Të gjitha të dhënat rrjedhur nga Xiaomi Shënim 5!

Lexuesit Rishikimi: 0 / 5

Yll nuk është aktivYll nuk është aktivYll nuk është aktivYll nuk është aktivYll nuk është aktiv

Shënim 4 është një nga telefonat më të njohura të kompanisë, le të shohim atë që marrim nga pasardhësit!

Xiaomi-Redman note-5-1.png

Pasuesi i Shënimit 4 arrin në tremujorin e dytë dhe dyshohet për marrjen e Mi 7. Bazuar në të dhënat e rrjedhura, telefoni do të jetë një peshë e rëndë e vërtetë mes të mesme. Siç mund ta keni menduar në Xiaomi, ata kuptuan se e ardhmja është raporti 18: 9, kështu që ky telefon merr një ekran të tillë. Për fat të mirë, rezolucioni është FHD, që është, FHD +, që është 2160 x 1080 rezolucion pixel. Përveç diagonës gjashtë inç, kjo rezulton në dendësinë 403 ppi pixel.

Xiaomi-Redman note-5-2.png

Njësia qendrore vjen nga Qualcomm, do të jetë një Snapdragon 632 me një procesor 1,8 GHz tetë-core dhe një përshpejtues grafik Adreno 506. Memoria dhe ruajtja në masë do të jenë të disponueshme në dy konfigurime. Versioni më i lirë është 3 GB RAM + 32 GB ROM, është më i shtrenjtë 4 GB RAM + 64 GB ROM.

Xiaomi-Redman note-5-3.png

Në ngjyrat e zezë, ari dhe argjendi, baterinë 4000 mAh do të ngarkohet. Në fushën e radiove dhe sensorëve, bazuar në të dhënat aktuale, nuk mund të presim ndonjë surprizë që telefoni mund ta sjellë në kategorinë e tij. Ajo që është e rëndësishme është që një aparat fotografik me megapixel 12 + 12 të vendoset në anën e pasme dhe një sensor 8 megapiksel është në pjesën e përparme. Momentalisht, Mi 6 dhe A1 punojnë me çifte 12 megapixel, nëse kjo zgjidhje është ndërtuar në Shënimin 5, mund të jemi të lumtur.