person_outline
Барај

Сите податоци протекоа од Xiaomi Note 5!

Преглед на читателите: 0 / 5

Ѕвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивна

Забелешка 4 е еден од најпопуларните телефони на компанијата, ајде да видиме што добиваме од потомството!

Xiaomi-Редман белешки 5-1.png

Наследникот на Забелешка 4 пристигнува во вториот квартал и е осомничен за примање на Mi 7. Врз основа на откриените податоци, телефонот ќе биде вистински средна големина. Како што можеби претпоставувате во Xiaomi, сфатија дека иднината е 18: 9 сооднос, па овој телефон добива таков екран. За среќа, резолуцијата е FHD, односно FHD +, што е резолуција на 2160 x 1080 пиксели. Во прилог на шест-инчен дијагонала, ова резултира со густина на пиксели на 403 ppi.

Xiaomi-Редман белешки 5-2.png

Централната единица доаѓа од Qualcomm, тоа ќе биде Snapdragon 632 со осум јадра 1,8 GHz процесор и графички акцелератор Adreno 506. Меморија и масовно складирање ќе бидат достапни во две конфигурации. Поевтината верзија е 3 GB RAM + 32 GB ROM, најскапиот 4 GB RAM + 64 GB ROM е достапен.

Xiaomi-Редман белешки 5-3.png

Во црна, златна и сребрена боја, ќе се полни батеријата 4000 mAh. Во областа на радија и сензори, врз основа на тековните податоци, не можеме да очекуваме изненадувања што телефонот може да ги донесе во својата категорија. Она што е важно е дека 12 + 12 мегапикселната камера е поставена на задната страна, а сензорот со мегапиксели 8 е на предната страна. Во моментов, Mi 6 и A1 работат со парови со мегапиксели 12, ако ова решение е вградено во Note 5, можеме да бидеме среќни.