Барај

Телефонска понуда за денот - со 8 јадро 30 под 1.000 долари

Преглед на читателите: 0 / 5

Ѕвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивна

Тоа не е беспрекорно, но осум-јадната кула од кученце е толку интензивна.

LeTV Le S3 X522 1

Понекогаш постојат понуди кои ја истураат категоријата за непогрешливост, тоа е тоа. Ако барате евтин телефон, треба да размислите за тоа.

Не би одел подолго време, ајде да видиме што железо го добиваме под 30 во илјадници! Што е најважно, телефонот има чип Snapdragon 652 на Qualcomm, кој вклучува осум-core 1,8 GHz процесор, а Adreno 510 GPU е одговорен за графички задачи.

LeTV Le S3 X522 2

Телефонот има 3 GB RAM и 32 GB ROM, што мислам дека се уште е добра вредност денес. Екран на телефонот е 5,5 колос и неговата резолуција е со полно HD, односно 1920 x 1080 пиксели. Се разбира, можеме да ја најдеме камерата од предната и од задната страна, поранешниот 8, вториот 16 мегапиксел. За пристап до безжични мрежи, добиваме модерна поддршка за WiFi / AC / g / n / ac WiFi, која веќе е двонасочна, достигнувајќи ги мрежите 802.11 GHz и 2,4 GHz. Вградената батерија има капацитет 5 mAh.

LeTV Le S3 X522 3

Не би било убаво да молчиш дека телефонот не го поддржува B20 800 MHz LTE бендот дома, па широкопојасен интернет најверојатно ќе биде достапен само во поголемите градови. Поради ова, телефонот се препорачува за луѓе кои имаат или малку да го користат интернетот, или живеат во област каде што не постои B20 LTE конекција, но тие навистина ќе биде главната награда, бидејќи зошто ќе добие quad-core процесор, HD резолуција и 2 GB на меморија за пари од друга компанија добра шанса .

LeTV Le S3 X522 4

A LeTV Le S3 X522 Па сега тоа чини $ 110, кој е, исто така, по цена под HUF 30 илјади со тековните долар на девизниот курс е доста висока. Дистрибутерот на европските Директен Mail превозот начин повеќе ветува давачки и ДДВ бесплатно пристигнување, така што не се зголеми цената, трошоците за испорака е само HUF 500.

Еве го телефонот: LeTV Le S3 X522 - Banggood