Барај

Elephone P8 Мини-европски складиште, ефтин, со неверојатни способности

Преглед на читателите: 2 / 5

Ѕвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивна
Elephone P8 Мини-европски складиште, ефтин, со неверојатни способности - 2.0 надвор од 5 врз основа на 1 гласање

Тоа е телефон повторно да се нарача од поевтин европски склад отколку од Кина.

EleX P8 Мини 1

Во GearBest имаме сега некои чудни работи. Тоа беше сосема природно за нас да нарачате од Кина за пониски цени, се разбира, само кога имаме трпение да почекаме додека нарачаниот производ не пристигне. Сега ситуацијата почнува да се свртува. Европските магацини се поевтини и можете да пристигнете од тука во рок од една недела и можеме да гарантираме дека царината и ДДВ може да се заборават.

Сега, на телефонот на Elephone, P8 Minin внимаваше на нас. Овој уред излезе минатата година, но хардверот во него има многу врска со тоа денес. Компанијата го изгради телефонот околу осум-јадрен процесор со не помалку од 4 GB меморија и вграден репозиториум 64 GB. Чудно е фактот дека мобилниот екран е "само" 5 колос, но неговата резолуција е со полно HD, односно 1920 x 1080 пиксел. Оваа големина на дисплејот значи дека телефонот е навистина најнизок кај денешните уреди, така што го препорачуваме на прво место за оние кои бараат силен, но не премногу голем телефон.

EleX P8 Мини 2

Други карактеристики на телефонот се исто така добри. Ние се добие еден куп на сензори, па имате компас, сензор за гравитација, жироскоп, и не може да остане надвор од сензорот за отпечатоци не е. Телефонот вклучува три камери, една на чекање за нас пред 16 мегапикселна szelfilövő, а ние се фотографира со 13 2 + комбо мегапиксели на задната страна. Од нивната вообичаена формација на радио, GPS е за навигација, безжични мрежи 802.11 / b / g / n Wi-Fi, и се разбира, тој не може да остане надвор од Bluetooth или, во оваа верзија на 4.0 уредот. Телефонот недостаток само недостатокот на B20 800 MHz LTE бенд, па добро срце само за оние кои живеат во поголемите градови, села поради најбрз мобилната конекција Dresser нема да биде во можност да го користам.

EleX P8 Mini моментално е достапен во две бои, црвено и сино во европскиот склад. Она што е интересно е дека ЕУ може само да се сместат околу $ 150, 135 илјади форинти во споредба со онаа на блиски цена од $ 34 Кина, и како што напишав во 3 5-работни дена по ред веќе испорачани. Бидејќи магацинот е во ЕУ, царината и ДДВ можат да бидат заборавени.

Ако сте заинтересирани за телефонот, ќе го најдете тука (забележете дека магацинот е GW!): Elephone P8 од мини европски парк