Bluboo S1 - Me një shfaqje pa korniza, vjen anija e re

Lexuesit Rishikimi: 5 / 5

Yll është aktiveYll është aktiveYll është aktiveYll është aktiveYll është aktive
Bluboo S1 - Me një shfaqje pa korniza, vjen anija e re - 5.0 nga 5 në bazë të 11 vota

Telefoni i ri i Bluboo është pritur nga shumë, pasi konkurrentët kanë hardware të njëjtë si konkurrentët e tyre, por çmimi i tyre ka qenë mjaft miqësor. Me këtë çmim, veprimi hyrës i shpallur më së fundmi do të përmirësohet më tej, me jo më pak se një zbritje $ 50. Para se ta prezantoj veprimin, le të shikojmë në harduerin e telefonit, i cili ka qenë mjaft i fortë.

bluboo s1 facebook 3

Procesori i plotë i teleskopit është një Helio P25, i cili shkon në tetë bërthama dhe një orë është 2,5 GHz. Një dedikuar GPU Mali T880 është përgjegjës për grafikë. Memoria e sistemit të telefonit është 4 GB, ndërsa magazinimi në masë është 64 GB, të cilin sigurisht mund t'i shtojmë kartës microSD, nga e cila mund të përdorim deri në kapacitetin 256 GB.

bluboo s1 2

Ekrani i telefonit është një kolonë 5,5, panel FHD 1920 x 1080 piksel që Xhami Gorilla Glass 4 mbron nga lëndimet. Kur është fjala për ekranin, është e rëndësishme të theksohet se prodhuesi jep raportin 90% ndaj raportit të ekranit dhe strehimit, në fakt përqindja 90 e sipërfaqes së dukshme të telefonit është vetë ekrani. Kjo gjithashtu do të thotë se pajisja është e mbushur në strehimin më të vogël të mundshëm pavarësisht ekranit të madh të ekranit në mënyrë që të mund të përdoret më shumë i qetë. Për më tepër, ekrani ka inkuadrim në të tre anët. Kjo në thelb do të thotë se nuk ka kornizë në të dyja anët, dhe në krye ka një brez shumë të hollë të lënë në altoparlant.

bluboo s1

Bluboo S1 mund të trajtojë tre kamera. dy në pjesën e pasme dhe një në pjesën e përparme. Kamera e përparme është 5 megapixel, me një 13 dhe një megapixel 3 në pjesën e pasme. ky i fundit gjithashtu ka marrë blic natyralisht, ose kamera ka karakteristika të përbashkëta me Android, si fokusimi i ndjeshëm ndaj prekjes në ekran.

bluboo s1 4

Le të shohim radiot! Ne marrim wifi për të hyrë në rrjetet kompjuterike, që mbështet standardet 802.11 a / b / g / n. Për pajisje të tjera, mund të lidheni me Bluetooth, i cili është një version i rrallë Bluetooth 4.0 i këtij telefoni. Lundrimi është gjithashtu i garantuar që të funksionojë mirë dhe Bluboo S1 ka marrë GPS, A-GPS dhe mbështetje GLONASS. Vetëm zgjidhjet për të dhënat celulare mbeten. Telefoni, natyrisht, është 3G dhe LTE, por është shumë e rëndësishme që prodhuesi të jetë i pajisur me mbështetjen LTE 800 MHZ, kështu që broadband celular mund të shijohet fatkeqësisht në vendin tonë.

bluboo s1 3

Sensorët, bateri, dimensionet fizike dhe softueri mbetën në fund. Bluboo S1 vjen natyrshëm me Android 7.0. Ata kanë qenë të pajisur me sensorë më të rëndësishëm, kështu që ka sensor të dritës, sensor magnetik dhe gravitues, kështu që eksperienca e VR na jep edhe syzet që ne mund të fusim në të. Mos harroni sensor sensor gjurmë gishtash nga sensorë, edhe pse kjo është pothuajse një shtesë e detyrueshme në këtë kategori. Bateria e integruar është 3500 mAh Lithium-Ion Polymer Power Source. Dimensionet e telefonit janë 14,86 x 7,43 x 0,79 centimetra dhe pesha e tij është kilogramë 0,169.

bluboo s1 5

Pas hardware, le të shohim veprimin! Ju duhet ta dini se në rastin e harduerit të ndërtuar, një telefon me distancë të mesme si Bluboo S1 është në një distancë prej rreth 190-210 dollarë. Çmimi i Bluboo-së normalisht do të jetë 210 pas aksionit të nisjes. Për kohëzgjatjen e veprimit, dmth. Nga korriku 10 në 17, çmimi i telefonit është vetëm 160. Tortë në tortë është që të merrni dollar 80 nga dhjetë blerësit e parë çdo ditë gjatë aksionit. Është e rëndësishme që dita e ditës të fillojë zonën UTC në orët 9 të mëngjesit. Tani jemi në CEST, dhe CEST është e barabartë me orët UTC + 2. Pra provoni të blini një telefon për dollarë 80!

Çmimi i telefonit, prandaj, nëse nuk mund të hyni në dhjetë ditët e para të ditës, është $ 160, që është afërsisht $ 46. Për këtë arsye, çmimi është shumë i paguar për hekurin, edhe nëse ne duhet të paguajmë doganë dhe TVSH, vlen të krahasojmë çmimet e telefonave të ngjashëm në dispozicion në rangun e brendshëm.

Për më shumë informacion rreth veprimeve hyrëse këtu: Bluboo S1 4G Veprimi hyrës Phablet

Më shumë foto, video dhe blerje nga telefoni juaj këtu: Bluboo S1 4G Informacione Phablet dhe blerjen