint volt egy dollár, addig év végére 280 forint fölé kúszott az árfolyam. Ez nekünk, hétköznapi telefonvásárlóknak azt eredményezte, hogy kevesebbet, rosszabbat kaptunk ugyan annyi pénzért. Sajnos, ismerve kormányunk céljait, nem valószínű, hogy a forint drasztikusan javítson a helyzetén, bár, ha egy kamatemelés elkerülhetetlenné válik, akkor lehet, hogy mégis lesz egy kis erősödés.
No, de a gazdasági kérdéseket most hagyjuk, térjünk át a műszaki dolgokra. Abban reménykedtem, hogy a központi egységek közül a négymagosok egyre inkább háttérbe szorulnak majd, az 1 GB memóriával szerelt mobilok eltűnnek, és a 3 GB lesz az általános. Nőnek majd a háttértárak is, kihalnak a 8 GB-os telefonok, sőt, a 32 GB lesz inkább a jellemző, amellett persze, hogy találunk majd 16 GB-os tárral szerelt készülékeket is.
Sajnos ezek a jóslataim csak részben jöttek be. Az 1 GB-os memória opció szép lassan eltűnt, de a 3 GB csak nem akart eljönni. A háttértáraknak is ez a helyzet, a 8 GB már a tényleg nagyon olcsó mobiloknál fordul csak elő, de a 32 GB-os Kánaán csak nem akart megérkezni. A központi egységekről pedig végképp nem érdemes beszélni. Az új fejlesztések csak nem akarták elhozni a négymagos procik végét.
Szerencsére múlt év végén, illetve ez év elején mégis történt valami, így bár majd egy éves csúszással, de változást érzékelhetünk. Ahogy a cikkben szereplő telefonoknál látni fogjátok egyre több a 3GB-os memóriával és elfogadható méretű háttértárral szerelt telefon, sőt, emellett általánossá vált a minimum HD+ felbontású kijelző, sok esetben pedig a három kamera is.
Jelen cikkben megpróbáltam összeválogatni a legjobb belépő szintű készülékeket. Az ár felső határát 33 ezer forintban húztam meg, egy telefon lesz majd, ami néhány száz forinttal kilóg ez alól, emiatt is adtam a cikk címének a 10+1 címet. Lássuk hát miből érdemes válogatni, ha nem szeretnél vagyonokat költeni új mobilra, de a pénzedért használható képességű készülékre vágysz!
1. UMIDIGI A3 Pro
Első telefonunk egy igazi ár bajnok. A külső alapján abszolút friss, modern telefonról beszélhetünk, aminek kijelzőjéről természetesennem hiányozhat a notch, vagyis a felülről benyúló szenzor/kamera sziget sem.
A telefon képességei közül átlagosnak mondható a négymagos, 1,5 GHz-es sebességet tudó központi egység. Szerencsére a nagyon alacsony ár ellenére belefért már a konfigurációba a 3 GB memória, viszont ennek a spórolásnak áldozatul esett a háttértár, ami „csak” 16 GB-os. Szerencsére ez nem nagy baj, mert a telefon akár 256 GB-os SD kártyát is képes kezelni, így a beépített tár mellé kellő területet kaphatunk egy kártya befejezésével.
Amiről nem szóltunk eddig a kijelző, ami HD+ felbontású (1440 x 720 pixel), a kamerák, amikből három van, az előlapon egy 8-, míg a hátlapon egy 12+5 megapixeles páros. A telefon akkumulátora az átlagnál kicsit nagyobb, 3300 mAh kapacitású.
A végére az ár, ami igazán ínycsiklandozóvá teszi ezt a telefont. Jelenleg 25 700 forintot kell érte fizetnünk, ami mellé a vám és ÁFA mentes szállítás mindössze 200 forintba kerül. A telefon természetesen szolgáltatóktól független és támogatja az itthon használatos B20 800 MHz-es LTE sávot is.
