5 super smartphone për 11.11. nën veprimin!

Lexuesit Rishikimi: 0 / 5

Yll nuk është aktivYll nuk është aktivYll nuk është aktivYll nuk është aktivYll nuk është aktiv

Ne vazhdojmë të shikojmë në zbritje në ditën e këngës kineze, këtë herë nga bota e smartfonëve.

Më poshtë mund të gjeni pesë smartfonë që nuk tërheqin vëmendjen e lirëësisë së tyre, por së paku mund të jeni të sigurtë se nuk do të jeni të garantuar me ta. Kjo listë u botua gjithashtu në Gearbest.

ndero 8x

1.HUAWEI Honor 8X - Dollarë 309,99

Pajisja mid-range (high-end) e prodhuesit është një zgjidhje e shkëlqyer për ata që kërkojnë një dizajn unik. 6,5-inç Rezolucioni 1080 ekranin e pixel × 2340, 710 kjo Hisilicon Kirin do të hartojë përmbajtjen që SoC është mbështetur nga 6,0 GB RAM, memorie të brendshme dhe 64 GB goditje. Ndoshta në figurën e mësipërme mund të shihni se raporti i frontit / ekranit është superlativ pa ekzagjerim, saktësisht pikërisht 91%.

Kamera e pasme është 20 megapixel - më poshtë mund të shohim më mirë - dhe anën e përparme krenohet me rezolucionin 16 MP. Të dy sensorët janë përmirësuar nga AI, dhe për cilësi më të mirë të fotografisë, më shumë se 500 ka përgatitur softuerin për skena të ndryshme. Kapaciteti i baterisë është 3750 mAh, i cili nuk duket të jetë i pari, por sipas Huawei, telefoni i smart telefonit ruan telefonin.

 • Trupi mahnitës qelqi
 • Raporti i 91% ekranit / panelit të përparmë
 • Kirin 710 (tetë-core, 2,20 GHz SoC), 6 GB RAM + 64 GB ROM
 • Kamera AI

ne 8 xiaomi

2. Xiaomi Mi 8 - dollarë 409,99

U përshkrua një përshkrim i hollësishëm i anijes së kompanisë ITT, kështu që tani ju tregojmë vetëm një përmbledhje të shkurtër.

 • Hape fytyrën
 • Pajisje të fuqishme
 • GPS me dy frekuenca
 • Raporti i lartë / paneli i panelit të përparmë
 • Kamera AI
 • Explorer Edition për ata që kërkojnë specialitete
 • Kamera 20 MP

ndero 10

3. HUAWEI Honor 10 - Dollarë 369,99

Nderi 10 ngrihet nga fusha në dy pika: kamera dhe dizajni. Ajo ka një trup xhami si Honor 8X, por për shkak të ngjyrave të saj ekstravagante, ne mendojmë se është më e bukur. Materiali është i pajisur me një ekran me kolonë 5,84, paneli IPS është 1080 × 2280. Qoshet e ekranit 19: 9 janë të rrumbullakosura, me një lexues të gjurmëve të gishtave nën.

Ekzistojnë dy kamera në anën e pasme: një 24 dhe një 16 megapixel pikturë njëngjyrëshe ose sensor RGB. Kamera e përparme është në nivel dhe ka një rezolucion të megapixels 24.

 • Pranimi i trupit të qelqit
 • Funksionet e aparatit AI
 • Lexues i fshehur i gjurmëve të gishtave
 • Përdorim me një dorë
 • Ngarkimi i shpejtë i SuperCharge

pocoxiaomi

4. Xiaomi Pocophone F1 - dollarë 309,99

Xiaomi Pocophone F1 u nis nën emrin e markës së kompanisë. Përdorni chip më të fuqishme aktualisht në dispozicion, të Snapdragon 845 e pesë, përveç spekulim e prodhuesit marrë ftohje të lëngshme, si dhe, si ajo për gamer në Xiaomi Black Shark. Telefoni ka 6,16-inç FHD + ekran, ndërtuar në kujtim 6 GB, 64 ardhshëm ose 128 GB e magazinimit të përdorura. Ekzistojnë tre kamera, një me 20 dhe një me njësi 12 + 5 megapixel. Kamera e pasme ka një vlerë shumë të mirë aperture të f / 1.75. Bateria e integruar ka kapacitetin 4000 mAh dhe mund të ngarkohet shpejt me Quick Charge 3.0.

 • Raporti i mirë i çmimeve / vlerës së mirë
 • Performanca brutale me kujtesën 6 GB
 • ftohja e lëngshme
 • Kohë e madhe

ri 3

5. Huawei Nova 3 - dollarë 369,99

Si fund, një ofertë për fotografët e obsesionuar: Nova 3. Në shikim të parë, telefoni është shumë i ngjashëm me P20 Lite. inç IPS ekran LCD 6.3 19: aspekt 9, rezoluta 1080 2340 × pixel. chipset kryerjen e duhur jep Kirin 970, 6 GB tjetër RAM atje. Kjo është e gjitha mirë dhe të mirë, por tërheqje e vërtetë gjenden në njësitë e kapjes së imazhit: pjesa e prapme e një sensor RGB 16 megapixel, dhe një 24 megapixel përpunimit pikturë njëngjyrëshe imazhit është duke punuar, madje edhe në anën tjetër, Notch është një deputet 24 ose një sensor 2 megapixel e lidhur - kjo e fundit rregullon thellësinë e fushës në sytë tuaj.

