Барај
  • телефон
  • напишано:
  • Прочитајте: 578

Под 100 долари, Леново K320t 4G паметен телефон!

Преглед на читателите: 0 / 5

Ѕвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивна

Едноставно е беспрекорно ако ја земеме предвид цената.

Леново K320t целосни карактеристики Gadgets Lens 2

Леново K320t 4G Phablet Глобална верзија - 99,99 USD

Очигледно, со оваа цена, нема исцрпувачки производ, Леново K320t сака да најде место за застанување. Системот се базира на quad-core чип врз Spreadtrum беше како порано 2,0 GB на меморија поткрепени, големината на внатрешна меморија и вкупно удар 16,0 GB - за среќа продолжен. Во модерните времиња, сепак, ветровите се чувствува силно во овој уред, беше доволно големи за да бидат прецизни 5,7-инчен дисплеј (1440 720 × пиксели), која е проширена, згора на тоа, дека 18: 9 сооднос. Не падне наназад од очите на Андроид 7.0, сепак, е малку изненади дека дури и со такви цената се вклопуваат во останатите duálkamera (и 8 2-мегапикселна сензори) a. Снимањето на слики е поддржано од LED светилка и безбедноста е зајакната со читачот на отпечатоци. Во однос на поврзувањето со податоци со надворешниот свет, вреди да се спомене следново: модем 4G LTE, Wi-Fi, FM радио, Bluetooth и A-GPS. Машината реши служи 3 000 milliamperes батерија, која несомнено не е во близина на нуклеарна централа, но дека тоа, исто така, има доволно железо.

lenovo k320t средината

Во сума, мораме да кажеме дека Леново K320t се чини дека е сè-во-едно low-end уред. Се разбира, соодносот на дисплејот 81,4% / предниот панел и предниот панел на 8 MP исто така вредат да се напомене, и вреди да се напомене дека Dual-SIM и внатрешната меморија може да се подобри со microSD формат мемориска картичка.

lenovo k320t

Искрено, не можеме да спомнеме бучна грешка на овој телефон, бидејќи половина од 100 доларот не (навистина) се очекува повеќе од ова. Материите се веројатно најслабата на системот за четири-core чип, ние може да дознаете за тоа 30 500 завршен за една точка под AnTuTu - тоа е практично иста хартија. Мислам дека тројца од нив во исто време плачат на глас: има живот надвор од Xiaom!


Не купувавте ли од странство? Прочитајте го ова: Затоа, купи во големи кинески продавници

Ако сакате да ги искористите промоциите на кинеската продавница, пријавете се за нашиот билтен и ќе ги добиете најновите кодови секој ден во вашето сандаче: Билтен за претплата на купонскиот код

Или побарајте купон на нашите илјадници кинески акциони страници: Кинески купони Пронаоѓач