Itt tudjátok megvenni: UMIDIGI A3 Pro
2. OUKITEL C12 Pro
Talán egy fokkal jobban csengő név, de talán pont ezért, szinte minden területen gyengébb mobil az előzővel megegyező áron.
A C12 Pro is egy modern, notch-os kijelzővel szerelt, kimondottan mutató mobil. A központi egység itt is a MediaTek négymagosa 1,5 GHz-es órajellel, az akkumulátor. A hasonlóság sajnos itt véget is éraz UMIDIGI A3 Pro-val. A memória csak 2 GB, kamerából bár három van, ezek kisebb felbontásúak (5 MP elől, 2+8 MP hátul), a kijelző felbontása pedig csak 480 x 996 pixeles.
Összességében tehát nem rossz ez a telefon, de a megvételét csak akkor javaslom, hogy a gyártóhoz kötödtök, egyébként érdemesebb lesz az UMIDIGI A3 Pro-ra beruházni.
A telefont 25 700 forintért tudjátok megvenni itt: OUKITEL C12 Pro
3. CUBOT King Kong 3G
Néha akad egy-egy olyan mobil, aminek elnézünk némi gyengeséget, mert más területen olyat tud, amit a konkurencia hasonló árért nem. Ilyen a Cubot King Kong is.
Nagyon fontos, hogy ebből a telefonból van egy olcsóbb és drágább verzió is, a kettő között pedig jelentős különbségek vannak. Mi most az olcsóbb telefonnal foglalkozunk, tehát ne keverjétek össze a kettőt!
Ez az olcsóbb telefon egy négymagos, 1,3 GHz-es procival van szerelve, a memória 2- míg a háttértár 16 GB kapacitású. A telefon kijelzője a mai trendekhez képest kicsi, csak 5 colos, a felbontása HD (1280 x 720 pixel). Kapunk két kamerát, előre 5- hátra 8 megapixelest. A telefon talán legnagyobb hiányossága, hogy csak 3G mobilnetet használhatunk rajta, az LTE rádió kimaradt.
A sok gyengeség mellett miért tartottam érdemesnek ezt a telefont a figyelmetekre? Azért, mert az egyik legolcsóbb, de még használható hardverrel rendelkező IP68-as víz és porállósággal rendelkező strapatelefon ez. Vagyis, ha valakinek a munkaköre vagy hobbija miatt szüksége lenne egy törés és beázás biztos mobilra, az jó áron juthat hozzá a King Kong képében!
Az olcsó strapatelefont most 28 600 forintért veheted meg, a vám és ÁFA mentes Priority Line szállítás ingyenes! A vásárláshoz kattints ide: CUBOT King Kong 3G
4. Vernee T3 Pro
A Vernee a feltörekvő gyártók közül az egyik kedvencem. Bár nem mondhatom, hogy az eddig nálam járt telefonjaik tökéletesek lettek volna, mégis az egyik legjobb minőséget adják az olcsó kategóriában.
A Vernee T3 Pro a cég egyik legolcsóbb telefonja, képességek és ár terén az átlagot hozza, szóval innen kezdve csak ízlés kérdése, hogy ezt, vagy valamelyik konkurens terméket veszed meg. A T3 Pro-t a MediaTek MT6739-es procija hajtja, ami négymagos, maximális órajele 1,3 GHz. Örvendetes, hogy itt is belefért az árba a 3 GB memória, kevésbé az, hogy a beépített tár itt is csak 16 GB-os. Szerencsére 32 GB-os kapacitásig használhatunk hozzá memóriakártyát is, így ez a 16 GB-os kapacitás nem lesz gond.
A telefon HD+ kijelzőt kapott, ennek képátlója 5,5 col, felbontása HD+, vagyis 1440 x 720 pixel. Erre a mobilra is három kamerát applikáltak, az előlapon egy 5- míg a hátlapon egy 13+2 megapixeles páros dolgozik. Természetesen kapunk egy rakat szenzort az iránytűtől a giroszkópon át az ujjlenyomat olvasóig, van Wifi, Bluetooth és GPS is. Ami viszont mindenképpen kiemelendő, hogy ez a telefon egy átlagnál nagyobb, 4080 mAh kapacitású akkumulátort kapott, így a benne lévő hardvert átlagos mennyiségben használva elérhető a másfél vagy akár kétnapos használat is egy töltéssel.