 • Hape fytyrën
 • Katër kamera
 • Pajisje të forta
 • Dizajn i harkuar, mbështetës gradient
 • Madhësia e ekranit

Crazy me një çmim të mirë në telefonat në të Premten e Zezë të Kinës (Përditësuar !!!)

Lexuesit Rishikimi: 5 / 5

Yll është aktiveYll është aktiveYll është aktiveYll është aktiveYll është aktive
Crazy me një çmim të mirë në telefonat në të Premten e Zezë të Kinës (Përditësuar !!!) - 5.0 nga 5 në bazë të 1 votim

gear pestë bashkangjitur në karrocat e pazarit, vetëm për të nxitojnë të kapërcyer kokat tona.

Ne Xiaomi 8 4 8.1 Lite Android Phablet 6.26G inç Octa Core Snapdragon 660 2.2GHz 6GB RAM ROM 128GB Rear Dual Kamera e - Zi

Telefoni më i hollë në botë i rezistuar ndaj ndikimit u bë ioutdoor X

Lexuesit Rishikimi: 5 / 5

Yll është aktiveYll është aktiveYll është aktiveYll është aktiveYll është aktive
Telefoni më i hollë në botë i rezistuar ndaj ndikimit u bë ioutdoor X - 5.0 nga 5 në bazë të 1 votim

Mund të harrosh telefonat e thyer të rëndë, dhe ioutdoor X siguron një trashësi standarde.

ioutdoor X 1


Emri i jashtëm në vendin tonë është më pak i njohur, kompania siç sugjeron emri i saj është prodhimi i telefonave jashtëzakonisht të thyer. Ne gjithashtu u përpoqëm modelin tonë përbrenda dhe ne ishim shumë të kënaqur me të: Ioutdoor T1 - A bën Classic të Gjithë?

ioutdoor X 2

Sot, u lançua telefoni i ri i kompanisë, i cili jo vetëm që mori hardware të fortë, por edhe një pamje mbresëlënëse. Për më tepër, prodhuesi si telefoni më i hollë në botë i trondit pajisjen X. Ajo nuk duket e trashë në foto, është vetëm 1,04 centimetra sipas të dhënave të fabrikës. Korniza prej alumini nga mbrojtja ioutdoor X nga TPU, e zhvilluar nga gjerman Bayer, me rezistencë të lartë (poliuretani termoplastik) është bërë, e cila garanton se celularët në kushte të vështira do të na shërbejnë edhe në planin afatgjatë. Sigurisht, rezistenca e duhur e ujit dhe pluhurit janë të domosdoshme për gjyqësorin. Ioutdoor X është IP68 i certifikuar, kështu që ju mund ta përdorni atë në një thellësi prej dy metra për minuta 30. Dhe mund t'i përdorni ato fjalë për fjalë, sepse telefoni është përgatitur edhe për fotografitë dhe videot nënujore. Në qoftë se nuk ishte e mjaftueshme, prodhuesi garanton se telefoni mbetet funksionale dhe -20 mes shkallë 55, por shumë i ftohtë ose duke përjetuar shkallën -40 e 70 ngrohjes shkallë si.

ioutdoor X 3

Sigurisht, hardueri i fuqishëm i jashtëm gjithashtu kërkon pajisje të forta. Zemra e telefonit mes-varg kdevelt MediaTek Helio P23 tjegull, e cila ka tetë bërthama dhe ora 2-GHz shpejtësi në dispozicion. Jashtë celular 6 128 GB GB memorie dhe masiv magazinimit mund të gjendet, e cila është ende një volum megsüvegelendő fund të lartë është mobiltól. Prodhuesi gjithashtu mendohet të duan të jenë të fotografuar, kështu që Sony sensor dhe 16 8 + kamerapárost gjetur megapixel në anën e pasme, dhe një pune 13 megapixel kamera në pjesën e përparme. Fondet janë edhe sensorë që çdo gjë është e të gjithë sytë dhe zemra dëshiron, lexuesi gjurmë gishtash përmes sensorit busull gravitetit dhe xhiroskop, NFC mund edhe mori në telefon. Në ioutdoor X, shfaqni kolona 5,7, rezolucion HD + dhe qelqi Gorilla Glass mbi të për mbrojtje.

ioutdoor X 4

Mund të shihet se ioutdoor X nuk është një telefon i vogël, kështu që nuk është për t'u habitur që çmimi i standardit kinez është i lartë. Këtu, natyrisht, ne theksojmë standardin kinez, në krahasim me prodhuesit më të njohur dollarë 240, ose rreth 68 mijë forinta çmim nuk më shumë mund të thuhet.

Telefoni juaj mund të porositet me ofrimin e linjës së përparësisë pa pagesë dhe TVSH, dhe kostoja e transportimit është vetëm 600. Këtu mund të porositni: ioutdoor X