Ha megtetszett a Vernee T3 Pro, akkor most 28 600 forintért vehetjük meg, ami mellé a vám és ÁFA mentes Priority Line szállítás csak 195 forintba kerül.
Itt tudod megvenni: Vernee T3 Pro
5. Ulefone S9 Pro
Ez a telefon nem tartozik a kedvenceim közé, egy hajszálnyival drágább annál, mint amennyit ér, legalábbis szerintem.
A külsőt tekintve az egyel ezelőtti dizájn köszön vissza, a képátló 5,5 col, a felbontás HD+, de közel sem keretnélküli, a notch sem kacsint ránk a kijelző tetejéről. A hardver terén sem találunk kiugróan jó dolgokat, a proci a már több telefonnál említett négymagos, 3 GHz-es darab, a memória 2 GB a háttértár 16 GB-os. Kamerák terén viszonylag jó a helyzet, az előlapi 5 megapixeles mellé a hátlapra egy 5+12 megapixeles párost kapunk, ami kategóriájában kiemelkedő képességnek számít. Az akkumulátor az átlagnál csak picit nagyobb, 3300 mAh kapacitású.
Az Ulefone is elég jó névnek számít, emiatt és talán a kamerák miatt érdemes lehet ezen a készüléken elgondolkozni. Ami még a javára szólhat, hogy sokan vannak, akiknek a régebbi, „klasszikus” dizájn jobban tetszik, mint a legújabb notch őrület.
A telefon ára jelenleg 29 700 forint, a szállítás pedig 3400 forintba kerül.
Itt tudjátok megvásárolni: Ulefone S9 Pro
6. Cubot Note Plus
A Cubot telefonjait a Vernee-hez hasonlóan kedvelem, a Note Plus pedig az egyik kedvencem a belépő kategóriában!
A Note Plus külsőleg az egy évvel ezelőtti trendet követi, ami számomra sokkal inkább előny, mint hátrány. A kijelző 5,2 colos, de nem pluszos. Ez jelen esetben azt jelenti, hogy ebben a listában az első olyan mobil, ami nem HD, hanem FHD felbontású kijelzőt kapott, ez számszerűleg 1920 x 1080 képpontot jelent.
A telefon processzora nem az unalomig ismételt 1,3 GHz-es darab, hanem a gyorsabb, 1,5 GHz-es variáns. A magok száma itt is négy. Ami viszont még kiemeli ezt a telefont a szürke masszából, hogy már használható mennyiségű 3 GB memória mellé 32 GB-nyi beépített tárat találunk. A Cubot Note esetén egy gyengeségre kell felhívnom a figyelmeteket, ez pedig a „csak” átlagos, 2800 mAh kapacitású akkumulátor, illetve, hogy nem három, csak két kamerát találunk rajta, ezek elől és hátul is 13 megapixelesek. Szóval ez csak viszonylagos gyengeség, mert elől eddig egyik telefonon sem volt ilyen képességű kamera.
A telefon ára a tényleg jó hardver mellett sem szállt el, 31 400 forintot kérnek érte, amihez a vám és ÁFA mentes Priority Line szállítás csak 200 forintba kerül.
Itt tudjátok megvenni: Cubot Note Plus
7. Xiaomi Redmi 6A
Minden út Rómába vezet, és nincs telefonos ajánló Xiaomi nélkül. Ezek olyan törvényszerűségek, amiken én sem tudok változtatni.
A Xiaomi Redmi 6A az abszolút belépőszint a cégnél, ennél olcsóbban nem nagyon juthatunk a Xiaomi életérzéshez. Az előző készülékekhez képest érdekes variációit láthatjuk itt a hardvernek. A Xiaominál úgy gondolták, hogy a memórián spórolnak, csak 2 GB kerül a telefonba, de cserébe kapunk 32 GB beépített tárat, és ami sokkal fontosabb, az eddigieknél fejletteb processzort, ami bár négymagos, de legalább már 2 GHz sebességig skálázódhat. Vagyis nagyobb nyers erő kevesebb memóriával a recept.
Egyéb képességekben nincs nagy érdekesség. A kijelző 5,45 colos, a felbontása HD+. Kamerákból kettő van, elől 5- hátul 13 megapixeles, az akkumulátor pedig az átlagos 3000 mAh kapacitású.
Árban ez a telefon sem lóg ki az eddigi kínálatból, így a megbízható gyártó, és persze a 30 400 forintos ár miatt a lista egyik legjobban ajánlott mobilja. A vám és ÁFA mentes Priority Line szállításért 500 forintot kell fizetnünk.
Itt tudod megvenni: Xiaomi Redmi 6A
8. Lenovo A5
A Xiaomi után ismét egy nevesebb gyártó. A Lenovo A5 teszten is járt nálunk, kollégám meg volt elégedve az árral és a képességekkel!
A telefon erejét a már ismerős MT6739-es proci adja, ami négy magjával és 1,5 GHz-es maximális órajelével próbálja az akadályokat leküzdeni. A hardver egyébként átlagosnak mondható, a RAM 3- a ROM 16 GB-os, a kijelző HD+ felbontású. Kamrából kettőt kapunk, ezek 13- és 8 megapixelesek. Ami kiemelkedik az átlagból az akkumulátor kapacitása, ez jelen esetben 3920 mAh.
További részletekért olvassátok el tesztünket: Lenovo A5 – még csak nem is százas!
A telefon ára 31 400 forint, a vám és ÁFA mentes Priority Line szállítás itt is elérhető, ennek költsége 50 forint.
A vásárláshoz ide kattints: Lenovo A5
9. LeTV Le X526
Ez a telefon a mai lista favoritja, mégis sokan ódzkodnak a megvásárlásától, és nem is ok nélkül.
Ez a telefon egy lényegében már nem létező gyártó produktuma. Ez azért fontos, mert gyári frissítés még nem lesz rá, de cserébe egészen nevetséges összegért egy a mai nap is erősnek mondható vasat kapunk! Kezdjük rögtön ott, hogy ebben a mobilban, a listában egyedüliként egy nyolcmagos, ráadásul Snapdragon processzort találunk. Hogy ez ne legyen elég van itt még 3 GB memória, és ismét csak egyedüliként 64 GB háttértár is. De a sort a kiemelkedő képességekkel folytathatjuk a kijelzőnél, ami ebben a telefonban nem HD+ hanem FHD (1920 x 1080 pixel), vagy a kameráknál, amik közül a hátlapi egy 16 megapixeles darab, ilyet sem látunk ennyi pénzért más hasonló árú telefonban.
Szóval a lényeg, ha nem zavar, hogy a hivatalosan elérhető Android verzió még a hatos, ha nem zavar, hogy hivatalos frissítést már nem kapsz, akkor bomba vétel lesz számodra ez a telefon, olyan hardverrel, amiért a jelenlegi árának a dupláját is szemrebbenés nélkül fizetnénk ki.
(Nem hivatalos oldalról találunk a telefonhoz akár 9-es Androidot is)
A telefon ára jelenleg 31 400 forint, amihez a vám és ÁFA mentes Priority Line szállítás 330 forintba kerül.
A telefonra itt tudsz lecsapni: LeTV Le X526
10. Lenovo K5 Play
Egy újabb Lenovo telefon, ráadásul egy egészen egzotikus Snapdragon processzorral.
A K5 Play és az A5 között nagyon sok eltérést találhatunk, ami nem változik az ár. Emiatt, bár szeretjük az A5-öt, talán a Play lesz a jobb vétel. Ebben a telefonban egy Snapdragon processzor dolgozik, ami nyolc maggal rendelkezik, órajele viszont viszonylag alacsony, csak 1,4 GHz. Ezzel együtt is nyugodtan mondhatjuk, jobb lesz, mint egy négymagos MediaTek központi egység. Ráadásként a Play kapott 3 GB memóriát és 32 GB háttértárat is, szóval ezek terén sem lesz panaszunk, ha megvesszük.
Nem szóltunk még a kijelzőről, ami ebben az esetben is HD+ felbontású, képátlója 5,7 col. Kamerából három dolgozik a telefonban, az előlapi 8 megapixeles, míg hátul egy 13+2 megapixeles kombót találunk. Természetesen találunk rengeteg szenzort, a háttértár bővítéséhez használhatunk memóriakártyát, van ujjlenyomatolvasó, szóval nyugodtan mondhatjuk, hogy ez a telefon a mai listánk egyik titkos esélyese. Neves gyártótól az átlagnál jóval erősebb hardver tényleg megfizethető áron.
A telefon ára 31 400 forint, a vám és ÁFA mentes Priority Line szállításért pedig 120 forintot kell fizetnünk.
A telefont itt találod: Lenovo K5 Play
+1 UMIDIGI A3 Pro
Mai cikkünk utolsó telefonja a legdrágább, a legmodernebb külsővel rendelkezik, egyes területen a legerősebb is, de összességében volt ennél jobb is.
A lényeg, ha egy erős, de nem kiemelkedően erős, ám modern telefont szeretnél, akkor érdemes plusz 2000 forintot áldozni az A3 Pro-ra. A telefon processzora egy négymagos MediaTek gyártmány, aminek maximális órajele 1,5 GHz. Van benne 3 GB RAM és 32 GB beépített tár, szóval ezen a téren nincs szégyenkezni valója. Ahogy egyébként a kijelző terén sincs, mert a modern, notch-os kijelző felbontása HD+, számszerűsítve 1512 x 720 pixel.
Szenzorok terén természetesen van minden, amire szükségünk lehet, ideértve az ujjlenyomatolvasót is. A kamerák kimondottan erősnek számítanak ebben a kategóriában, az előlapon egy 8 megapixeles megoldást találunk, míg a hátlapon két kamera dolgozik, ezek 12- és 5 megapixelesek.
Összességében tehát ez a telefon ebben a mezőnyben egyáltalán nem számít gyengének, a külsőt és a kamerákat tekintve pedig az élmezőnyben van, ha nem a legjobb. Ezt mérlegelve az érte kért 33 400 forint egyáltalán nem tűnik soknak, a vám és ÁFA mentes Priority Line szállításért kért 200 forint pedig már tényleg nevetségesen kevés.
A telefont itt tudod megvenni: UMIDIGI A3 Pro
Zárszó
E havi ajánlónk végére értünk. Azt gondolom, hogy a merítés a belépő szintű telefonok világába mélyre sikerült, sok készülék maradt a hálónkban. Ezek mind külsőleg, mind belsőleg mutatnak eltéréseket, de egy dologban mindenképpen egyformák, megérik az árukat!
Fontos, hogy a listába csak olyan telefonokat tettünk, amik megfelelnek a hazai mobilhálózatokhoz, így támogatják a B20 800 MHz-es LTE frekvenciát is, hogy élvezhessük a gyors 4G-s mobilnetet is.
További fontos dolog, hogy minden telefonhoz elérhető a Priority Line szállítási mód, az esetek nagy többségében ráadásul szinte fillérekért. Ezt választva a telefonért annyit kell fizetnünk, amennyit az áruházban kérnek érte, nem lesznek további költségek.
Természetesen a felmerülő kérdésekre örömmel válaszolok, ha szeretnétek megvenni valamelyik telefont, de nem vásároltatok még külföldről, akkor segítek. Kezdetnek olvassátok el cikkünket, ami alapján könnyebben boldogultok majd: Így vásárolj a nagyobb kínai áruházakban